Jaký zvolit vosk/sealant pro zimní období?

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Docela častá otázka uživatelů a našich zákazníků. Za pár dní bude toto téma velmi aktuální.
Čistě teoreticky lze použít jakýkoliv vosk, jen je potřeba u některých (zejména přírodních vosků) počítat s menší výdrží. Kdo má možnost auto převoskovat během zimy někde v teple (garáž), nemusel by to být problém. Co ale Ti, kteří tuto možnost nemají? Jednou z možností je zvolit vosk/sealant se zvýšenou odolností nebo přímo produkt určený do agresivního prostředí.

Já mám výborné zkušenosti s Collinite 476, který je schopen na autě vydržet necelý rok. Odkaz http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=42
Obsahuje i karnaubský vosk a dodá vozu celkem slušný lesk. Pokud se dodrží postup, je aplikace velmi snadná. Jeho nevýhodou je právě onen postup, který je složitější a jeho nedodržení může mít fatální následky - vosk následně nejde rozleštit a musí se buď sundat čističem nebo změkčit reaplikací další vrstvy (osobně vyzkoušeno :lol: ).
Mé doporučení tedy zní, aplikovat vlhkým aplikátorem, nechat maximálně 5 minut zaschnout a pak rozleštit.

Na letošní zimu mám připravený Swissvax Shield, který je přímo určený do agresivního prostředí. Zkušenosti s ním dodám pochopitelně později, zatím k němu mohu říct jen to, že má krásnou krabičku, pytlíček a pěkně voní :lol:

A jaké zkušenosti máte vy?
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Vratka
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011, 13:02
Bydliště: Mysletín

Dík za doporučení, to je celkem cenná informace. Chystam se na zimu tenhle vosk aplikovat a timhle si mi možná ušetřil spoustu práce. Jestli sem to dobře pochopil, tak tenhle vosk mužu vrstvit?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ano, tenhle vosk můžeš vrstvit.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi slušné vlastnosti na zimu má Poorboys Nattys Paste Wax



Velmi dobře se aplikuje, nevyžaduje žádnou speciální přípravu když je povrch čistý a nejsou na něm žádné zbytky leštících past apod.
Prokazatelná výdrž při mytí v kartáčových myčkách 5 měsíců, při ručním mytí 1x měsíčně 7 měsíců, extrém vyzkoušen na 17 měsíců, kdy na povrchu dělal kapičky byť poškozené ale mohl za ně on.


Zimu vydrží také DODO Juice Supernatural



Musí se mu ale poskytnout odpovídající podmínky pro život, tedy dokonalá příprava doporučenými přípravky výrobcem, cokoliv jiného tento vosk neudrží, doporučuji také použít spray seal který doporučuje výrobce, podpoří se tím výdrž.
Není dobré také časté mytí. Mám dokonce zkušenost, že vůz který paní vůbec neumývá udržel Supernatural v dobré kondici rok, ale vůz nebyl jednou jedinkrát umytý, umyl jsem jej já a vosk dělal kapičky velmi srovnatelné s čerstvou aplikací vosku.


Dobré vlastnosti na zimu má také Autoglym HD Wax



Lze aplikovat na jakýkoliv přípravný produkt, ale je podmínkou použít přípravek na přípravu povrchu. Jinak se sám o sobě neudrží. První 2-3měsíce má skvělý odvod vody a lesk, pak jde efekt pomaličku dolů, zlomové jsou 4 měsíce ale nějaké známky vosku lze pozorovat na voze i po 6ti měsících ale vrstva je již příliš slabá.

Letos se na zimu chystám vyzkoušet Raceglaze, tak na jaře poreferuji.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Martin_Herko
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 06 zář 2011, 16:01

Collinite 476 a Autoglym HD Wax mám odskúšaný aj ja, zimné obdobie sa dá snimi ľahko prekonať. Výdrž ja neviem posúdiť, lebo pri umývaní som auto dotoval Express Waxom od AG, čo je tekutý vosk s obsahom Carnauby, dodá výborný lesk a aj obnoví odvod vody a hlavne jeho aplikácia je rýchla (v podstate ako detailer, bez sušenia karosérie). Express wax bol pre mňa veľkým pozitívnym prekvapením. (čiže berte to ako "údržbový" tip ;) ) Upozornenie: Treba sa vyhýbať čelnému sklu, stierače potom robia veľké čmuhy.

Express wax:



Myslím, že hobby obdobou je Aqua Wax.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nattysem (červeným - Poorboys Natty´s Red) jsem zrovna včera známému voskoval C4 Picasso a musím potvrdit, že je to opravdu blbuvzdorný vosk s neuvěřitelně snadnou aplikací. I v případě, že se nechá zaschnout déle, není vůbec problém ho lehce rozleštit. Výdrž by měl mít snad ještě lepší jak verze Blue nebo White, ale to zatím nemohu potvrdit.

Každopádně vosky PB Nattys se zdají být velmi dobrou volbou pro začátečníky.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
marek
Příspěvky: 7
Registrován: 18 říj 2011, 15:44

a čo vravíte na Extra gloss protection od AG??? podklad mu bude robit SRP, alebo Ultra deep shine
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co jsem četl různé zkušenosti, tak výdrž EGP nic moc. Osobně ale vyzkoušeno nemám. Pokud nemáš možnost v zimě převoskovat někde v teple, asi bych raději zvolil nějaký lepší a osvědčený produkt.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
stepan
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2011, 21:07

Já swissvax shield mám na autě přez 6 měsíců a pořád je ve skvělé kondici a umývám jednou za dva týdny
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Takže, když bych v půlce října napatlal DJ SN, tak mi bez jakýhokoliv zásahu vydrží do února/března? V zimě auto nemyju.
Udrží ho Achilles?
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Odpovědět