Tepovač na plátěnou střechu

Speciální přípravky na péči o plátěné střechy atp.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Z mojí zkušenosti ze střechy většinou vyleze dost bordela a je nutné poctivě vydrbat měkkým kartáčkem různé detaily a záhyby, kde se právě nejvíc drží vlhko a špína (švy, rain raily nad okny, vnitřní kapsy - pokud je svod vody ze střechy vnitřkem auta a pod), tyhle tepovačem myslím si nevypláchneš úplně nejlíp.

Za mě je nejlepší hadice s malým proudem. Dokonce stačí nouzově i voda ve velké konvi / menším barelu na vydatné vypláchnutí, pokud je to nutné dělat v místě bez připojení k řádu (taky už se mi povedlo tohle absolvovat :D ).
Wapka je v tomto případě skoro zbytečná až možná nebezpečná, s opatrností z dálky použít samozřejmě jde.

Sušení: "vyťapkat" ručníkem a pak vzít nějakým fukarem / vysoušečem. Když máš uvnitř čistou hadici, tak funguje i třeba foukání vysavačem na obrácený chod. Rozhodně bych nic tepovačem nebo mokrým vysavačem intenzivně "necucal", to by se plátnu vůbec nemuselo líbit.

Střecha musí být pro všechny mě známé impregnace perfektně suchá, takže i po tom vyfoukání je fajn nechat auto chvíli na slunku nebo alespoň do druhého dne v garáži proschnout.

Yankeeho s dovolením ignorujte. Mě se zdá, že plátěnou střechu (jak impregnovanou, tak nenaimpregnovanou) nikdy ani nemyl a impregnaci viděl jenom z vlaku. Teda u souseda.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

S tou wapkou fakt opatrně, už jsem viděl několik poškozených plátěných střech od wapky. Jak píše Honza, pokud oplach wapkou, tak z dálky a menším tlakem.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět