Škrábání ledu z oken, zahřívání auta

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Toyot
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 01 úno 2015, 09:17

Mám dotaz... škrábete nebo znáte nějaký šetrnější způsob?
Hlavně když byla ledovka, tak jsem měl na autě 2 cm ledu a musel jsem jet a tak jsem do ledu mlátil škrabkou :D což šetrné moc nebylo
Today. Tomorrow. Toyota
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Toyot píše:Mám dotaz... škrábete nebo znáte nějaký šetrnější způsob?
Hlavně když byla ledovka, tak jsem měl na autě 2 cm ledu a musel jsem jet a tak jsem do ledu mlátil škrabkou :D což šetrné moc nebylo
Autoglym má třeba přípravek v rozprašovači, který odstraní námrazu. Funguje celkem dobře :thumbup:.

ps: tuším že se jmenuje De-Icer
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Otázkou je, jak si to poradí s tak silnou vrstvou ledu :-D
Obrázek
Baron
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 18 dub 2012, 14:55

Mam na okne keramiku s primrzanim neni problem - narusim led a pak to shrnu skoro v celku. Horsi je takova ta jinovatka tu musim seskrabat ta nedrzi vcelku.
Uživatelský avatar
rskedar
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 29 pro 2013, 22:02
Bydliště: Havířov

po precteni detailing world fora , od zacatku teto zimni sezony zkousim okno polevat studenou vodou, rozdil teplot je jen par stupnu, namraza ve vterine pryc. i silnejsi vrstva ledu zmizne okamzite, pripadne ze skla ometu zbytky smetackem.

uz to dela i bracha a taky max spokojenost. a voda je temer zdarma. navic okno se mi ani,zevitr nezamlzi :) shrnuto podtrzeno : namraza pryc okamzite,nejsem zmrly, zbytecne mi nebezi motor na volnobeh 10 minut, nemlzi se mi okno zevitr a nemam poskrabane sklo... to vse za nulove naklady.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

U nas v ulici spousta lidi vypne sterace kdyz jsou napul (45 st) a hodi pod ne karton :)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

A když se přes sklo (i stěrače) hodí šikovně koberec a skřípne se do dveří, tak taky nenamrzne
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

U věcí přivíranejch do dveří (alu folie, koberce, prostěradla..) bacha na to, aby nebyla přivřená vrstva moc tlustá.. pak mezi gumama proniká do auta mráz a např. u Focusu nám takhle odešlo čidlo otvírání dveří.. no a o namrzlym skle zevnitř ani nemluvim :D

Já to řešil koupením finské škrabky(google kdyžtak pomůže), fakt funguje výborně a sebetlustší vrstva ledu je dole po dvou tazích max.
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Ja jsem koupil pritelkyni nejakou skrabku myslim v baumaxu a je tam jedna strana klasika skrabac a na druhe je cca 1x10cm guma asi jako strerka na vodu ale led se s tim skrabe taky dobre a okna to skrabat nebude. Na mem aute nepouzivam nic mam rychlo ofuk a za chvilku muzu ficet. Zajimave je ze na nanesenem rainoffu to namrza rychleji a vice nez bez toho ja tam mam kolikrat led a kolem me auta nic moc :D
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší škrabka na led je stejně starej dobrej „trojúhelníček“ - jednoduchý, skladný a funkci splní na jedničku :)

PS: gunou na škrabkách stahávám seškrabanej led z okna ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět