Čím myjete v zimě?

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Chtěl bych se zeptat, čím myjete v zimě? Minulý rok jsem jel převážně ONR. Abych minimalizoval poškrábání, tak měl roztok v rozprašovači i v kýblu. Prvni jsem rozprašovačem rozmočil nečistoty a dále umyl klasicky bezoplachově.
Prosím, ať se lidi co nemyjí v zimě, nevyjadřují. Děkuji
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kdyz je zima:
- Gloria FM10 + Valetpro pena + oplach na samoobsluzne wapce demi vodou
- Nekdy jsem to doma v garazi dojel ONR tak jak popisujes (dokonce 2BM), presto me to nepresvedcilo o setrnosti pro 100% lak, tak jsem to nedelal moc casto

Kdyz je aspon nad nulou (na JM dost casto) a nalada:
- klasicky 2BM :D
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Koupil jsem teď galon ecosmartu, tak konečně zkusím ten CG zázrak. :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Kazdopadne min nez v lete, za den to mam zase spinavy, ale vesmes nedelam nic jinak nez v lete, maximalne auto trochu predmyju silnejsim MR. Pinkem z penovace.. skoda ze nestihli u nas postavit tu praskovou wapku, jinak bych myl jen osmozou klidne kazdy den
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No to ano, pokud je na silnicich brecka, tak to nema ani smysl moc. Ale letos bylo hodnekrat hezky ze byly suche silnice treba tyden, i kdyz v polich okolo roztaval posledni snih, takze to po umyti i celkem dlouho vydrzelo :)
maxipes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 12 kvě 2014, 21:42
Bydliště: Praha

Pre-wash z penovaca alebo tlakoveho rozprasovaca + WAP oplach.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

onr a ecosmart budu zkoušet taky...současně s tím co mi z nějakého tématu nedávno poslali jako testovací vzorek
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

joshiki: Ty jsi lidem myl auta jednu dobu ONR ne? Nezpozoroval jsi poškození laku?
dawwe
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11 črc 2016, 13:26

Poradíte mi prosím ohledně mytí auta takto v zimě? Celkem se teprve rozkoukávám, zatím řeším kdy začít s mytím auta, vzhledem k tomu, že parkuji jen venku - venku je přes den sice teplo ale v noci mrze a nerad bych vozítku nějak škodil tím, že někde zamrzne voda (maska, u klik, kolem podběhu apod.), tedy z míst kde vodu nedostanu ideálně všechnu. Stejně je to s teplou vodou na veřejné wapce - vzhledem k rozdílu teplot auto vs. wap. Řešíte to nebo ne? Případně jak? :sorry:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

6e voda někde zmrzne až tolik nevadí. Vezmi si jak to někdy vypadá, když v noci nasněží, přes den to začne tát a v noci to zase zmrzne. už jsem měl kolikrát takhle auto pod ledem a nic mu to neudělalo. Mytím se voda nikam zvlášť jinam nedostane. Když na wapku dorazíš s vytopeným autem, tak se oknům rozhodně nic nestane ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět