Jaký zvolit vosk/sealant pro zimní období?

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Díky za tip, to vypadá dobře :)
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Bjorn
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 črc 2015, 15:44

Dostal se mi do pracek skoro nepoužitý Fusso Coat. Z vosků, které mám k dispozici, je jediný syntetický. Je to vhodná volba na zimu? A poraďte, prosím, postup přípravy povrchu. Aktuálně je na autě přírodní vosk od Megu a bude asi muset dolů. Clayem jsem auto přejel letos v červnu. Počítám, že v říjnu bych se na to vrhl.
Jinak o auto můžu pečovat i v zimě. Mám dostatečně velkou garáž, jen s tou wapkou to v ní asi nepůjde :-D
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Myslim ze je to dobra volba :) Kdyz nemas v garazi odtok vody, tak se da v zime umyvat ONR, ale osobne moc nejsem toho zastancem, alespon na autech se 100% lakem. Spis nejaky oplach demi vodou tu a tam a kdyz se joo otepli, tak kompletni myti :D
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Trošičku bokem, ale dneska když už teda mrzlo mi šlo hůř otevřít auto ne k vůli těsnění, ale klika. Mám "otevřenou" a prostě to zmrzlo vevnitř. Co tam dát aby se to neopakovalo? řeší to někdo?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo, to ted prave resim taky (nebo spise jsem si toho jenom vsiml, nijak to zatim neresim) - na Multivanu spolujezdcovy dvere skoro nejdou otevrit, uz jsem vypozoroval, ze to je kdykoliv, kdy je zhruba pod 4-5 st. venku, tzn. predpokladam ze to bude problem s mazivem, kterym je to vsechno namazany? Ale co s tim, to jsem jeste nevymyslel, obavam se ovsem ze to je na rozebrani dveri a kompletni vymenu maziva na vsech mechanickych castech za "cerstve". :(
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Prý je problém staré mazivo, které na sebe navázalo za ty roky vodu, která tam teď zmrzne.. takže nejlepší vyndat zámky, očistit od starého maziva a dát nové, určené na zámky, žádný WDčko obyčejný.. bohužel proti tomu nepomůžou ani vyhřívaný zámky a gumy kolem dveří
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Jonny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2014, 12:42

Pánové zkoušel jste někdo postup voskovani nanést vosk a nechat ho 24h ustát na autě v garáži a pak to rozlestit než po nanesení ho hned rozlestit? Konkrétně mám na mysli mequaris Gold class carnauba.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

to zkus na malým místě a uvidíš jestli ti to po jednom dnu půjde :). Podle mě moc ne
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jonny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2014, 12:42

Honzys myslíš tedy že to půjde blbě rozlestit?
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Může a nemusí. Ale hlavně proč to dělat?
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Odpovědět