Hanziho Mondeo

Galerie vašich miláčků.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na to lepidlo po zavazich bude asi lepsi nejakej ten gumovej kotoucek na vrtacku. Myslim ze o tom mluvil alo1 tady na foru nekde nebo jsem to videl na fb Clean Freaks. Tim Tar removerem se to taky da, ale vem si zubni kartacek a obrn se trpelivosti. Delal jsem 4 kousky vcera :D
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Nebo zkusit odstranit pomocí ředidla. Na pneuservisu sme používali C6000. A lepidlo po závažích šlo dolu. Ale ten kotouček je super. Jen docela rychle ubývá

Odesláno z mého GT-S7710 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

C6000 ti sundá i barvu, nebo ji minimálně poškodí. V tomhle ředidle odbarvuju lakovaný kovový díly. Plasty to taky rozleptá, takže za mě ne ;)
Uživatelský avatar
malfis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 27 lis 2011, 16:06

Skoro na přelak... Oxidace.
Focus RS Mk1
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

jj, 2. a 3. fotka je zoxidovaný kolo... acetonem by to lepidlo jít dolu mělo. Když to v tom nebudeš máčet, tak se ten aceton dřív odpaří než by narušil lak. Na laku jsem s ním už párkrát sundaval "značky" od plastovejch nárazníků a nic se nestalo, takže na kolech by to tomu nemělo ublížit též ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
hanzi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 08 úno 2014, 03:41
Bydliště: Liberec

Díky za rady a tipy. Popřemýšlím, co s těma kolama udělám. Přece jen to jsou jen obyč ford kola a mám je na zimu. Na druhou stranu jsou i zvenku tu a tam poškrábaný, tak to možná nechám renovovat.
Aceton zkusím a uvidíme. :)
Uživatelský avatar
hanzi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 08 úno 2014, 03:41
Bydliště: Liberec

Tak jsem se konečně letos dostal na pořádnou očistu a vyzkoušení nového spinečka a následné aplikaci vosku Dodo Supernatural. Věnoval jsem tomu 3 dny, nebylo potřeba spěchat. :)

Postup (chronologicky):
Mytí - Dodo Supernatural šampon s rukavicí MM Incredimitt. Osvědčená a oblíbená kombinace! Okna umyta Crystal Clear Glass Cleanerem od Raceglaze – nahradil jsem s ním dosud používaný Glassworkz, ten voněl tak moc, až mi začal smrdět ;) Tahle modrá věc od Raceglaze má podle mě ještě lepší účinek. A voní.

Sundání starého sealantu Ipou 30% (měl jsem tam asi 2 měsíce Dodo SN Acrylic Spritz, pod ním ještě zbytky kolohnáta z října 2013)

Mytí kol – na kolech mám od března Dodo SN Wheel sealant. Dražší, ale parádní věcička. Od března myto v průměru jednou za 2 týdny, pouze šamponem SN a rukavicí a EZ kartáčem na kola. Nijak nepřiživováno. Doteď sealant nejeví žádné známky oslabení – chová se přesně jako po nanesení. (O aplikaci a následné výdrži se chystám napsat samostatnou recenzi, průběžně to sleduju a fotím).

Mytí podběhů – Dodo Total Wipe-out.

Mytí pneu – Raceglaze Tyre Cleanse. Nemám co vytknout. Člověk si myslí, jak má pneu čisté, a vždycky žasnu, kolik z toho teče sajrajtu.

Chemické čištění laku – Dodo Ferrous Dueller. Ten kupodivu nestáhl skoro vůbec nic. Jestli jsem na celé karoserii (na kola jsem ho kvůli sealantu nedával) objevil pár fialových kapek, tak je to hodně. Takže v pohodě.

Clay – Dodo SN clay + SN lubrikace. Pokud je o lubrikaci, tak mezi trenclema a SN lubrikací nepozoruju nějaký výrazný rozdíl. Samozřejmě kromě vůně – SN nijak nevoní. Clay toho chytil dost ve spodní části, zatímco například na střeše nechytil skoro nic.

Příprava na leštění – spočívala v přikrytí všeho, na co jsem nechtěl, aby se dostala pasta. Klasika.

Leštění – dvoustupňově. V červnu dorazil po dlouhém čekání nový spineček (Dodo Spin Doctor v2), toto byla jeho první velká akce. Leštil jsem nejprve Menzernou PF 2500 a oranžovým Dodo kotoučem a následně Lime Primem a modrým 3M kotoučem. Práce s Menzernou pohodová, i když občas by se mi hodila FG 400. Celkově vzato ale tato kombinace bohatě stačila. Výsledek jedním slovem krása – hlavně ten výsledný finiš po LP. Radost pohladit! ;) Setření leštěnek: Yellow Fellow od MM. Čistá práce. ;)

Okna – strojní leštění předního skla CeriGlassem od CarPro. Nesnažil jsem se o eliminaci poškrábání (zkoušel jsem to dřív, funguje to, ale je potřeba se obrnit trpělivostí), spíš jsem chtěl jen připravit sklo na aplikaci Glass sealantu od Doda. Nechci vypadat jako propagátor této značky, ale tohle je další věc z jejich řady SN sealantů, na kterou prostě nedám dopustit! Od října jsem ho měl na skle a stále plnil svoji funkci. Bylo sice už znát, že slábne, ale vodu ještě odváděl dostatečně.

Voskování – Dodo SN vosk. Na ten jsem se dlouho těšil, jak bude na mé červené barvě vypadat. Aplikovány dvě vrstvy v rozmezí 24 hodin, ručně. Práce s tím parádní, spotřeba relativně malá. Ještě mi v té 30ml nádobce na jednu vrstvu zbylo. Ale v té souvislosti jsem narazil na jeden problém – po rozleštění jsem na celém autě viděl otisky prstů, resp. šmouhy po tom, jak jsem prstama jezdil po laku. Daly se rozleštit (rozlešťoval jsem summitem), ale byla to hrozná práce – musel jsem hodně tlačit a furt ne a ne to zmiznout. Kde jsem udělal chybu? Nemůže to být tím, že jsem nanášel dost slabou vrstvu a na lak jsem přenášel spíš pot z rukou než vosk?

Plasty (těch zvenku moc nemám – jen pod předním oknem a okolo zrcátek) – vyčištění Wipe-outem a Ipou a následně aplikace Dodo SN Satin Trim Sealantu. A jak jinak – parádní věcička.

Gumové těsnění ošetřeno Sealfeedem od Swissvaxu. Ach ta vůně! ;)

Interiér jsem nijak zvlášť nedělal. O ten se starám průběžně, tak se žádná hitparáda nekonala. Jediná novinka byl Protecton Matt od Swissvaxu na palubku a vnitřní plasty. Zatím spokojenost.

O pár dnů později přišel déšť, tak jsem vyfotil beading supernaturálku.
Tak teď mám na pár měsíců pokoj, než přijde zimní příprava. :)
Přílohy
Tak jdeme na to!
Tak jdeme na to!
Kola před mytím
Kola před mytím
Stav laku před leštěním. Leštil jsem v říjnu, ale přes zimu jsem myl auto často pomocí "Ecosmartu" od Chemiků. Bohužel se na to na laku podepsalo, ačkoli jsem postupoval podle návodu. Už nikdy více!
Stav laku před leštěním. Leštil jsem v říjnu, ale přes zimu jsem myl auto často pomocí "Ecosmartu" od Chemiků. Bohužel se na to na laku podepsalo, ačkoli jsem postupoval podle návodu. Už nikdy více!
Oblíbená kombinace ;)
Oblíbená kombinace ;)
SN Glass Sealant od Doda 10 měsíců po aplikaci - stále odvádí vodu suprově
SN Glass Sealant od Doda 10 měsíců po aplikaci - stále odvádí vodu suprově
Mytí kol šamponem a EZ kartáčem
Mytí kol šamponem a EZ kartáčem
Kola po umytí šamponem. Již skoro 6 měsíců je na nich SN Wheel Sealant od Doda. Ničím nevyživován. A stále se chová jako po aplikaci.
Kola po umytí šamponem. Již skoro 6 měsíců je na nich SN Wheel Sealant od Doda. Ničím nevyživován. A stále se chová jako po aplikaci.
Tyre Cleanse z pneu vždycky dostane dost sajrajtu.
Tyre Cleanse z pneu vždycky dostane dost sajrajtu.
Na laku zřejmě nic železitého nebylo. Žádné "krvácení" se nekonalo.
Na laku zřejmě nic železitého nebylo. Žádné "krvácení" se nekonalo.
Ve spodní části auta clay něco sebral.
Ve spodní části auta clay něco sebral.
Na střeše mi clay nesebral skoro nic.
Na střeše mi clay nesebral skoro nic.
Uživatelský avatar
hanzi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 08 úno 2014, 03:41
Bydliště: Liberec

A další fotky z leštění a voskování...
Přílohy
Příprava na leštění
Příprava na leštění
Menzerna PF 2500 a oranžový Dodo kotouč
Menzerna PF 2500 a oranžový Dodo kotouč
Sloupky před leštěním
Sloupky před leštěním
Sloupky po leštění Menzernou PF 2500
Sloupky po leštění Menzernou PF 2500
Lime Prime a modrý 3M kotouč
Lime Prime a modrý 3M kotouč
Po leštění Lime Primem
Po leštění Lime Primem
A jde se na to :)
A jde se na to :)
Supernaturálek nanesen
Supernaturálek nanesen
Po navoskování
Po navoskování
Po navoskování
Po navoskování
Tolik si Mondeo vyžádalo Lime Primu...
Tolik si Mondeo vyžádalo Lime Primu...
Vosk po první vrstvě...
Vosk po první vrstvě...
Ford24_Final venku.jpg
Ford25_Final venku.jpg
Beading Supernaturálku 3 dny po aplikaci
Beading Supernaturálku 3 dny po aplikaci
Uživatelský avatar
hanzi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 08 úno 2014, 03:41
Bydliště: Liberec

Jo a málem bych zapomněl - na pneu nakonec samozřejmě přišla TRADICE!!! :geek:
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Skvělá práce Hanzi, to auto vypadá jak nový 8-)
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět