Radim - černá Octavia II

Galerie vašich miláčků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radim84
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: 08 pro 2013, 20:04
Bydliště: Ostrava
Obdržená poděkování: 2 poděkování

Ahoj, po přečtení několika témat tady jsem se nakazil a začal se zajímat o detailing. Určitě nejsem na úrovní jako vy místní, ale snažím se o auto pečovat a udržovat. Abych nebyl tak úplně anonymní člen, tak přidávám i své auto - Škoda Octavia II 1.8TSI, MR2008.

Po přečtení zdejších témat jsem si vybral:
Houba: Microfiber Madness Incredisponge
Šampón: Autoglym Bodywork Shampoo Conditioner
Sušení: Microfiber Madness Dry Me Crazy
Clay: Dodo Juice Basics of Bling Clay Bar
Lubrikace: Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube
Leštěnka: Nově - Dodo Juice Lime Prime Pre-wax Cleanser, předtím - url=http://www.detailingshop.cz/lesteni/104 ... 62710.html]Dodo Juice Basics of Bling Prep Polish[/url]
Aplikátor leštěnky: Dodo Juice Blue Roo Microfibre Applicator Pad
Vosk: Nově - Collinite Super Doublecoat Auto Wax 476s, předtím - Xtreme Wax 1 Sonax pro
Okna: Autoglym Fast Glass
Oštetření venkovních lišt a gum: Valetpro Traditional Tyre Dressing . předtím - Sonax - obnovovač plastů
Disky: Sonax čistič disků
Interiér plasty - Sonax

Vosk dopotřebuju a vyměním za jiný :) Postupně nahrazuju kosmetiku Sonax za věřím že ještě kvalitnější přípravky. Jinak jsem se Sonaxem jsem spokojen. Teď se poohlížím po přípravku na ošetření gum, ale na základě rad zdejších členů použiju Valetpro Traditional Tyre Dressing.

Přidávám nějaké fotky po umytí - clay, leštěnka a jedna vrstva vosku (nejsou oštřeny venkovní spodní plasty)
IMG_0016_resize.JPG
IMG_0021_resize.JPG
IMG_0023_resize.JPG
IMG_0027_resize.JPG
IMG_0028_resize.JPG
Jěště bych si dovolil pár otázek.
Leštěnka - nanáším ručně, ale bohužel nejsem schopen rozleštit drobné šrábance. Je možné škrábance rozleštit ručně?
Taky na laku mi zůstávají mapy (takové ty kolca), když se karoserie leskne ve slunci. Nevíte čím by to mohlo být? Někdy bych se to pokusil nafotit, protože se to těžko popisuje...
Naposledy upravil(a) Radim84 dne 31 srp 2014, 15:10, celkem upraveno 3 x.
Moje 1.8TSI
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar, pěkná Octavia hlavně ty kola se na to hodí.

Tu "Tradici" zkus, na pneu je super a mě třeba na Octavii na těsnění funguje dobře a ani časem nezavadá, třeba těsnění kolem kufru je pořád krásně šťavnatý a to sem aplikoval někdy v únoru.

Ty kolča jak řikáš, jsou pravděpodobně hologramy buď z myčky nebo z neopatrného mytí, škrábance prostě vznikaj i tak nějak sami o sobě, tomu snad ani nejde zabránit obzvláště když člověk z autem třeba i jezdí :D

Ručně toho odstranit moc nepůjde a když ano, tak díky neúměrné námaze. Najdi někoho kdo ti to přelízne strojně buď nějakou jemnou pastou třeba Menzernou PF2500 nebo by možná stačil i Lime Prime nebo i ten BoB co máš.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ještě k tomu ručníku co sis vybral, ten Dry me Crazy neni špatnej, já ho mám, saje dobře ale na auto velikosti Octavie nedostačuje, je pak celej nasáklej, těžkej jako blázen a celý auto s ním člověk nedosuší. Příště bych vybral nějaký větší a třeba i s menší gramáží.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
planescape
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 09 kvě 2014, 13:45

Na ten ručník jsem se chtěl taky zeptat, zda s ním vysušíš celé auto.
Jinak moc pěkné.

S detailingem začínám a jediné, co jsem zatím stihl je tradice na kola. A vypadá to fakt parádně. Do toho určitě jdi. Spotřeba je malá, asi 30 ml a to jsem dost plýtval.
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

to si plýtval dosť teda, na dve vrstvy na 17tky miniem podľa posledných meraní 0,02L :-)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A Laconi se na gumy jen podívá a už černaj :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Radim84
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: 08 pro 2013, 20:04
Bydliště: Ostrava
Obdržená poděkování: 2 poděkování

Díky kluci za pochvalu.

S ručníkem jsem spokojený, auto mi usuší v pohodě. Pak je sice těžký jak tvrdí Laconi, ale i tak mám pocit, že dostačuje. Jediná věc, které jsem si všimnul, že mi nechává bíle chuchvalce...

Tu "tradici" určitě zkusím :)
Ty kolča jak řikáš, jsou pravděpodobně hologramy buď z myčky nebo z neopatrného mytí
Do myčky to nedávám, leda že by to bylo z dřívějška. Možná je to i z toho mytí, přemíra snahy může uškodit :D Zkoušel jsem to odstranit ručně, ale bez úspěchu.
Časem bych se chtěl pustit do strojního leštění, tak by to mohlo pomoct.
Moje 1.8TSI
Uživatelský avatar
Radim84
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: 08 pro 2013, 20:04
Bydliště: Ostrava
Obdržená poděkování: 2 poděkování

Tenhle víkend jsem se autu věnoval usilovněji než obvykle. V pátek jsem čistil interiér, abych měl celou sobotu na exteriér.

Sobotní práce

Karoserie
1. mytí s šampónem značky Sharon, který nebyl pH neutrální - smytí předochozích aplikovaných vrstev
2. na umyté neosušené vozidlo provedeno clayovaní - DJ Basics of Bling Clay + DJ Born Slippy Refill Clay Lube
3. oplach
4. ruční nanesení leštěnky - DJ Lime Prime - tohle je pro mě asi ta nenáročnější část
5. první vrstva vosku - Collinite Auto Wax 476s

Okna
6. AG Fast Glass

Venkovní plasty, gumy
7. ALU disky - Sonax čistič disků
8. aplikace Valetpro Traditional Tyre Dressing na gumy a boční lišty

V neděli návštěva wapky, umytí pH neutrálním šampónem AG Bodywork Shampoo Conditioner a nanesení druhé vrstvy vosku. Dála natření zbývajících venkovních plastů tradicí.
IMG_0699.JPG
IMG_0698.JPG
IMG_0697.JPG
Něco z nedělního voskování druhé vrstvy - rozhodl jsem se nanášet vosk ručně

Fotky po nedělním oplachu, kdy na autě byla jedna vrstva vosku
IMG_0700.JPG
IMG_0707.JPG
Jinak díky bohu za doporučení "tradice". Potvrzuji, že je to super věc. Jednoduchá aplikace. Použil jsem i na plasty a ty fakt prokoukly. Budu pozorovat výdž, ale ta by měla být ok.

Taky jsem nadšený z vosku. Ve srovnání se Sonaxem, který jsem měl dříve se mi zdá lepší, jsem fakt nadšený. Uvidíme ještě jak na tom bude výdrž.

Spotřeboval jsem asi 1/4 250ml balení vosku pro aplikaci dvou vrstev. Je to přiměřené množství?
Co by jste doporučili na vnitřní plasty?
Moje 1.8TSI
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Osobně si myslím, že si toho vosku spotřeboval docela hodně.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já myslím že spotřeba colohnáta je příliš velká aspon podle fota a podle toho co píšeš.Jak se rozleštovala taková vrstva vosku?
Odpovědět