Nemov pasak a iné rodinné aftá :-)

Galerie vašich miláčků.
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

Parádička, no pre mňa novinka, doteraz som až tak do detailov nešiel, síce som sa staral ale s voskom z lidlu, ten tiež nie je na zahodenie a pekne vonia :-) ale už ostal na auto na ryby :D
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Vosk z Lidlu neni k zahození, pokud tě baví voskovat každej víkend..
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

No ono ja som ho dával v jednej vrstve, a zasa auto je viacmenej garážované tak o tej výdrži neviem moc povedať :-) ale vonia krásne :-D
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Jj voní podobně jako SV Concorso, takže jako vůně by se dal použít :D Nedávno jsem si udělal takovej malej testík, když jsem ho napatlal na dekl babči mobilu. Vůbec to nechtělo zavadnout a beading taky nic moc :mrgreen:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

Tak pridávam moju prvotinu v leštení. Nie som práve moc spokojný s výsledkom ale vzhľadom na to ako to bolo narýchlo resp. jeden deň tak to celkom ujde. Po leštení zmizli pavučinky aj keď tie väčšie pri lepšom pohľade ostali trochu. Hlbšie škrábance, tam by bolo asi treba dva stupne a najprv hrubšiu pastu. Auto má už čo to za sebou. je z roku 1995. Takže starý lak, nikdy predtým neudržiavaný.
Učil som sa na ňom s leštičkou Bosch PEX 420 AE, ktorú som mal požičanú. Pasta bola použitá menzerna PF2200 a kotúč Menzerna medium žltý (je v téme Leštenie
/menzerna kotúče). Ako som mal možnosť zistiť tak sa mi lak skoro vôbec nezahrieval ale myslím si, že s rotačkou by som dosiahol lepší výsledok.
Auto bolo umyté aktívnou penou Dodo Juice Apple iFoam Snow Wash aktivní pěna. Následne osušené obyč froté uterákom (môjho mobydicka sa mi nechcelo špiniť :-) )
Následné aplikovaný trix (smrdí tiež aj keď nedosahuje kvality smradu dračieho dychu) - celkom rýchlo a dobre púšťa asfalt.
Následne použitý DJ supernatural clay a lubrikácia Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube. Clay zobral teda neskutočne veľa vecí (netrhal sa ako to tu bolo riešené, asi pomohlo namočenie do teplej vody s troškou šampónu a miesenie asi 10 min. s troškou lubrikantu popri cigaretke a následne roztlačenie na hrubšiu placku)
Následne po lubrikácii oplach a znovu osušenie.
Nasledovalo leštenie len menzernou (chcel som použiť aj DJ supernatural micro prime ale k tomu som sa nedostal, navyše vzhľadom na málo času a manželkyne nepriame reči o rozvode mi ostala ešte jedna strana auta - predny blatník, dvoje dvere, zadný blatník-preto sú aj fotky iba z jednej strany)
Nakoniec odmastené 25% roztokom IPA a nanesený DJ Acrylick spritz aj na neleštenú stranu pre zakonzervovanie a budúci týždeň - aspoň dúfam)
Disky umyté VP blue gel a gumy vydrhnuté kartáčom do čista a aplikovaná VP tradícia v troch vrstvách, boli neskutočne smädné.
A nakoniec pár foto diskov po umytí VP blue gelom, kedy ma skoro omylo, asi boli disky lakované a nie práve najlepšie alebo to má na svedomí samotný lak diskov, podobne mi išiel dolu aj nástrek puklíc svokrovho peugeota, ten istý ročník a to bol blue gel riedení 1:5 a rozotretý štetcom tak neviem...

Mám fotky opačne od konca (nezadarilo sa..) ale nechce sa mi to prehadzovať tak ma nezabite prosím :D
Přílohy
Detail 2
Detail 2
Detail keď ma skoro omylo :-(
Detail keď ma skoro omylo :-(
Tak takto nejako to vyzeralo po umytí
Tak takto nejako to vyzeralo po umytí
Acrylick.jpg
Komplet aj s diskami a gumami.jpg
Vylestene bez diskov a gum.jpg
Stav laku po 7.jpg
Stav laku po 6.jpg
Stav laku po 5.jpg
Stav laku po 3.jpg
Stav laku po 1.jpg
50_50 pokus.jpg
stav laku pred 4.jpg
stav laku pred 2.jpg
stav laku pred 1.jpg
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

Takže pasatidlo dostalo nový kabátik z kolohnáta 476 :-) Nejaké obrázky plus síce už pomaly zlezená kedže som sa pozabudol ale obrázky peny zo surfexu použitím foam lance :-) Zišlo by sa už lak aj preleštiť trošku ale to už nechám na ďalšie leto :-)
Přílohy
2014-09-10-307.jpg
Nejaká ta pomaly zlezená pena surfexu :-)
Nejaká ta pomaly zlezená pena surfexu :-)
2014-09-12-312.jpg
2014-09-12-311.jpg
2014-09-12-310.jpg
Kvapky na vosku po daždi :-)
Kvapky na vosku po daždi :-)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krása :thumbup:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět