Oktula

Galerie vašich miláčků.
Odpovědět
Denis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 04 říj 2014, 16:38
Bydliště: Bratislava

Ahojte :)
Po preštudovaní pomaly celej tejto stránky som sa stal menším pacientom s diagnózou mať čo najčistejší môj miláčik. Ešte však zďaleka nie tak ako niektorý čo sú tu..:) veľký obdiv mám k nim :!: Veľa vecí a postupov ešte neovládam a dúfam že práve tu ich získam a zase doprajem môjmu autu o trochu väčšiu lásku :-P
K autu len to že je darovaný rodičmi a so smútkom že som si na prvé auto nezarobil sám, by som sa chcel aspoň patrične odvďačiť láskou k autu a myslím že aj detailing k tomu patrí.
Kedže bolo taxikárske tak už má čo to za sebou odjazdené a aj veľa poškodení na laku ako jamky na kapote škrabance vzniknuté na parkovisku nejaké tie stĺpy chytené zadnými dverami :D aták..

Vletel som do toho po hlave a môj prvý nákup bol takýto
Dodo Juice Buff Daddy 500W orbitální leštička
Kotúče od Menzerny tvrdý stredný a od dodo finišovací
Menzerna fg 500
Dodo Juice Lime Prime Pre-wax Cleanser 250m
Dodo Juice Born to be Mild Maintenance Shampoo
250ml
Dodo Juice Supernatural 'Wookie' dlouhosrstá mycí
rukavice z ovčí kůže
Monster Microfiber Purple Monster Edgeless XL
60x80cm
Carpro IronX 1L
Dodo Juice Supernatural Medium Clay
Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube
Dodo Juice Hard Candy Hard Wax ORIGINAL 30ml
Sústredil som sa hlavne na vonkajšok a postupne by som chcel rozšíriť produkty na interier tam mám zatial len Poorboy's Natural Look Dressin a motor + vonkajšie plasty gumy, ale nedá sa všetko naraz.. :(

Prvý pokus o detailing si myslím že sa až tak nepodobal detailingu a určo by sa našli chyby pri leštení ale jednalo sa o moje prvé leštenie a prácu s leštičkou a som rád že som nespálil lak alebo inak ho nepoškodil, ale určite mám čo zlepšovať.

Riadil som sa postupom ktorý bol tu menovaný niekolko krát takže myslím že nejako opisovať to nemusím ale v jednoduchosti
oplach, umytie kolies iron x, oplach, metóda dvoch vedier, vysušenie, dekontaminácia použitím Ironx, oplach a clay, po vycleovaní sa začalo leštiť, bohužiaľ fotky pred nemám ale jednalo sa mi hlavne o zbavenie slniečka a škrabancov ktoré by aj mohli ísť :D ale ešte to bude chcieť niekoľko hodín práce, bola použitá fg500 a potom LP a nakoniec bol nanesený vosk. :lol1:
Přílohy
a tu je moja láska :)
a tu je moja láska :)
20141004_165548.jpg
20141004_165529.jpg
20141003_160517.jpg
Mno a tu mám prasklinu ktorú je ešte viac vidno kedže tam je pasta a opravte ma ak sa mýlim ale IPA by tomu pomohla ale už budem vedieť pri ďalšom leštení
Mno a tu mám prasklinu ktorú je ešte viac vidno kedže tam je pasta a opravte ma ak sa mýlim ale IPA by tomu pomohla ale už budem vedieť pri ďalšom leštení
20141003_160509.jpg
20141003_160538.jpg
a tá vôňa :vomit1:
a tá vôňa :vomit1:
ešte by to chcelo otrochu viac péče ale povedal som si že cez zimu budem mať kopu času :) a hádam príde aj na vosk :)
ešte by to chcelo otrochu viac péče ale povedal som si že cez zimu budem mať kopu času :) a hádam príde aj na vosk :)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj a vítej
Překvapil jsi mě tím že sisi zrovna koupil leštičku a hurá na to.
Pár věcí ti tam chybí, ale to časem dopiluješ
Škoda že nejsou fotky kde bys to měl pod lampou nebo přímo slunkem.
Ta fotka kde jsou levé zadní dveře. Vidím tam několik duhových stop. Chyba foťáku nebo zbytky nějakého přípravku?
Ty praskliny v laku jsou problém, to znám. IPA, silnější APC a spíše mechanicky to vyčistit
Jinak gratuluji k pěkné práci a těším se na více fotek z prací :)
Denis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 04 říj 2014, 16:38
Bydliště: Bratislava

Ták pokus číslo dva :D na prvý krát to nevyšlo sem šupnúť :D
Ďakujem :) a dúfam že mi pomôžete s výberom ďalších prípravkov a postupov, snáď len maličkosti ale postupne :)
A našiel som si aj také pod lampičkou :)
Myslím že pastu som zbytočne veľa dával ale opravte ma ak sa mýlim.
Fotky sú bohužiaľ robené len kalkulačkou, dúfam že to nebude príliš prekážať a bude vidieť aj niekoľko detailov :)
Leštenie prebehlo počas dvoch dní pričom jeden deň sme potiahli až do pol druhej rána s pocitom konečne to mám za sebou a s jakš takým slušným výsledkom :) aspoň pre mňa :)
Přílohy
iron x
iron x
iron x
iron x
20140909_222456.jpg
20140907_180107.jpg
20140909_182727.jpg
20140909_182746.jpg
20140909_182705.jpg
20140909_201153.jpg
Nanesený vosk a na karosérií tvrdol cca 40 minút
Nanesený vosk a na karosérií tvrdol cca 40 minút
20140910_103728.jpg
20140910_103829.jpg
Denis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 04 říj 2014, 16:38
Bydliště: Bratislava

No a ešte water beading niekoľko dní po nanesení vosku :rolleyes:
Chcel by som spraviť fotku terajšieho stavu ale nejak nám neprší :lol1: bude to už pomaly mesiac po nanesení vosku.
Přílohy
20140911_080857.jpg
:)
:)
Uživatelský avatar
Ricky06
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: 06 led 2014, 12:26
Bydliště: Uherské Hradiště

Detailnější rozbor nechám na někom zkušenějším. Co mi ale neuniklo, je kabel od leštičky.. :-)

Podle informací, které jsem doposud posbíral, by bylo vhodnější mít jej "přes rameno".
viewtopic.php?f=46&t=970

Jinak si ale myslím, že na 1. práci s lešťičkou to vypadá dobře. Ale jak říkám, nejsem odborník a se strojním leštěním nemám prozatím žádné zkušenosti. :-)
Denis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 04 říj 2014, 16:38
Bydliště: Bratislava

:dash: Budem musieť na to myslieť častejšie :) snažil som sa tom mať na ramene :) ale niekedy mi to skĺzlo a pozabudol som... :(
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Kabel přes rameno, z toho jsem vždycky na prášky, protože buď mi na rameni nedrží, nebo se jím pořád škrtím :D Budu si muset vykutit nějakej postroj, kterej bude mít „výložky“, kam si budu ten kabel moct připnout :D Jinak práce takhle z fotek pěkná ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Greg nabízí detailingovou zástěru která má speciální držáky kabelů na suchý zip a je na ní "everything pretty cool" :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

na zástěru mu za 14$ víš co, když mi stejně potáhne na záda :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Denis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 04 říj 2014, 16:38
Bydliště: Bratislava

BigBang píše:Kabel přes rameno, z toho jsem vždycky na prášky, protože buď mi na rameni nedrží, nebo se jím pořád škrtím :D Budu si muset vykutit nějakej postroj, kterej bude mít „výložky“, kam si budu ten kabel moct připnout :D Jinak práce takhle z fotek pěkná ;)
Prišijeme si suchý zips na rameno :D

Pre objasnenie chcel by som časom vosk dokrmovať, hlavne cez zimu a rozmýšľam že by som zobral DJ Supernatural Acrylic Spritz Ultra-high Performance Spray Sealant alebo bude stačiť ak nanesiem ďalšiu vrstvu vosku :)
Odpovědět