"super" nápady

Příhody z detailingu vážně i nevážně.
Odpovědět
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ja zapomel v koupelne Maxi suds II. Jelikoz babicka hlidala,tak malej satan(3roky) si z pulky lahve udelal penu do koupele. Tech penez co ho stala ta koupel nelituju. Koupelna vonela jeste 2dny po višních. :lol1:
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Já jsem tatíkovi nadělil taky nějakou základní drobnou výbavu včetně šamponu a mikrovláknového mycího polštářku. Předtím to bylo klasicky mocné kombo houba+jar+jelenice a občas tempo. Navíc k tomu jsem mu na autě udělal lehkou jednostupňovou korekci nejhoršího a ukázal, co a jak.

No a nedávno jsem ho našel běhat kolem auta s obyčejným hadrem a malým kyblíčkem jen s vodou bez ničeho... Že polštářek a šampon nepoužívá, že nechce udělat nebo namíchat nic špatně :dash: :D :D Njn :D Možná to zkusím jinak, třeba cesta povede přes ONR
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Kuban,tak to je pěkná perspektiva.mě je 57
Kuban
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 24 led 2016, 22:37
Bydliště: Dc

Fery:ale je to tvůj "denní chleba",on si taky nesmaže právě upravenou fotku a já jsem schopnej si rozhodit nastavení fotaku tak,ze na to pak musím jít s manuálem,protože to běžně nepoužívám :D
Modrá vodicka jako modrá vodicka ;)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tohle neni o veku, ja jsem kamosovi (24) taky odlil par veci a nedavno jsme zjistili pouzival obracene APC a sampon... coz jeste asi neni tak hrozny, ale rikal ze ten sampon nejak malo peni a APC ze se neda rozstrikovat :D Takze pro laiky je lepsi ostitkovat uplne blbe: SAMPON 15 ML DO 10 LITRU, UNIVERZALNI CISTIC DO ROZPRASOVACE atd. Tak sem to udelal tatovi a pohoda, je ale teda fakt ze od te doby co jsem mu koupil Microfiber Madness set (ten obri rucnik a rukavici) tak objevil tu bezdotykovou mycku a jezdi jen tam. :mrgreen:
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Kuban:Já se omlouvám,dělám si srandu sám ze sebe.Nejsem tu nejstarší?
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Kuban píše:Volal mi otec,ze ten sampon je nejakej divnej,srazil se už 2x při naliti do kyble..Nechal jsem to být,včera jsem mu privez ze zásob a zeptal se ho,jestli má ještě původní flašku,ze mu odleju..Podal mi prázdný obal od Gyeon Tire :dash:
No pánové musím se přiznat, mě se to stalo taky :D jel jsem umýt auto a nevím proč jsem místo Born to be mild lil do kýble Meguiars Endurance gel na kola, přitom flašku od Bornu mám 250ml a Endurance je 473ml, jediné co je stejné je barva (fialová) a připadalo mi že mi to dělá divné kuličky a nechce se to rozmíchat. No pak jsem si všiml, že mám v ruce Endurance a ne Born :D . No naštěstí jsem měl 3 kýble - takže jsem tentokrát kola nemyl ale na karoserii jsem si už namíchal správný šampon.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já nedávno vrátil klukům vedle do boxu rozprašovač s "apc" na plasty protože jsem myslel že ho tam zapoměli. No přinesli mi ho zpátky že to je Blue Gel, oboje modré jen Gel trošku tmavší.

A kdysi ještě v Immocaru sem jako poslední krok chtěl do auta stříknout trošku vůně, omylem jsem vzal do ruky rozprašovač s Ferrous Duellerem, naštěstí na první stisk nenatáh a nestříknul, nevim jak bych ten puch dostal z auta :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Puch z dueleru? Napada me vylit tam pivo,nebo mliko a dat ven na slunicko. Puch z dueleru to 100% odstraní :smoke: 8-)
Daniel13
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07 čer 2021, 13:15

Minulý rok som si kúpil prvé auto – feliciu v tmavozelenej farbe. Auto je vo výbornom stave, málo najazdených km, po dôchodcovi. Jediná chyba bola na predných blatníkoch. Predajca tvrdil že boli otlčené pri parkovaní, mne skôr príde, že sa s autom pchal niekam, kde sa nezmestil a obidve lemy sa proste skrivili... ale to nie je podstatné. Fakt je, že ich doma „vyrovnal“ a prestriekal. Vyzeralo to hrozne, okolo lemu bol poprašok, polovica blatníka „zahmlená“. Okrem toho neboli dobre vyrovnané, vygitované – skrátka v takom stave, že som si povedal, že ich v budúcnosti treba nanovo celé prestriekať, ale už poriadne. Pre chudobného študenta je takáto operácia ale cez rozpočet, že. :D No strašne ma to sralo, predsa len predné blatníky je dobre vidieť, obzvlášť na šoférovej strane, pri každom nastupovaní mi to bilo do očí.

Tak som sa rozhodol že s tým niečo treba spraviť, pozrel som kvantum videí na youtube, čo treba robiť v takomto prípade a následne som nakúpil šmirgle a leštenky. Keďže nemám leštičku, musel som leštiť ručne. Zase som pozrel x videí a rozhodol sa kúpiť 2 leštenky od Meguiars – ultimate compound a ultimate polish. Určite ich poznáte. Myslel som si, akú dobrú vec som kúpil, to som bohužiaľ ešte nevedel o tomto fóre. Tu som si neskôr prečítal, že táto značka tu nemá nejakú extra dobrú povesť. :dash:

Späť k problému – došli mi objednané veci a tak som sa smelo pustil do práce. Zvolil som postup – 2000 šmirgel na mokro – compound – polish a nakoniec zavoskovať. Začal som teda brúsiť šmirglom a pekne začala stekať zelená voda. Povedal som si, že je to fajn, je to dobre, ide dole ten overspray. :thumbup: Po chvíli ma začala bolieť ruka, zelená farba išla stále výdatne, tak som si povedal, že je tam toho ešte veľa a vzal som 1000 šmirgel. :dash: Párkrát som prešiel tou 1000 a zrazu – čo nevidím – nejaké svetlé miesta, do biela. :shok: Možno ste uhádli čo sa stalo – prebrúsil som sa takmer k plniču. Po záchvate paniky a nadávania som zahodil šmirgel a vytiahol leštenky. Najprv compound – prešiel som ňou asi 2krát, škrabance po hrubom 1000 šmirgli ako tak zmizli, ale presvitajúci plnič to samozrejme nezamaskovalo. Na to som dal ešte polish, to neurobilo tiež veľký rozdiel, ale aspoň sa to lesklo do určitej miery.

To ale nie je všetko. :D V tejto chvíli vstúpil do deja otec, ktorý prišiel práve domov. Uvidel moje dielo, počastoval ma zopár nadávkami a v dobrej viere, že pomôže, vytiahol z garáže nejakú handru od oleja a 10 rokov otvorené tempo. :dash: Hodinu to tým leštil a potom to vzdal – neurobilo to ale nijaký badateľný rozdiel. Dielo bolo dokonané.

Ešte taká mini doplnková príhoda. Lak na celom aute je veľmi slušne doškriabaný, skoro ako by to niekto umýval kefou alebo čím. Keď som si už kúpil ten compound a polish, povedal som si že prejdem celé auto, aspoň spotrebujem leštenky. Začal som na streche. Štedro som namazal mikrovláknový aplikátor compoundom a pustil sa do roboty. Po 2-3 ťahoch som pozrel na aplikátor a bol celý zelený, ale poriadne. Zase som spanikáril, že to berie nejako veľa laku alebo čo, utrel zbytok pasty a nechal tak. V tom momente mi došlo (bohužiaľ až vtedy :dash: ), že felicie sa asi nestriekali priesvitným lakom, a hneď mi bolo jasné, prečo som sa na blatníku tak ľahko prebrúsil k plniču.
Od tej doby som na auto nešahol, lak je doškrabaný, ale ja už sa to bojím pomaly aj umývať. :D

Koniec príbehu, možno na zaplakanie, možno na pobavenie, ja sám neviem či sa smiať alebo plakať. :D Jedinou útechou mi je fakt, že tie blatníky treba tak či tak prestriekať.
Odpovědět