oxik 740i a další

Galerie vašich miláčků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Minulý týden jsem strávil 3 dny leštěním BMW, opravdu jsem nečekal, že to bude trvat tak dlouho, ale stalo se :D

1. den jsem auto pořádně umyl, vydrbal kola, podběhy, prostě všechno. Kola byly šílenej kentus, hrozně mi práší destičky (ale za to brzdí výborně) a jakmile jedu v dešti, tak je z toho takovýhle blátíčko.

Před mytím




Kola: W5 + Gyeon Iron + velký EZ (asfaltu je tam tolik, že jsem neměl chuť to sundavat, takže tardis ne)



Mytí: VP Concentrated Car Shampoo + Incredimitt, lokálně štětcem

2. den jsem auto dekontaminoval, tudíž Gyeon Iron, Tardis a VP žlutý clay + born slippy, následně pořádně umyl znovu šamponem

Poté jsem oblepil plastový lišty krepovou páskou, protože pasta z nich jde fakt blbě dolů.



Dále jsem provedl "inspekci" laku - od mechanika se mi loni vrátilo s matným a hrubým lakem, nějaký poprašek, co prostě nešel ničím dolů.



Dále jsem chtěl odstranit tyhle flíčky po pryskyřici, ale bohužel, je to prožraný celým clearcoatem až do barvy..



Lak dostal za tři roky od posledního leštění u Beana pěkně na prdel..



Teď už přímo k leštění:
Začal jsem žlutý shinemate + PF2500, výsledek viz foto. Něco to sundalo, ale lak byl pořád hrubý a lesk nic moc, takže jsem vzal FG400.

Po PF2500, po FG400 porovnávací bohužel nemám..


Nejhorší bylo, že ten povlak na laku mi pořád zanášel kotouč, v půlce panelu jsem musel kotouč vyměnit, protože se zanesl tou sračkou a škrábal tím lak. Přišel jsem na to až po nějaké době, takže jen kapotu jsem dělal cca 5 hodin :D

Tohle je ta srajda na aplikátoru, když jsem čistil okna..kotouč vypadal mnohem hůř


Takže po FG400 přišla PF2500 a kapotu a kufr jsem vzal ještě SF3500, aby to mělo pořádnej lesk, víteco :lol1: :lol1: Nicméně oranžový shinemate + SF3500 mi dělal nesmysly, skákal, byl hodně hlučnej, musel jsem často lubrikovat..budu muset pořídit ještě něco jemnějšího, vůbec mi to nedošlo.

Kapota po leštění:


3. den leštění pokračovalo

Kufr před:


Kufr po:


C sloupek


Před:


Po:




Okna byla taky zaprášená viz foto aplikátoru, takže jsem je vyčistil kotoučem od CarPro na skla a Ceriglassem - to šlo fakt dobře.

Po leštění proběhlo odmaštění Gyeon Prep - boží vůně, funguje úžasně a nanesení vosku RG Hybrid Blue ve dvou vrstvách, původně jsem chtěl dávat CQUK, ale jelikož auto pravděpodobně půjde z domu, nechtěl jsem vyhodit peníze oknem. Na gumy tradičně tradice a okna jsem vyleštil prepem, protože mi Clin nechával trošku šmouhy :D


Samozřejmě na focení se dostalo až při západu slunce..






A ano, výfuky jsou pryč!






Jinak jak jsem již psal, auto bude brzy na prodej, kdyby měl někdo odsud zájem, napište mi SZ, pošlu info. Většina lidí hledá "auto" do 100k, za to ale koupíte totální vrak, tady bude cenovka kolem 190k podle toho, co se ještě stihne před prodejem odladit.
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar prokouklo to parádně pěkně odvedená práce.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Ahoj, diky :) prokouklo to fest, konečně se na to auto dá zase koukat :)
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Na tyhle auta se dívá vždy krásně i když nejsou v top stavu jako tvoje.je to prostě už kus historie a ne jenom tohle ale vůbec auta 70-80-90 léta.
Naposledy upravil(a) samot0506 dne 21 črc 2017, 08:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
01chosse01
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 26 črc 2016, 12:17

Noo tak táto 7er je najkrajšia akú spravili a ty si jej teraz vdýchol život pekne jak keby visla z linky ;) palec hore
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pane samot hystorie? Nejsem žádnej grammar nazi, ale tady mi praskly zornice :D :D :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Opraveno :blush:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Prokoukl to krasne, taky je super ze jeste obcas nekdo i neco nafoti a sepise, v dnesni dobe :D
Odpovědět