Galerie vašich miláčků.
Tak dnes jsem se pustil do opečovávání novýho auta. Vzhledem k tomu, že na něj chci dát Hard Bodyho, tak jen mytí a BSD (HB až bude teplej, předpokládám konec března, první polovina dubna, vč. leštění do maximálního fineshe :smile: )
Musím říct, že péče o nový auto je fakt luxus. Bylo najeto cca 350 km a díky tomu že nepršelo, jen z jedné strany ohozeno od nějaké louže.
Dealer asi nezná tradici :D gumy byly krásně lesklý, ale nastříkaný nějakým sprejem, takže na celých ráfkách byl nalepený prach (viz foto). Do laku jsem si posvítil a relativně OK, žádný železný spad ani asfalt se zatím nikde na autě nevyskytuje, lak je krásně hladký :thumbup:
Snad poprvé v životě (a nejspíš naposled) se Yetym myly i ráfky :D Takže dnes jen umyto Mr.Pinkem, pořádně opláchnuto a celý auto nadetaileno Sonaxem BSD, inkriminované části 2x (nejspíš zbytečně, jen pro dobrý pocit) vč. kol a to i zevnitř - na FK nebyl čas a nemám ještě druhou sadu kol, abych je přehodil a nemusel trnout jestli to nespadne z heveru.
Na skla aplikován G3(5). Čelní sklo 3 vrstvy, zadní sklo 2vrstvy a boční jen jedna (mám to takto pozitivně odzkoušeno supernatural glass sealantem) - příprava, mytí, supernatural glass polish, clearly mentol a na to G3 (IPU jsem zapomněl u našich, ale po leštěnce a čističi skel si stejně myslím, že je zbytečná).
Ta G3 je zvláštní, byť dnes bylo cca 10 stupňů a občas vysvitlo sluníčko G3 nezavadá do sucha jako glass seal od DoDa. Rozlešťoval jsem po 15 minutách a druhá vrstva i po půl hodině neměla tendence zasychat. Je to u G3 normální, nebo má vytvrdnout jako DoDo glass sealant?
Interier jsem celej přejel Natural Lookem, vysál, nainstaloval melounovou kalifornii, natradicoval kola a zaparkoval :D
Přikládám pár foto, ale kromě novýho auta, na nich nic převratnýho není :thumbup:

Naposledy upravil(a) Feri dne 29 bře 2016, 08:09, celkem upraveno 2 x.
Od meiki
Feri píše:Je to u G3 normální, nebo má vytvrdnout jako DoDo glass sealant?
Podle mě je to úplně normální. Už jsem dělal několik aplikací a nevytvrdla ani jednou, přesto ta poslední mi funguje už od podzimu :-)
Jinak pěkná prácička.
Od BigBang
Koukám, že nejsem sám :D já si nadělal pěkný šmouhy, ale zjistil jsem to až dneska večer za tmy :roll: Snad to půjde ještě poladit.

Octa krasavice, jen nevím, všichni maj bílou. Jsem myslel, že v módě byla tak 5 let zpátky, nebo jí dávaj v základu? :D
G5 nezasychá... Udělá to takový matnější povrch trochu a pak je třeba to vyleštit papírovou utěrkou. Je to znát, nechává to (nedoleštěný) takový "mastný" povlak.

Gtechniq nicméně přímo v návodu (je napsaný i na lahvičce) doporučuje odmastit před aplikací okna nebo použít jejich leštěnku jako přípravu. Tak uvidíš, jak dlouho vydrží...
Od Feri
Uvidíme, já měl přes 2 roky supernatural glass sealant na autech a byl max spokojen. Chtěl jsem, ale skusit i něco jinýho. Tady na fóru ve vlákně o G3 bych řekl, že o tom zasychání nic není, takže jsem rád, že je to OK chování ;)
Na rozleštění jsem použil spoustu mikrovláken a sklo bylo jak zrcadlo. Doufám, že to bude bez šmouh...

K té barvě - nějak nebylo moc na výběr a je to bílá metalíza, takže v základu opravdu ne ;)
Od Feri
Jako ten natural look a BSD jsem měl mít už dávno. Začínají to být naprosto nepostradatelný věci...
Na těch nových plastech jsem ale až takový rozdíl nečekal, to je pravda :thumbup:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Díky!