Feriho prácičky Alfa Romeo 159, OIIRS a další...

Galerie vašich miláčků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Aqua Bath...
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Tak bych asi jinej šampon nekupoval. Ono si to bude rozumět :)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Funguje slušně. Já ho dostal k sadě past, který jsem si v prvopočátku kupoval na otestování a pořád ho mám…
Po leštění jsem ale auto i tak ještě dočišťoval ipou, byť to nevypadalo, že by to bylo nutný…

On aqua bath fungus výborně. Když jsem alfu koupil, byla jak šmirgl a postupně se lak hezky vyčistil a chovalo se to jako navoskovaný auto (byť to nebyly úplně kuličky).
Ono stejně každýmu odlívám na mytí aut, takže do prázdnin budu bez šamponu...
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

Feri píše:Funguje slušně. Já ho dostal k sadě past, který jsem si v prvopočátku kupoval na otestování a pořád ho mám…
Po leštění jsem ale auto i tak ještě dočišťoval ipou, byť to nevypadalo, že by to bylo nutný…
thx... uvažoval jsem, že to budu používat, až mi dojde Eraser a IPA, co jsem nedávno koupil...
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Mr.Bean píše:... Jinak hezká 159 :)
když už nic, tak se jim aspoň ten design povedl 8-)

pěkná práce ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Kdybych věděl, že to odstraní všechnu mastnostu apod, ani bych IPU nepoužíval… Lak totiž už po tomto vypadá OK.
S eraserem ale srovnání nemám ;)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Feri: Už jsem vyrobil návod na ty fotky :)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Konečně jsem so dostal k nanesení sealentu na okna a vyčištění kol.
Doplácal jsem lahvičku DoDo supernatural Glass Sealantu. 3 vrstvy na čelní sklo, 2 zadní a jedna na bočních. Nechal cca 10 min. zatuhnout a o milion % lepší než když jsem ho sundal hned po nanesení dle návodu. Sice to byla dřina sundat, ale efekt odvodu vody je výrazně lepší.
V létě jsem aplikoval na oktávce a ten efekt byl při dvou vrstvách a rozlešťování ihned o hodně slabší, až bych řekl, že jsem byl zklamán. Teď naopak nadšen :D
(předtím samo na obou autech umytí, clay, IPA, clearly mentol a seal, byť je fakt, že na oktě jsem IPU nepoužil, jen menthol ale ten by tak jako tak měl být dostatečný)
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Čištění kol, cca 5,5 hodiny práce.
1. ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner - byl jsem překvapen jak jednoduše kola očistil. Naředěno 1:1, nastříkáno na kola, rozrušeno štětcem a oplach. Kola skoro jak nový a zůstalo na nich kupodivu hrozně málo železa. Jestli ho sundal ten blue gel?
2. TRIX - na kolech trochu zklamání. Na železo pecka, ale s asfaltem si moc neporadil.
Aplikováno, po cca 2 minutách rozrušení štětcem, nechat působit než jsem přeběhl další kolo a znova štětec. Pak oplach a to stejný ještě 2x než jsem byl jakš takš spokojen.
3. Clayem jsem pak sundal lepidlo po závažích, protože ničím jiným to nešlo a ten gumový váleček na vrtačku na sundávání lepidel atd jsem nesehnal ani v Hornbachu ani v baumaxu. Starý clay který bych po kolech stejně vyhodil je ale luxusně sundal, až jsem koukal…
4. završeno dvěma vrstvama poorboys wheel sealantu. Tady jsem zvědav na výdrž protože minulý auto se sealentem na kolech se po cca 4 měsících prodalo a to ještě držel…
A na závě tyromanie od DoDa.
Musím říct, že efekt na kolech je moc hezký, ale ta aplikace je hrozná a výdrž nic moc. Jsem zvědav jak dlouho bude držet, když teď už je docela hezky.









Stihli sme i déšť, ale už byla skoro tma, takže fotka stojí za houby. Každopádně funguje hezky
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Jak jde prosím ten ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner stříkat? Není to něco jako Dragons Breath kterej nejde vůbec rozprašovačem aplikovat..?

Jinak samozřejmě kola jako nová... :)
Odpovědět