Galerie vašich miláčků.
Od Radim84
Dneska proběhla očista Swifta. Stav Fussa po 7 měsících... Kapota, střecha, zadní dveře a spodní části auta už mají horší odvod vody. Každopádně jsem s voskem spokojen7 a příští zimu dávam na auto znova Fusso.

Vyzkoušel jsem taky ChG Speed Wipe. Práce s ním je příjemná a hezky voní. Nějak zvlášt mi nepřjde, že by to zvýraznilo lesk, ale to je možná tím, že Fusso lesk docela zvýrazňuje.

Pár fotek po umytí VP Concentrad Shampoo.
20160522_111807_resize.jpg
20160522_111814_resize.jpg
20160522_112915_resize.jpg
Po aplikaci Speed Wipe. Samozřejmě chvíli po čištění se na autě objevila souvistlá vrstva pylu :shout:
20160522_162152.jpg
Další plán je, že se vrhnu na strojní leštění a pak hodím na auto ChG Pete's 53 :)
Od Radim84
V neděli došlo na nějaké to experimentování s leštičkou :) V sobotu jsem udělal přípravu jako mytí a clay. Tímto jsem ukončil expermintování s Fussem. Po desíti měsících vykazoval ještě slušný beading a bylo poznat, že na autě je. Tím je pro mě rozhodnuto a dám ho na auto znovu.

S leštěním mi pomáhal Xander_Cage, čímž mu děkuji. Nejproblémovější místo byla kapota, která byla docela doškrábaná a něměla lesk. Jako by měla na sobě takovou mlhu... Leštilo se za pomocí ShineMate, Menzerny 400. Kotouč Velvet a Shine Mate - žlutý a oranžový. Nakonenec se nenaslo Lime Prime jako podklad pro ChG Pete's 53.

Za cíl jsem si dal zbavení se hologramu a uvedení kapoty do slušnějšího stavu. To se povedlo.

Pár poznatku:
- je to fakt dřina 8-)
- jeden den je hrozně málo to zvládnout všechno
- díky Velvetu se dalo zbavit te mlhoviny na kapotě, ale pomeranč jsem s tím nesundal. Co jsem četl tady, tak je potřeba použít rotačku. Nakonec jsem tím vzal celé auto a pak žlutý Shine Mate. Zdálo se, že je to dobrá kombinace.
- možná jsem málo tlačil nebo orbitka nestačí na odstranění hrubších škrábanců. Nejspíše to chce strávit více času na korekci konkrétních míst. Měl jsem za to, že se na leštičku moc tlačit nemá

Výsledek se mi líbí, ale je prostě neporovnatelný s tím co dělá většina z vás na tomto fóru. Věřím, že příště to bude lepší. Ještě mě čeká Swift od manželky :D

Kapota před:
20160807_111646.jpg
A něco po:
20160807_180256.jpg
20160807_180325.jpg
20160807_180309_resize.jpg
20160807_181610.jpg
Od Frozz
Shinemate je super lesticka na hobby lesteni, ale jakmile je potreba odstranit hlubsi skrabace a lak neni vylozene mekky, je problem, ma maly vykmit.
Od Radim84
Dnes jsem myl Swifta, kde je Fusso 10 měsíců a můžu konstatovat, že už je nejspíše po smrti, viz. fotky. Umyto VP Concentrated Sh. Na střeše už byla souvislá vrstva vody. Přitom při dešti tam nějaký beading byl...
Jinak při nanášení vosku nebyl žádný podklad, jen bylo odmasteno ipou. Celou dobu jsem ničím nepřiživoval. Na zimu ho dávám znovu.

Nahodil jsem Wetcoat Obrázek

Naposledy upravil(a) Radim84 dne 09 říj 2016, 19:17, celkem upraveno 2 x.
Od Kamikadze
Taky si myslim že super výsledek. já pro porovnání na kapotu jdal fusso a kolohnáta, stejná příprava, stejně odmaštěno. Kolohnát umřel snad po měsíci.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]