ValetPRO Blue Gel Wheel Cleaner

Údržba všech typů disků kol a pneu.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nechal si to dlouho pusobit? Ja jsem na nakropil, nechal 5-10 minut (bylo relativne chladno a nefoukalo, takze to neuschlo), pak jsem to poradne vydrbal IKEA kartacem (zevnitr, ne zepredu :D ) a splachnul, a nezustalo uz skoro nic pro kovozrout a tar remover :)
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Tak ja mam ty kola sundany, takze samozrejme to bylo zevnitr a drbal jsem poctive stetcem velkym :D minimalne 5 minut to tam bylo :D Jak rikam, kouknu odpoledne na svetle :D Jinak to byl super napad jet ve 20h na wapku, nikdo tam konecne nebyl :D
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já mám podobnou zkušenost jako WildT.
Opláchnu kola od toho co sundá wapka, nechám okapat, nasříkám blue gel a po cca 5 minutách začnu šudlat kartáčem. Nechráněná a celkem zanedbaná kola jak nová :thumbup:
Myslím, že jednu brutál hnus sadu jsem dělal blue gelem na dvakrát. Zbytek už pak vyřešil iron a tar remover ;)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Noo ja jsem oxikovi poradil aby si vsechno naredil na 1:1 :D :blush: Ale myslim si, ze i pri tomhle redeni by to melo sundat skoro vsechno kdyz se to par minut necha.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

nenaředil jsem si všechno :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já si neředím věci dopředu, jen do kwazaru a až ho vypotřebuju, ředím znovu ;)

Moje kola opravdu 1:1, byly solidně zahumusený a vyčistil napoprvé http://www.detailingclub.cz/viewtopic.p ... 3&start=10 - viz dolní polovina stránky vč.popisu.
Ale podle mě dost udělá, když se to aspoň wapkou předmyje, blue gel se pak dostane víc do hloubky a nenautralizuje ho zbytečně prach atd ;)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja jo, mam rad kdyz je to redeni laboratorne presne :D Mam treba takhle predpripravenych 10 litru zpenovaci smesi do Glorie, asi 10 kanystru s ruznym redenim APC atd. :D

Jinak ale ano, urcite to predem umyt obyc samponem nebo aspon wapkou at to umyva to, na co bezny sampon uz nestaci, ale to je stejna pohadka jako u Iron X/tar removeru - kde prave pouzivam zase Blue Gel abych ho nespotreboval tolik :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Postup byl:
W5 + štetec
wapka
BlueGel 1:1 + štetec
wapka
IronX + štetec
wapka :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já laboratorně přesně neředím, jestli mám naředit 1:5 a naředím 1:4,5 nebo 1:5,5 tak je to šumák. A to jsem tu odchylku ještě hodně nadhodnotil...
Navíc zrovna u ředění 1:1 se člověk splete jen velmi těžko :D
Kdybych si ředil věci dopředu, opravdu nevím kde bych to skladoval. Už takhle to jsou 3 (hodně) velký a narvaný krabice (který pomalu nemůžu dát na skříň jak sou těžký), pak bedna s ručníky apod a další s leštičkou, halogenem atd...

K tomu postupu - po tomhle mohl zůstat už jen asfalt a lepidlo, kterýho na kolech nebývá málo...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja mam nastesti mista dost, samozrejme tu laboratorni presnost resim spis treba prave u toho roztoku do Glorie abych vedel ze vzdycky mam identicky (1:20 VP + 1:1000 BTMB), u 1:1 jsem to taky lil od oka :D
Odpovědět