Z4

Galerie vašich miláčků.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tyjo, mě to přijde schválně aby bylo pokupě tolik a ani na jedné nebyl vidět stav laku :D
Z4 jsem měl taky v péči a zase taková hrůza to nebylo. I když majitel chtěl jen jendostupeň...

Mám takový pocit že majitel bude překvapen když si tady projde pár galerií jak se dělali auta a jak to vypadá před a po

Jinak jsem taky zvědav na fotky
Zetti
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 07 srp 2016, 06:27

Ja to nekdy nafotim, jak jsem rekl, skrabance tam jsou, ale nejsou z myti, jsou z jizdy. Jsou viditelne jen kdyz se je hodne snazi videt. Jsou male a jen velmi kratke. Vzduch je tu plny prachu a ten proudi kolem karoserie a skrabe ji.
Přílohy
IMG_0494.JPG
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

No, měl bych jisté výhrady, ale to necháme být. Když říkáš že to není od mytí, můžu vědět čím myješ, jak, co používáš atd.? Nějaké oblíbené značky nebo tak?
Zetti
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 07 srp 2016, 06:27

Od myti nebo lesteni jsou mikroskrabance kruhove, ja je mam vsechny jednim smerem po delce vozidla. Preci jen to auto jezdi svizneji. Ale jak jsem napsal, jsou videt jen kdyz se clovek snazi.
Nebudu rozepisovat co pouzivam, neni to dulezite. Pro mne je dulezitejsi cas. Mam moc aktivit a nemuzu travit u vsech tri aut hodiny. Mam takhle umyte jedno auto i s vysusenim asi za 40 minut s nakladem na umyti tak do dvacky. Mezi vetsinou aut na parkovistich ty moje sviti jak zarovka. Manza ma bile auto rok a pul a tam jeste nejsou ani ty mikroskrabance. To jezdi pomalu a je to znat. Nafotit mi to moc nejde :-) Nevim jak to delate.

Co mas za vyhradu klidne rekni, konkretni kritika je lepsi nez falesne placani po zadech.
Uživatelský avatar
Ewors
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 24 kvě 2015, 15:48

k čomu je potom tento topic keď nechceš povedať aké prípravky používaš a tým pádom poradiť aj neskúseným ako si ochrániť lak do takého stavu ako máš ty? Zatiaľ som sa z tohoto príspevku nedozvedel absolútne nič len samá samochvála tu smrdí :pleasantry:
Zetti
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 07 srp 2016, 06:27

Ja zase necetl "to je dobry jak to delas" tedy neni duvod to rozvadet. Navic tohle forum je o detailingu a moje prace s detailingem nema moc spolecneho. Forum patri zrejme lidem kteri se s tim zabyvaji, prodavaji praci a material a ja nemam duvod jim do toho jakkoliv zasahovat. Respektuji jejich snazeni a nakonec tahle sekce se jmenuje showroom. Tak jsem si dovolil sem dat par fotek jen pro zajimavost. Ber to jako zpestreni, o nic nejde.
Jako kdybych se tu nikdy nestavel.....

Uplnym zacatecnikum jen reknu, at nikdy nesahaji na auto nicim jinym nez tim co je na to urceny, za setreni cehokoliv na laku starym trikem nebo kosili bych sekal ruce a muzu vylitnout z kuze kdyz se o auto nekdo opira kalhotama a to i v televizi. Nikdy nic (spinu, hmyz, ptaci trus ap.) neutirat nasucho.
Pokud mas doma kvalitni wapku urcenou pro teplou vodu tak nevahej investovat do teple vody (bojler ap.). Vsechen bordel odlita cobydup a tak cisty sklo ti nepredaji ani s novym autem v autosalonu. Jen bacha na antikorozni nastrik. Ten to myje taky.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

No nevím s tou horkou vodou :D
Umývám s 70°C a i tak je po oplachu práce dost ;)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Kuban
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 24 led 2016, 22:37
Bydliště: Dc

Joshiki:spatnej stroj :D ;)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Začnu takhle. Dá se říct že sis stěžoval že ti to nikdo nechválí. Ono není co chválit, ty fotky jsou docela hrůza a nelze z nich poznat nic kloudného. Aby byl vidět odraz v laku není nic složitého a lze to udělat i na špinávém autě. O stavu laku to nevypovídá vůbec nic, jen to vypadá pěkně, proto to všichni fotí.

Forum nepatří profíkům, i když je prvda že čím déle sem lidi chodí, tím se z nich stávají více profíci. Ale těch opravdu profi je tady jen pár a většina tady pečuje o své auto a případně rodina a známí.

Tvoje teorie o tom že auto je poškrábané z rychlé jízdy je zajímavá. Takže kdybych jezdil rychle v Ostravě (podle údajů to je nejznečištěnější město), tak bych za pár let jezdil autem bez laku? No mám zato že fungují věci jako aerodynamika kdy vzduch obtéká auto a ne se ho přímo dotýká, ale to zacházím do věcí ve kterých si jist nejsem. Pravda že kamínek ve 30kmh udělá menší škody na laku než ve 130kmh.

A že se auto mytím neškrábe je hloupost kterou tady pár lidí zná na vlastní kůži. Dokonce tady mají zkušenost že si mikrovláknouvou utěrkou poškrábali plasty.

Pokud chceš vyfotit stav laku, musíš použít nějaký zdroj světla který chceš vyfotit. Buď vyfotíš slunce, nebo baterku nebo třeba blesk z foťáku

Je škoda že se nepodělíš o to jak myješ, třeba bychom ti poradili jak to dělat líp, protože předpokládám že TBM nepoužíváš

A podle fotek to vypadá že plasty a gumy na autě jsou pěkně vyprahlé a taky by si zasloužili nějakou péči
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ony ty skrabance muzou vznikout (a vznikaji) i pouhym oplachem spiny wapkou, nejen od prachu za jizdy. :) Ale zas takovej hardcore detailista nejsem aby me to nejak trapilo. :mrgreen:
Odpovědět