Škoda Octavia II Laurinka

Galerie vašich miláčků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Anebo si kupte Imprezu nebo Legacy popř. Outback nejlépe od Zdenyho :D Tam máte bezrámový dveře :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

No ty bezrámový dveře pak třeba spolu s OEM roletkama vypadaj hodně divně :D

Tady příklad z 5er GT

Obrázek
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Díky za osvětu, když jsem své auto vybíral, zajímalo mě následující:

- co budu vozit, kam to budu vozit
- prestiz znacky, vzhled, zustatkova hodnota v case
- jak to bude spolehlivy, dilenske zpracovani
- jaky to bude mit vykon a zda s tim bude zabava
- jakou to bude mit spotrebu
- cena dilu, dostupnost servisu, zajem zlodeju, vyse pojistky


Pokud nemyslím "dílenským zpracováním" pátrání po svárech, zajímali mě tak úplně jný věci.
Zkušenost a Renaultem mám, měl jsem Twingo, jezdilo dobře, na 40kW i svižně, závady mělo tak nějak po francouzsku, ale měl jsem ho rád, jaké mělo dveře nevím, ale Francouze jsem měl, doporučuju, až se Ti podaři Renaulta prodat, pořídit Japonce, pak Ti třeba přijde malicherný řeši sváry dveří.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jinak Tome,docela mě zajímá cos pořídil :smile:
Takový Accord v kombíku by pro tebe byl zajímavý,tam bys naložil rodinku i s barákem a servis bys měl za městem. Teda ne že bys ho nějak potřeboval :D
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nexus: Chvíli jsem nad Hondou uvažoval - poté co jsem seděl v Tvojí. Byl jsem na testovací jízdě s novým Civikem, ale obrovský zklamání :( Nevím, jak to vnímají hondaři, ale mě nová generace přišla jako velký krok zpět. Měl jsem půjčenou 1.8, tuším že 103kW. Po přesednutí z MIII jsem nějaký větší rozdíl v dynamice bohužel nevnímal, velmi nemile mne překvapil hluk na dálnici a poslední hřebíček do rakve tomu dala spotřeba. Moc se mi líbil prostorný kufr a systém zadních sedaček.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

1.8 C9G 104kW má na http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2 spritmonitoru průměrnou spotřebu 7, já mám na 8G asi 7.2 s tím, že jezdím hlavně MB-Praha a Praha jako taková, tzn to nejméně vhodné. Jde ale jezdit i pod šest.
Co se týče výkonu, předopokládám, že jsi s tím nejel tak jak se sluší s atmosférou od Hondy, to znamená TOČIT, TOČIT a ještě jednou TOČIT tzn max. výkon kolem 6350 ot a omezovač kolem 6950 ot.min.
Bratr když přesedal z Golfu MK5 taky řadil na 4000ot min, než přišel na to, že to se auto teprve sbírá... nicméně pokud chceš větší auto než Megane, doporučuju Acco 7G Tourer, případně 8G, ale ten už je malý... určitě bych nešel do ničeho koncernového, pokud ses tím pohybuješ po Praze. Nové auto je taky nesmysl i když ty ho můžeš odepsat.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Právě že i točil, jsem zvyklej z MIII. Ale jak říkám, nic moc, čekal jsem dynamiku mnohem větší. Navíc ta spotřeba pak byla okolo 9L.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ty dvě auta jsou váhově podobné,Civic má 30 koní a 25 Nm navíc,měl by jet lépe. Samozřejmě něco dělá převodovka a hlavně Hondy jsou známé dost lineární křivkou točivého momentu. Prostě to je spíš jak elektromotor. I u mého Accorda 2.4 si říkám kam se schovalo 190 koní,žádné extra tlačení do sedačky,nic,dokud se nepodívám na rychloměr :smile:
T.Piller
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: 09 pro 2012, 15:11
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

No Hondu jsem nechtěl..měli jsme tenkrát CR-V a vím že servis byl malinko mimo normální chápání,ale byla v automatu a od té doby jsem vždycky chtěl automat..jenže vzhledem k rodinnému koloběhu vozů jsem měl jako první Peugeot 106 po mamce (super na naučení ) pak Octavii v plné výbavě po tátovi ( na luxus v autě se rychle zvyká ) tu jsem si užil na 100% a nakonec jí má ségra a taky stále spolojená. Mě v rodině čekala další Octa ( Laurinka ) a tak jsem si opět nemohl vybrat automat..jenze ve stavu v jakem auta mame a hlavne od novoty se ne nerika a navic v rodině za lidové ceny [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]
Po odcizení jsem si říkal že si teda už vyberu sám...no a pak přišli prachy za pojistku a věděl jsem že si zase nevyberu..navíc mám už vlastní rodinu a tak se měřiltka na vozidla malinko posunuli jinam než před cca 3-4 roky...nové téma už mám skoro připravené..jen slušné foto mi chybí,ale co by jsem taky chtěl v tomhle počasí..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Pokud jsi servisoval v Roudnici, myslím, že jsi mohl být spokojen, jejich servis je jeden z lepších. Samozřejmě lze servisovat i partnerů Honda clubu, kde je to finančně zajímavější a přístup - provedená práce a znalosti jsou na vyšší úrovni než u autorizovaných servisů. Samozřejmě nikomu nic nenutím. My máme třeba doma taky jednu Octavii II, ale já osobně bych si jí do Prahy nekoupil. Vidím to v práci dnes a denně, Škodovky co parkují po Praze stále očesané nebo ukradené.

Ad spotřeba, tankoval jsem minulý týden, najel většinu po R10, D11 a Praze, jel jsem s lehkou nohou a zatím to vypadá takhle:

Obrázek
Odpovědět