Škrábání ledu z oken, zahřívání auta

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mám 15 let starýho ropáka a vždy nechávám motor trošku na volnoběh rozdejchat. Ať už k vůli oškrábání oken. Ofuk předního a zvyhřívání zadního okna bez nastartování nezapnu - šetří to škrábání a odmlží to. A i když je nad nulou, tak nechávám aspoň minutu jet na volnoběh aby se aspoň olej dostal všude
No to jsme ve slušném OT
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

No..když nastartuju svojí V8 tak jí nechávám teď v zimě aspoň 2 minuty na volnoběh.. Když hned jedu, cítim, že se to motoru ani automatu nelíbí..

Sorry za OT, ale když už jste začli :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Jen si povídejte, už to nebude OT, trochu jsem poupravil název :driving:
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Tak teď už se bez výčitek přidám, díky Beane :D

Teď když je kolem nuly, plus minus 2 stupně, a namrzne mi sklo, tak si v klidu nastartuju, škrabkou přejedu okno (čekám na vhodnou příležitost vyzkoušet metodu s vodou z DW) a pomalu jedu. Na volnoběh auto běží asi 2-3 minuty. Když s autem vyrazím hned po nastartování (hned jako třeba 15 vteřin po startu), tak, podobně jako oxik, cítím, že to není úplně ono. Asi jako když natankuješ sračk*idní benál. Třeba to spolujezdec ani nepozná, ale ty to auto znáš a víš, že má znít jinak. Nehledě na to, že řazení jde taky hůř. Lidi, co vlezou do auta, nakopnou motor a odjedou během deseti vteřin, považuju za blázny. Stejně jako lidi, co nechaj motor běžet 10 minut, div si nejdou domů udělat kafe. Myslím si, že minuta dvě, zatímco škrabeš sklo, autu neublíží. Ale taky to pak neženu do omezovače, že jo...

Toť můj názor a teď do mě :D
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

Michail : Kameňom do teba? :-D ale nie plne súhlasím aj keď ja mám z 90% lepšiu východiskovú polohu kedže mám auto v garáži cez noc :-) (škrabať nič nemusím 8-) ), ale tiež keď ho vyberám kým ju zamknem a podobne tak sa afti chvíľku samé ohreje a potom sa môžeme vydať na spoločnú cestu miernym tempom až do plného zahriatia :-D :-D :-D
Skôr ma desia veci typu, že aj v návode k autu máš napísané, že máš hneď ísť a v tomto bode sa názory rôznia, veľa ľudí hovorí, že na tom voľnobehu je nízky tlak oleja a nedostane sa všade, teda je motor nedostatočne mazaný a preto odporúčajú hneď po naštartovaní ísť s autom aby sa zvýšil tlak oleja. No a ostatní ho nechajú poklepkať 1-2 min. až potom idú, že mu to len prospeje a neublíži :-) Čil babo raď :-)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

já když nakopnu v zimě Sharana a hned bych měl vyjet, tak motor neskutečně „zvoní“ - když ho nechám ty dvě minutky vydejchat na volnoběh (otevřu vrata apod.), tak už ten problém nemá :smile:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Škoda že nejde ten bufík co? Mně taky ne :dash:
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

MPI zas po okamzitem startu se chova jak kdybych neumel pouzivat spojku (cuka to priserne). Kdyz to necham ty dve minuty nez pozaviram v klidu vrata tak uz je to o 100% lepsi.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Bean: no jasně, neběží :D protože 3500 za kousek plastu, elektromotor a zbytečnej hliníkovej odlitek mi příjde zcestný, když by mi stačil jen a pouze ten elektromotor a když za 5 můžu mít komplet funkční jetej :fool:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Taky to nechavam zahrat 3-5min jinak se to neda, je to moc zbrkle dokonce mi to radi 1 kdyz je to studene jinak min 2. O olej se bat nemusim je tam cerpadlo ktere ho vstrikuje jeste pred nastartovanim.
Odpovědět