Vosky/sealanty zima 2014 - 2015

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Uživatelský avatar
lukas.cc
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: 16 led 2014, 14:05
Bydliště: Orlová

GTechniq C1 Crystal Lacquer Mám, aplikoval jsem na kola, a část vozů.
Poznatky, kola a auta po týdnu stejně zaprasené, stejně i auto. Wapkou jsem po týdnu zkoušel oplach a nic, špína drží na autě i poplachu. Takže pro mě zklamáni, těšil jsem se na samočistící schopnosti.
***VW Passat Variant 2008/ 2,0 TDI Common Rail // DSG***
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Podle mě je keramika více odolná vůči poškrábání a déle vydrží (2 a více roků). Tím to hasne. Špinit se to auto bude furt, jenom se to bude lépe umývat. Dokud na to nešáhneš rukavici, nebude to nikdy čisté pouze oplachem tlakovou vodou.
Proto zůstávám u vosků a zdařile odolávám keramice a jim podobné produkty. Pro mě, který má čas si hrát s voskem a starat se o auto je keramika nesmyslně drahá.
Je to pouze můj osobní názor.
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

No já to asi provedu tak, že Glossworkz Glazem to vyženu do lesku a přejedu to tím Finish Karem, ten vypadá fakt good
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Vertua Bond 408 by mohl taky fungovat a nebo Wet Mirror Finish.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

jasný, snažim se pracovat s tím co mám, resp. Glossworkz Glaze mám a nějakej vosk musim ještě objednat, tak jenom abych nedělal nějakou lama kombinaci :D
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pokud půjdeš do FK tak věz, že i s tim malym vzorkem uděláš klidně 4 vrstvy :thumbup:

Jak si spokojenej s tim Glossworkz Glaze?
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

leskne se to pěkně a mikrovlákno se čerstvě po naleštění pěkně vznáší nad karoserií, každopádně moc toho jako samotnej nevydrží, právě proto musim ještě pořešit tuhej vosk. Doteď jsem to přiživoval po umytí Hybridem V7 (mytí CG Glossworkz)

Fotka je z června kdy je to právě vyleštěno tím Glazem

Jinak Hybrid V7 taky super, jenže nedávno mi došel tak chvíli to vojebávám Turtle Waxem Nano Tech Speed Wax kterej je proti H V7 skoro struhadlo :D
Přílohy
IMG371.jpg
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Hmm to zní zajímavě, třeba do něho příští rok taky půjdu, já je mám rád ty Chemiky :smile:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

jo, taky mi přijdou sympatický, hlavně se mi líbí, že mají na netu hodně videí, takže člověk má tak možnost vidět každej produkt v akci :smile:
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Chlapi chcel by som poradiť. Pripravujem svoje auto na zimu. Auto je z roku 93 a má pôvodný lak. Je to veľmi raritný lak, vyrábal sa iba dva roky a chcem ho čo najlepšie ošetriť. Má miestami iba 85 mikrónov, už by sa moc leštiť nemal. Vozidlo parkujem vonku a chcem aby prežil zimu.

Spravil som preto len jednostupňové, miestami dvojstupňové leštenie pastami V36 a V38 od CG. Na to som aplikoval Wet Mirror Finish a 1 vrstvu JetSeal 109 od CG. Rozmýšlam čo ďalej? Plánoval som použiť Hydro2, no zabudol som na to, a spomenul som si až keď bol na aute WMF a Jetseal. Kremík naň aplikovať nechcem, bojím sa čo by to spravilo.

Na druhú stranu chcem niečo na ľahkú aplikáciu. Hydro2 som plánoval, lebo na aute je strašne veľa plastových líšt.

Preto otázka na vás, čo dať na už aplikovaný WMF a JS. Šetriť nemienim, prípravkov mám naskladnených veľa. Tieto veci mám doma:

Hydro2
Colli 476S
Colli 915
Optimum Car Wax
JetSeal

Napadlo ma:
WMF > 2x JetSeal > 1x Colli 476s > 1x Colli 915
WMF > 2x JetSeal > 1x Colli 915 > Optimum CW
WMF > 1x JetSeal > hydro2 :pardon:
Přílohy
golf.jpg
golf.jpg (239.38 KiB) Zobrazeno 11423 x
Naposledy upravil(a) Glossworks Detailing dne 02 říj 2014, 10:24, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět