Vystupenie hologramov

Příhody z detailingu vážně i nevážně.
Uživatelský avatar
JuraRacing
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 30 led 2015, 06:56
Bydliště: Slovakia

Caute, ako sa povie aj majster sa utne resp. chcem vediet kde nastala chyba.

Lestil som chalaniskovi Opel astra niekedy v marci rotacnou lestickou 3M a pastou menzerna FG400. Nasledne dolestene 3M antihologramovou modrou a modrym kotucom od 3M.

Auto krasne leskle bez hologramov a skrabancov, ale teraz mi pisal chalan ze mu vystupili po nejakych umytiach hologramy. Nevidel som to este osobne iba z fotiek co mi poslal, tak neviem ci 3M modra pasta iba na urcitu dobu zamaskovala hologramy ktore vznikaju ked sa lesti hrubsou pastou alebo kde nastala chyba. A ako odporucate prelestit auto ? Excentrom a PF2500 alebo alebo rotacnou s pouzitim 3M modrej ? Ako pisem, este som to auto nevidel a ani z fotiek nie je jednoznacne uplne ake su to skrabance alebo hologramy, sam som zvedavy.

Dik
1, Fotky po lesteni..
Obrázek
Obrázek
Obrázek

2. fotky po par mesiacoch
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dle fotek se jedná o hologramy z utření nasucho, ne z leštění přesněji tzv buffertails, takže tak.
Pokud chceš mít 100% jistotu nech si natočit video při kterém bude pomalu kolem auta chodit, video je jasně průkazné o jaký typ hologramu se jedná-jestli to budou dlouhé tahy a nebo stopy po leštění ;)
Mimochodem leštit fg400 a pak modrou na rotačce není moc bezpečná kombinace.
Odmastil jsi po leštění lak pořádně?
Aby si ostatní nemysleli, že je v praxi vše 100% jak v teorii tak:
i mě se teď udála reklamace na hologramy a přitom jsem odmastil, finiš excentrem a se zákazníkem jsme kontrolovali na slunci a shodli se na perfektním výsledku leštění a po čase něco vylezlo, byť to normální člověk nemá šanci vidět my to viděli.
Proto je potřeba poskytovat záruku na leštění, protože přihodit se může, ale opravit se to musí ;)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
JuraRacing
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 30 led 2015, 06:56
Bydliště: Slovakia

Jasne vzdy odmastnene skontrolovane na svetle, nehovorim ze clovek moze nieco prehliadnut atd...ale este sa mi za 3 roky nestalo ze by niekto po urcitom case po umyvani prisiel s tym ze "vystupili hologramy"

Auto mi dovezie v pondelok na prelestenie resp. som na to zvedavy osobne a prebehnem mu to excentrom a poucim ako umyvat, susit ze aby si do buducna nemyslel ze umyvanim mozu vystupovat na povrch hologramy z lestenia.

Tiez ma z fotiek napadlo ze to nespravne susil a handrou to spravil.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Přitakávám joshikimu. Přesně tohle se mi podařilo jednou nadělat na vlastním. Ono to nemusí být ani „utírání na sucho“, ale i mytí špatně propláchnutou nebo ztvrdlou rukavicí :!: ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

spatna hadra na suseni si myslim, taky jsem to mel :D
BSD maniac
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

brabus,nejsi sám.....buď v klidu....taky se mi to povedlo na mém autě - černá metla. :(
Důvod byla stará rukavice....už je někde na skladce...letěla hned do popelnice.

Ono po pravdě na černém autě je vše vidět,a hologramy,či slabé škrábanečky není problém i při opatrném mytí udělat raz dva....a na sluníčku je to pak hnedka hrozně vidět. :(
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
Ewors
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 24 kvě 2015, 15:48

chcem pridať aj svoj príspevok akú kravinu som urobil. Viem že väčšine členov to príde ako samozrejmosť vyvarovať sa tomu ale predsa pre nováčíka ako som ja je to poučením.

Minulý týždeň som ćistil kolesa. zhodil som ich normálne dole a prešiel na prvý krok IronX. po ňom som videl čierne bodky asfaltu, tak som dal VP tar&glue remover. Moc to nešlo dole nakoľko bol asfalt dosť starý a disky neboli tak dôkladne umývané už nejaký ten piatok (hlavne zvnútra). Povedal som si že teda skusím tvrdý clay. Ale prečo to rovno účinok neznásobiť práve odstraňovačom asfaltu? Myslel som si źe to pôjde radikálnejšie a lepšie dole. Avšak to že aj clay je istým spôsobom lepidlo tak som na disku spravil zopár šmúh práve z toho ako sa clay pri odstraňovači leptal.

preto odporúčam, nepoužívať tieto dve metódy spolu. Vždy najprv nastriekať prostriedok, poriadne zmyť a potom clay s lubrikáciou.. :fool: :thumbup:
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ty si přišel o kousek claye, já si takhle zrušil clay block.....
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

A co to ma spolecneho s "vystoupeni hologramu"? :)
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A hlavně chemie na asfalt s clayem je známá věc :smile:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět