Oktáva I původně červená malina

Sídlo: Hodonín, ČR
WWW: www.facebook.com/mytiauthodonin
Email : mytiauthodonin@seznam.cz
Telefon: +420 606 300 056
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oktávka byla v hodně žalostném stavu-polovina byla lakována bez použití bezbarvé vrstvy lakování a tak totálně vybledla a zdrsněla naprosto bez lesku-určitě každý ví co myslím.
Druhá polovina na tom nebyla o moc líp-sice nebyla vyšisovaná až tolik, přesto byla hodně doničená škrábanci a hlavně byla nalakovaná blíže neurčeným lakem, který nezabránil lehkému vyblednutí červeného pigmentu pod ním.
Plasty a kola byly na tom podobně-kolabyly snad nikdy nemyté a plasty ve stavu KO.
Auto vypadalo hodně špatně, ale pan majitel mu chtěl dát novou šanci,takže se oktávečka dostala do mojí dílny(doteď nedokončené-není čas, je potřeba zachraňovat auta a né blbnout s barvou a válečkem) takže:
Oktávku jsem pořádně umyl i pomocí aktivní pěny VP combo2, která "vytáhne" mnohem více než obyčejný šampon.
O vydrhnutí pneumatik a vyčištění černočerných disků se zmiňovat není třeba, bez toho by to nešlo, bilberry, kyselinka a dragon.
Trošku jsem se snažil pohrát i s panty a zádveří, ale čas byl neúprosný.. byť moje úsilí nebylo až tak úspěšné, jak bych si osobně přál-přesto to nejhorší se mi vyčistit podařilo-původně by se tam snad dalo sadit i obilí, ale žádný detailing to nebyl...byl to takový entry levl.
Po umytí jsem oktávu zbavil hrudek a kapek asfaltu a rezavých teček-mimochodem částečky z brzd létají vzduchem při každém šlápnutí na brzdu a to nejen brzd vašich, ale všech, kteří jedou kolem vás...jen taková vsuvka :)
Leštění se věnovalo podstatně více času, než jsem původně odhadoval-zaskočilo mě hluboké poškození, které se odekrylo až po prvotním ztrhnutí zoxidované vrstvy.
Před leštěním jsem se samozřejmě hrál na maskovače a olepoval maskovací páskou černé plasty a jiné povrchy běžně neleštitelné.
Jen tak pro zajímavost celkově na autě padlo přes 60metrů pásky během celé návštěvy v garáži.
Zalepení plastů a oknogum, vyleštění a pak odlepení a zalepení okolí kolem plastů, na které šla keramika.
Po plastech přišla na řadu skla-čelní se leštilo rotační leštičkou skleněnou pastou, pro křišťálový lesk díky vyčištěnému sklu(se škrábanci do hloubky si však neporadí )
Poté se na čelní a přední boční nanesly tekuté stěrače.
Dále se voskovalo,konkrétně karoserie bez střechy a to syntetikou vč disků
Auto po dokončení všech procedur vypadá naprosto fantasticky(byť chybky se najdou,jelikož se nejednalo o full exteriér detail) a v podstatě je to úplně jiné auto.
Se střechou se nic nedělalo, ta se bude řešit jinak než mým leštěním )
Závěrem: sám jsem ani upřímně nedoufal v takový výsledek, čekal jsem že to bude pěkné...ale tohle je naživo víc než jen pěkné.
Díky za pročtení celého popisku-zkouším kdo čte opravdu všechno :D
Díky za pozornost.




velmi silně vyšisovaná barva.
Po ztrhnutí zoxidované vrstvy vykouklo silné poškození vzniklé pravděpodobně kombinací tempa a nebo houbičky na nádobí.


Garáž je chráněna mřížemi v oknech,bezpečnostními zámky proti ustřihnutí na vratech a pojištěna proti vykradení, poškození či jiné újmě na svěřených vozech a brzy bude i zabezpečovačka...a na fotce mazlíček a hlídač zároveň. :)
V podstatě není místo, kde by bylo ve větším bezpečí :D :D



VP combo2 při práci-zpěněno vapkou, ale zatím nebyl prostor pro experimenty s ideálním ředěním, to se do zimy ještě pohraju jak bude čas

Panty resp mezidveřky byly "rychlovka" cca půlhodina-všechno bylo zakydané vrstvou zamaštěného bahna. Použil jsem surfex 1/10 ale bylo cítit, že to bude chtít tak 1/5





Stav laku původně








kufr byl bez bezbarvého laku



Řidičův bok bez laku











Plasty





Po dodělání












Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

takový proměny mám nejradši :thumbup:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Piškot
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 11 dub 2014, 17:03
Bydliště: Stará Boleslav

Dobře, a mj. jsem to dočetl až do konce :thumbup:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Parádní jak to prokouklo, majitel musel být spokojenej :thumbup:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Nesnáším auta co nemají čirý lak :D Pak mám kotouče všechny obarvené do toho a taky daleko rychleji se kotouč zanese.
Jinak práce peckovní! :thumbup:
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Poznal majitel vůbec své auto? :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Odpovědět