Příprava na zimu podle Gemical Guys

Specializovaná sekce s informacemi, jak dobře připravit Váš vůz na drsnější zimní období.
lacco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2011, 08:58
Bydliště: Brno

odkaz na video :roll: celkem 6 videjí

Podotýkám ,že chemičtí ogaři připravují nové auto, tak že žádné strojní leštění atd. Je to návod,ukázka(a zároveň reklama na jejich výrobky...) , kterou podle těch videjí zvládne každý... Mě by zajímalo , co na takový postup řekne nějaký profík Mathyas a spol.

http://www.youtube.com/watch?v=IazCtwdz ... plpp_video
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nevidím na tom nic špatného.

Technika jakou se pouští chlapec do Waterless je trošku divná, ale když se dušuje, že to neškrábne, tak třeba ne.

Produkty musí být naneseny tak jak to ukazuje a nesmí být kombinovány s jinými výrobci, hrozí že to nevydrží co by to mělo vydržet.

Trošku jsem skeptický k aplikaci JetSealu na okna.


Ale v zásadě funkční schéma přípravy vozu na zimní provoz v podání Chemical Guys.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Legacy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2011, 11:12

Žeravá téma pre mňa, aktuálne totiž vozím na aute Jetseal a na jar sa chystám rozšíriť svoje portfólio o nejaký prírodný vosk a ako kandidát sa javí práve Celeste Dettaglio. Tu sa ale vynára otázka, či tieto dva vosky skombinovať (trebárz 2x Jetseal + 2x Celeste) alebo aplikovať Celeste priamo na pripravený lak (pomocou Vertua Bond, alebo Creme Glaze), respektíve čo nám každá z možností prinesie na poli výdrže, vzhľadu a iných vlastností...

Čo ma ďalej zaujalo je, že po clay-i nenasledovala žiadna príprava povrchu pred aplikáciou sealantu. Ja som síce použil Vretua Bond, ale tento krok evidentne nebol nutný, alebo bol z dôvodu krátkosti času vynechaný.
lacco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2011, 08:58
Bydliště: Brno

zkoušel jsi aplikovat JetSeal i na okna???
Legacy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2011, 11:12

Ja nie, chcel som to skúsiť ale nakoniec som sa k tomu neodhodlal...
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Já ano, a nedělalo to dobrotu.

Pokud chceš něco vrstvit, tak se vrství pouze poslední produkty.

Můj názor je, že příliš mnoho překombinovaných produktů ohrozí životnost vosku.

Mé doporučení je

Umýt vůz - vyčistit lak od téru, rzi a spadu - použít bezabrazivní polish, který umožní nanesení jakéhokoliv vosku a ještě ke všemu zvýrazní barvu, případně pomůže s nějakou tou nedokonalostí či poškozením - a na to všechno 1 až 2 vrstvy vosku.

Méně je někdy více a u vosků to platí dvojnásob!
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
karivop
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2011, 11:51

všiml jsem se že píšeš bezabrazivní polish, a kdyby se použil lehce abrazivní tak se tím ohrozí jen životnost vosku? např. DJ lime prime a na to vosk jiné značky.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na abrazivni Lime Prime muzes take bez problemu dat vosk jine znacky. Osobne jsem jich vyzkousel na Limu nekolik (Collinite, Lusso, Swissvax, Poorboys).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
karivop
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2011, 11:51

Děkuji, jelikož já už vyzkoušel taky více vosku na Lime Prime a nestalo se mi že by byl problém s výdrží vosku. Proto jsem se ptal. Dával jsem též Swissvax nebo Collinete a bez problémů.
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bezabrazivní proto, protože použitím abrazivních leštěnek ručním leštěním vznikají na laku hologramy. Životnost vosku může ohrozit volba polishe, respektive, aby se po polishi dal použít zvolený vosk.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Odpovědět