Galerie vašich miláčků.
Mě by bavilo jezdit všechno :fool: :pardon:
Aktuálně bych na zimu přidal cyklokrosku a pak fulla, ale to už je mít garáž jen na kola :D

Takže zatím je horák na vyblbnutí (i nějaký ty sjezdy a skoky chudák utrpěl) a závody, silnička trénink a blbnutí (ve smyslu TOP speed - zatím mám 88kmh a to mě fakt hodně baví :dash: )
V sobotu jsem se bavil přezouváním aut a "zarazila" mě jedna věc.
Na oktě jsem na začátku a pak ještě někdy v červnu na disky dával 2 vrstvy BSD (zevnitř, zvenčí každých cca 6 týdnů), od té doby jen myto EZ kartáčem a druhou mycí rukavicí na kola.
Teď na umytí stačil jen Mr.Pink 1:1000 co zbyl po mytí auta - disky úplně čistý až na tečky a hrudky asfaltu.
Na alfě jsem měl 2 vrstvy FK, dřív jsem zkoušel poorboys wheelseal (na fabii a golfovi) a vždy na konci sezony to dalo práci kola vydrbal a znovu navoskovat. Teď jsem je umyl a byly jako nový.
Bude na tom mít velkou zásluhu BSD, nebo spíš to, že disky nemají žádné škrábance a další drobná poškození do kterých by se bordel víc zachytával?

Za sezonu jsem najel 18 tis km a popravdě mě to dost překvapilo, čekal jsem to horší...

Takže jen diskuse k zázračným vlastnostem BSD, nebo pouze "velmi pečlivé" pravidelné údržbě auta? :D
Foto jsem nedělal protože jsem se za*rbal na půl dne s tchánovýma kolama a ani na Bare Bones se na oktu nedostalo...
Nevím jak je to možný, ale od vánoc se mě úplně "zaželezilo" auto. Parkuju pořád stejně, stejně tak jízdní styl atd.
Nejspíš to bude z brzd, nebo jsem projel nějakým místem kde toho bylo plno, protože byly zamořený jen boky od předních kol dozadu a kufr auta. Na kapotě, předním nárazníku či střeše nebylo téměř nic.
Takže jsem dnes vysál, umyl, odželezil a odasfaltil a cvaknul si Fusso po 4. měsících od aplikace jedné vrstvy. Výsledek je docela uspokojivý - na většině auta vypadá ochrana velmi dobře, pouze na kapotě se nevyřezávají úplně ostrý kapičky, ale začínají být rozplizlý...
Stejně tak G5 po 4 měsících funguje pořád perfektně. Kapičky fíčí pryč od 60-ti Kmh.
Stejně jako na bráchovým autě se mi potvrzuje, že po druhé aplikaci na jedno sklo, G5 funguje líp (a s delší výdrží), než po první aplikaci...
Na první foto se zaměřet spíš na dveře a ty černý tečky - vše železo :vomit1:

Tak to jsem rád, že nejsem sám. Vypadá to, že se letos solilo železem :) Nepřidávají něco do těch inertních posypů?
Jinak jsem zapomněl poznamenat, že auto je myto jen Mr.Pinkem bez jakýchkoliv známek překrývání apod... ;)
Poslední dobou nějak nezbývá na detailing moc času, tak jen letem světem.

Vzhledem k dobré zkušenosti s fusso coatem a BSD (a špatnou s Wolfs Hard Body - byť jeho čas ještě jednou příjde) jsem teď s novým autem moc neexperimentoval.
Naneseny 2 vrstvy fussa na karoserii, 2 vrstvy BSD na kola, samozřejmě natradicováno a supík se leskne jak psí kulky.
Příští, nebo přespříští víkend přijde na skla G3 a Naturálek na interier. Pak přihodím v případě zájmu další fotos - ale je to jen obyč supík 2.0 TDI ve Style s Multimediálním paketem :)

Naposledy upravil(a) Feri dne 05 zář 2016, 21:19, celkem upraveno 2 x.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]