BMW M3 e46

Sídlo: Hodonín, ČR
WWW: www.facebook.com/mytiauthodonin
Email : mytiauthodonin@seznam.cz
Telefon: +420 606 300 056
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Popisovat tento model by bylo jako nosit dříví do lesa. Zkrátka eMko :) Vyčistilo a ošetřilo se od pneumatik a nerezových výfuků přes leštění karoserie vč orange peel removal až po motor, ošetření skel viz fotky a lehce se uklidil i interiér. Dezinfekce párou apod. Na přání majitele jsem využil jeho špičkovou autokosmetiku(na karoserii DJ supernatural ve 2 vrstvách, na okna DJ sealant a na disky SW autobahn)

Původně



tohle bych nejradši vyleštil taky. Sundat disky a hliníkové náboje do zrcadla...jenže času tohle nebylo vhod


třmeny vypadaly doslova ohavně :bad:



Víčko bylo zahnusené taky solidně...bohužel se mi nepodařil 100% výsledek. Možná kdyby se leštilo abrazivní pastou, nánosy by šly...možná


chamické dekontaminace odhalila minové pole :D a to jsem přemýšlel že ji vynechám a půjdu rovnou clay



efektní fotka se štětečkem...jenže je úplně k hooonu takto čistit nikdy nečištěné místa.
Aby to bylo opravdu čisté, tak jsem si s jednou mřížkou hrál půlhodinu.



Kapota na tom byla nejlíp a zároveň nejhůř.
Téměř žádné škrábance, ale bohužel mega pomeranč a pigtails na plniči tj neopravitelné.









tohle je už lepší



v matu



docela pěkný


nějaké smítka




přebroušení přestřiku




prostě matné fleky...netuším z čeho



Okenní lišty by chtěla taky orange peel removal...jenže poměr práce/přínos by byl v tomto případě malý ikdyž by byl.
Nějaké škrábanečky tam zůstaly.
Nejvíc high by bylo povrch přebrousit do perfekt roviny, vyleštit 2 hrubostmi leštících past a nanést keramický povlak, který by se vypálil speciální infr žárovkou...jenže mělo by to opravdu smysl? Nepoškrábalo by se to po prvním umytí houbou? Toť otázka, kterou nejsem schopný zodpovědět. Podle mě je zbytečné vrážet obnosy peněz za keramiku povrchů, které se při prvním doteku poškrábou tak či onak. Samozřejmě vypalovaná keramika tomu může pomoct a škrábanečky omezit..jenže jen do jisté míry a je na zvážení, jestli dávat tisíce za ošetření povrchů, které stejně třeba po několika umytích bude zralé na přeleštění..fanatický detailing vs nedetailing




kufr byl v pohodě, jen se nějak málo leskl



vnitřní světla na e46 klasicky popraskané a zmatněné.
Úplně perfekt výsledek se mi nepodařil.
Někdo by mohl namítnou, že to jde. Ano,jde to.
Vymontovat světla a mimo auto je několika stupni přebrousit a strávit na tom celkem hodinu s výsledkem opravdu perfektním, avšak minimálním přínosem oproti mému "nedokonalému" postupu. V případě výslovného požadavku bych provedl dle přání zákazníka, ale tady to nebylo až tak nutné.
Jsem nedetailer a proto hodnotím z pohledu nejlepší volby pro zákazníka...a to demontáž světel rozhodně nebyla, ne s tak minimálním přínosem.
Píšu to sem, aby lidi slepě nelpěli na ultra detailingu...ne vždy to má smysl a fanatické detailování je mi k smíchu.






zmatněné objímky




detailování na tomto autě:








Detailování odvětrávání


vybledlé plasty a i všechno špinavé letitou usazeninou


levá část už ošetřená bttf


Po vyčištění a ošetření plastové mřížky, vyleštění chromových lišt oboustranně a půlhodině na jednom průduchu jsem se mohl poplácat po rameni jako že jsem detailer :thumbup:



motor jsem vzal apc+párou+pomůckama a zabral nějaké 2hodiny+hodina leštění kapoty zevnitř(spíš se jednalo o vyčištění DJLP neumytelného nánosu, utěrka byla po pár cm černá)










Tohle se odlešťovalo z kapoty




Výfuk jsem musel vzít leštící koulí na rotačce, ale vyplatilo se



Disky byly umývané štětcem, ale nešlo do to perfekt stavu.
Disky voskované ručně za pomoci swissvax autobahn. Je považován za špičkový vosk na disky testovaný na německých dálnicích při vysokých rychlostech a teplotách...uvidíme jak se ukáže.
Jako detailer bych šrouby sundal a nebo očistil kolem vatovou tyčinkou...jenže proč, když po sezoně půjdou rozebrat a vyleštit? Zbytečná práce se s tím zabývat teď



Fotky výsledku.moc pěkné auto se musí nechat :imgay:









Snad se bude album i fotky líbit :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Super výsledek :smile: Kolik to celé prosím vyšlo hodin práce?

Vymontovat světla a mimo auto je několika stupni přebrousit a strávit na tom celkem hodinu s výsledkem opravdu perfektním, avšak minimálním přínosem oproti mému "nedokonalému" postupu. V případě výslovného požadavku bych provedl dle přání zákazníka, ale tady to nebylo až tak nutné.
Jsem nedetailer a proto hodnotím z pohledu nejlepší volby pro zákazníka...a to demontáž světel rozhodně nebyla, ne s tak minimálním přínosem.
Píšu to sem, aby lidi slepě nelpěli na ultra detailingu...ne vždy to má smysl a fanatické detailování je mi k smíchu.
:thumbup: naprostý souhlas
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Díky, jsem rád, že se líbí :thumbup:
Zchramstlo to necelých 30 hodin...sneslo by to ještě sundat kola a vymazlit ty náboje.
Jakože ty vnitřní světla bych sundal a udělal je i nesmyslně do topu, kdybych nevěděl, jak snadno i při sebešetrnějším mytí se světla poškrábou.
Zadní světla se dají v klidu leštit každé voskování...
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

super práce :thumbup:

PS: v tom pohledu na věc nejsi sám ;) :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Díky. Jsem rád, že můj pohled je "normální" a nezdá se to jen mě. :smile:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

Phönix Gelb M3 luxus :thumbup:
BSD maniac
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

Pěkná práce. :thumbup:

Diskuze o zrání keramiky přesunuta do http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f ... 257#p57257
Odpovědět