♥ Wax it ♥ Škoda Octavia

Sídlo: Chomutov, ČR
WWW: www.facebook.com/WaxitCarDetailing
Email : waxit@email.cz
Telefon: +420 736 287 820
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ten ostraňovač téru atd. je zapotřebí. Ušetří to i hodně času s ironem. Jo, použij nadrzo benzin nebo nějakou kyselinu. Já ironX beru jako VIP prostředek a šetřím tím. Aktuálně hledám nějakou alternativu k tomu cenově nejlíp na tom bude asi Wolfs deironizer http://www.detailingshop.cz/predmyti/95 ... 500ml.html jestli to je gel navíc který nestéká, tak je to pro mě výhodnější.
Spíše bych chtěl aby vymysleli nějaký gel na tér aby nestékal. I když myslím na to je TARmelade od DODO.

Když ty gumy pořád pouští, nerozleptává je? :)
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

raději bych doporučil Bilt Hamber Korrosol - je to Iron.X bez zápachu v litrovce, která vyjde asi o 3 GBP dráž než půl litr Iron.Xu
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

http://www.bilthamber.com/korrosol tady je k tomu link... as far as I know, tak posílají i sem...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Me taky, vypotreboval jsem toho pulku na 4 kola a to jsem zadni stranu ocistil jen tak, aby se nereklo. A z predni porad taky teklo neco hnedyho. :(
Uživatelský avatar
james
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 28 čer 2012, 10:07

Pokud nejsou uvnitř puchýřky, tak to IronX odstraní, ale až tak po 3-4 použití, ale chtělo by to nějaký Tar Remover, nebo pro takový stav spíš 3M průmyslový čistič na odstraňování lepidla.
Uživatelský avatar
XTC
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 05 říj 2011, 20:00

Wolfs je celkom slušná alternatíva k IronX-u, konzistenciou zhruba to isté ako ironx. Účinnosť sa trocha ťažšie posudzuje, ale v pohode som s tým odstránil to, čo trebalo. Ale podľa mňa nemá zmysel ho aplikovať na fest zadrbané disky. Najprv umyť bežným čističom a následne napr. z tých ľudovejších AG Wheel Cleaner - ten kyselinový, ten funguje pekne, ale treba s ním pracovať rýchlo - účinkuje rýchlo, a ako sa hovorí - opatrne. Taktiež Meguiars Wheel Brightener, ten je podľa mňa super. Jeden galon už pomaly padol :) Vyčistil som s tým už iné špiny. Ja dávam väčšinou IronX až nakoniec, keď je všetok marast dole, keďže hrdza/rez :) sa ukrýva pod tým, tak mi to príde takto najrozumnejšie.
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Konečně po dlouhý době dostala Okta ultimátní péči :) Přes zimu se nastřádali nějaký zásoby a včera ráno jsem se na to vrhnul.. Celý exteriér mi zabral celé dva dny.. Interier mě teprve čeká. Lak byl po 6 letech a 140 tis. kilometrech dost dodrbanej.. Bohužel je tam i dost míst, který leštička nezachrání, jako např obouchaný hrany dveří, oťukaný přední blatníky od kamínků (kapota a nárazník je po laku, takže tam v pohodě), odřený a prasklý kryt zrcátka od maminky :/ Odřená klika od sestry a různý provozní poškození, kterým se na parkovišti nevyhne nikdo.. Leštička toho zvládla poměrně dost, ale mám zatím jenom orbitku, takže hlubší škrábance zůstaly.. No jo, už aby byl Spinek :)

Jo někdo se tu kdysi ptal na odstín barvy.. je to modrá Storm, kód 9462 ;) a na sluníčku hází luxusní odstíny a metalický zrno po vyleštění je fakt exkluzivní i přesto, že je to pitomá oktávka..

Předmytí:
Meguiars APC 1:10 + pěnovač Gloria foamy clean + štětec
WAP

Mytí:
CG Glossworkz + 2BM + Dodo SN Yeti
Dodo Wipe out 1:5 na zárubně a mezidveřní prostory
voplach
Meguiars APC 1:4 podběhy

Kola:
VP Bilberry 1:10 na plechy
Dodo wipe out 1:5 na pneu
Meguiars Endurance tire gel
Poklice: VP Blue gel 1:1 + štětec, Dodo Acrylic Spritz

Čištění laku:
IronX
AS Tardis
Dodo SN Clay + Born Slippy
Mytí Glossworkz
oplach + sušení

Leštění:
Krauss DB-5800
Menzerna FG400 + zelený 3M kotouč
Lime prime abrazivní + zelený (finišovací) Hex-logic kotouč

Okna:
AG Fast Glass

Protekce:
Podběhy + veškeré plasty Raceglaze Enhance
Vosk Raceglaze 55 - ruční aplikace jedné vrstvy (luxusní věc, voňavej, měkkej, jednoduchej na aplikaci, šťavnatej lesk, výdrž by měla bejt taky slušná, spotřeba cca 10ml na jednu vrstvu na tomhle autě)

..tak snad jsem na nic nezapomněl :) Fotky před a během leštění bohužel nemám, nechtěl jsem se zdržovat a ten foťák to stejně moc nepobere, takže aspoň něco z aplikace vosku a hlavně fotky, jak to celý dopadlo :) Každopádně, dodrbanej lak si každej umíte živě představit :D Jo ještě jsem si vzpomněl, až bude umírat tenhle vosk, tak je na řadě Rubbish od Doda :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hotovo :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Bejby dne 16 bře 2014, 12:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

to jsem se asi ptal já :) má pěkný hrubý zrno...

mě vždycky dostane nějakej lak :D a tetn na Sharanu mě dostává pořád, protože má pokaždý jinej odstín :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Moc pěkná prácička ;) Auto takhle snad ani nevyjelo z fabriky :mrgreen:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Díky mistře :) Ale jo vyjelo, uvidíš sám naživo, jak je dojebaný :( Naštěstí ze tří a více metrů není nic vidět, takže nou problem :D
Naposledy upravil(a) Bejby dne 16 bře 2014, 12:03, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět