BMW G11 revitalizace extr+intr

Sídlo: Hodonín, ČR
WWW: www.facebook.com/mytiauthodonin
Email : mytiauthodonin@seznam.cz
Telefon: +420 606 300 056
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, tento kočár prošel 2 denní revitalizační procedurou zahrnující jak práce na exteriéru tak i interiéru(intr před jsem nefotil)
Co se týče exteriéru, tak bylo potřeba se více pověnovat nadkolí tj důkladné odbahnění nadkolí/podběhů a následně diskům, vyčistit je od "zapečenin, jelikož tento tvar disků je bohužel doslova lapač prachu z brzd(doslova nah*vno). Škoda-vypadají moc pěkně, ale na údržbu už tak super nejsou, možná kdyby se ke mě dostávala pravidelně opečovávaná auta tak by to bylo jiné :D
Celé auto se zapěnovalo pěnou BH pro uvolnění hrubých nečistot, opláchlo a ručně umylo a usušilo. Poté jsem lak hloubkově vyčištil od rezavých a asfaltových teček a nakonec přejel clayem od zbylých nečistot, přeleštil skla od stop vodního kamene(lze pozorovat jen při namočení skla, jinak nemusí být vidět) a pak na všechna skla nanesl hydrofobní vrstvu s výdrží 6-24měsíců.
Po hloubkovým vyčištěním se na disky, světlomety a karoserii vč lesklých částí nanesla ochrana. Pneumatiky ošetření neunikly také-jak jinak. ;) Leštění chromů apod dokončovací detaily proběhly také, tak jako čištění prostoru kolem pantů, víčka nádrže, prahů, kolem vzpěr kufru apod. V neposlední řadě jsem namíchanou barvou dle odstínu provedl zakapání vyštíplích míst(aby černá místa tak nesvítila) na přední části vozu(odhad tak +100 retuší) Mimochodem tahle bílá perleť kryje pěkně blbě.

Práce v interiéru by se dala označit jednoduše ..."od podlahy až po strop" Koberečky,pedály,prostor pod sedačkami,kufr, přihrádky-zkrátka od podlahy.
Stěžejní bylo ošetření kůže pro snížení rizika jejího obarvení. Mimochodem varianta G řad kůží bmw ve světlých odstínech je extrémně náchylná na obarvení jeansovou modří, takže do budoucna při pořízení světlých odstínů na to pamatujte a nepodceňujte péči o světlé kůže! Tohle samozřejmě říkejte i majitelům, aby pak nebyli překvapení, když dají kůži vyčistit a nepůjde to
Tak a fotky, jako klasicky jedna už hotového auta a pak jak se k tomu dopracovávalo :smile:
Obrázek
Obrázek

totální bahenní koupel
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Docela jsem hleděl, že auto myté jen v myčce nebylo úplně jak hnůj
Obrázek

Aneb jak umývá hadrová myčkaObrázek
Obrázek

Při couvání jsem nic neviděl, asi příčina odhalena :D
Obrázek

Poklepání prstem na zadním nárazníku-jen pro představu že to byl docela hnůj, jelikož zrovna bylo několik dní venku morko
Obrázek
Obrázek

Tohle já osobně u takového auta nechápu, kdo tohle ve výrobě odsouhlasil a pustil do výroby...fakt hnus.
Obrázek

Dekontaminace byla víc potřeba než jsem si myslel jak je u kartáčovaných aut zvykem. Většinou totiž jsou z kartáčů tak zhoblobané, že mají kontaminace minimálně. Takže nejenže hadrovka neumyje, dokonce ani nezhobluje kontaminaci :D
Obrázek
Obrázek

Retuše probíhaly stylem zakápnutí všeho co jsem našel a druhého a třetího kola zakapávání. Nebrousilo se-nemělo smysl, když se bude předek do další zimy lakovat.
Obrázek
Obrázek

Dosekané to bylo statečně-při stovce jsem přestal počítat.
Po zakapání by to určitě sneslo přebroušení, ale účel to splnilo-ze
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B0644E8


tovární pigtails nebo spíš vyloženě rozbroušené smítko bez doleštění.
Obrázek

Na kapotu jsem jen tak pro zkoušku hodil vrstvu keramiky a vypálil infra, uvidíme jak dlouho to odolá kartáčovce :D

A nakonec fotky výsledku, kterých nejsem autor. Proto jsou tak pěkné :drinks:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mě osobně interiéry moc neberou, ale třeba se někdo rád koukne
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Gumový kobereček v 7er? :shifty:
Obrázek

Tak snad se líbilo. Času ani nálady poslední dobou na vkládání fotek nebylo, tak se budu snažit to zpětně nahrát. Se mi zdá, že poslední dobou to tady strašně chcíplo. Není sice sezona, ale i tak je to tu jak město duchů.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krásná práce i auto. Docela mě překvapilo, jak to bylo dodrbaný.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Díky, žádný zázrak jsem nepředvedl, ale i tak práce autu hodně pomohla. :drinks:
To "nové" auto má za sebou takový nájezd, že majitel pořídí tu x7 hned jakmile bude v prodeji :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět