Galerie vašich miláčků.
Ahoj, tak konečně jsem se pustil do první větší údržby auta i Já. Doposud jsem auto jen pravidelně umýval doma WAP, kontaktně dva kýble+rukavice+šampon(PH neutrální) a občas ruční leštění LP + Vosk - taková pravidelná údržba abych lak neničil ještě více. Samozřejmě mě začli štvát hologramy a škrábance na laku, slabý lesk atd. Tak jsem se rozhodl že tento rok na jaře/létě to zkusím dát vlastní sílou alespoň trochu do pucu.
Od leštění jsem neočekával takové výsledky jako vás borců tohoto řemesla, k dokonalosti toho co tady na foru potkávám to má hodně daleko. Ale chtěl jsem si to zkusit, baví mě to a přece jen, co si člověk udělá sám o to víc si toho pak cení ;)
Auto je 11let staré, celá strana řidiče, zadní dveře a blatník (strana spolujezdce), plastové části lakované 2016. Jelikož auto máme v rodině od novoty vím přesně co a kdy se lakovalo, popř. i dríve. Čímž bych rád poděkoval fabrice za pomeranč na origo dílech, to je fakt hnus :ireful:

A teď už k tomu co na autě proběhlo.
1. Předmytí - ValetPro Snow Foam Combo2 alkalická + wapka
2. Mytí - Dodo Juice Born to be Mild + rukavice z mikrovlákna + 2x 20l kyble
3. Dekontaminace
a) Odstraňovač asfaltu - CarPro TarX
b) Odstraňovač poletavé rzi - BiltHamber Korrosol
c) Mechanická - středně tvrdý Clay VP + Dodo Juice Basics of Bling Clay Lube (jsem hlupák, až pak jsem si uvědomil, že jsem měl vzíl Slippy...)
4. Opět kontaktní mytí
5. Leštění - Excentr Extol + Menzerna 400 + Modrý Rupes, Menzerna 3500 + Rupes Bílý
6. Odmaštění - IPA 1:10 (Chtěl jsem Prep, ale nedostupný :( )
7. Podklad pod vosk - Dodo Juice Lime Prime
8. Vosk - 2x Collinite Super Doublecoat 476S

Vždycky jsem měl podle mě strašně velkou spotřebu vosku, tak tentokrát jsem si na to dal bacha, a po vážení jsem celkem spotřeboval 18g vosku, což je myslím si v normě :smoke:

A Tady pár fotek a jedno video: https://youtu.be/eqkMtLwRfEU :smile:
Přílohy
DSC_1043.jpg
Původní stav
DSC_1047.jpg
Původní stav
DSC_1049.jpg
Původní stav
DSC_1050.jpg
Původní stav
DSC_1051.jpg
Předmytí
DSC_1069.jpg
TarX
DSC_1073.jpg
Korrosol
DSC_1109.jpg
Původní stav
DSC_1114.jpg
Vyleštěno + odmaštěno (bez LP)
Díky za pochvalu, ano bylo to první leštění :-)
Jo jo, černá je sice krásná, a když se to rozleští tak je ten rozdíl strašně vidět, ale stačí pár hodin venku a je to pod prachem, jeden déšť a kapota a střecha upatlané.
Nejvíce se obávám toho, že když to budu poprvé kontaktně mýt, tak nadělám mikro škrábance i přesto, že to předtím předmyju pěnou :cray:
Za mne také pěkná práce :thumbup:

Já se riziku škrábanců (i mikro) snažím předejít voskem a občas po umytí ještě přeběhnu detailerem s obsahem vosku. Pak je další mytí o hodně jednoduší.
Kvalitní autošampon je samozřejmostí, aby mikrovláknová rukavice lehce po laku klouzala.

Jinak černá metla je pěkná, ale jak píšeš - ta údržba - mohu srovnávat, starám se jak o stříbrnou, tak i o černou.

Tak ať Ti lak vydrží co nejdéle v pěkném stavu. 8-)
Oldsmobile Delta 88 - jedna noc jedno auto

Tam ne tohle jelo na svatbu

Subaru Tribeca

Tenhle interiér mě opravdu bavil, auto po c[…]

Fiat 500 Classic by SteamCar

Krásně s citem, tohle se povedlo!

Axa: Vw Golf Cabriolet

Tak to vypadá hodně dobře!