Ryco: Honda Civic 8G Crystal Black Pearl

Galerie vašich miláčků.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Ahoj, tak konečně jsem se pustil do první větší údržby auta i Já. Doposud jsem auto jen pravidelně umýval doma WAP, kontaktně dva kýble+rukavice+šampon(PH neutrální) a občas ruční leštění LP + Vosk - taková pravidelná údržba abych lak neničil ještě více. Samozřejmě mě začli štvát hologramy a škrábance na laku, slabý lesk atd. Tak jsem se rozhodl že tento rok na jaře/létě to zkusím dát vlastní sílou alespoň trochu do pucu.
Od leštění jsem neočekával takové výsledky jako vás borců tohoto řemesla, k dokonalosti toho co tady na foru potkávám to má hodně daleko. Ale chtěl jsem si to zkusit, baví mě to a přece jen, co si člověk udělá sám o to víc si toho pak cení ;)
Auto je 11let staré, celá strana řidiče, zadní dveře a blatník (strana spolujezdce), plastové části lakované 2016. Jelikož auto máme v rodině od novoty vím přesně co a kdy se lakovalo, popř. i dríve. Čímž bych rád poděkoval fabrice za pomeranč na origo dílech, to je fakt hnus :ireful:

A teď už k tomu co na autě proběhlo.
1. Předmytí - ValetPro Snow Foam Combo2 alkalická + wapka
2. Mytí - Dodo Juice Born to be Mild + rukavice z mikrovlákna + 2x 20l kyble
3. Dekontaminace
a) Odstraňovač asfaltu - CarPro TarX
b) Odstraňovač poletavé rzi - BiltHamber Korrosol
c) Mechanická - středně tvrdý Clay VP + Dodo Juice Basics of Bling Clay Lube (jsem hlupák, až pak jsem si uvědomil, že jsem měl vzíl Slippy...)
4. Opět kontaktní mytí
5. Leštění - Excentr Extol + Menzerna 400 + Modrý Rupes, Menzerna 3500 + Rupes Bílý
6. Odmaštění - IPA 1:10 (Chtěl jsem Prep, ale nedostupný :( )
7. Podklad pod vosk - Dodo Juice Lime Prime
8. Vosk - 2x Collinite Super Doublecoat 476S

Vždycky jsem měl podle mě strašně velkou spotřebu vosku, tak tentokrát jsem si na to dal bacha, a po vážení jsem celkem spotřeboval 18g vosku, což je myslím si v normě :smoke:

A Tady pár fotek a jedno video: https://youtu.be/eqkMtLwRfEU :smile:
Přílohy
Původní stav
Původní stav
Původní stav
Původní stav
Původní stav
Původní stav
Původní stav
Původní stav
Předmytí
Předmytí
TarX
TarX
Korrosol
Korrosol
Původní stav
Původní stav
Vyleštěno + odmaštěno (bez LP)
Vyleštěno + odmaštěno (bez LP)
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

A výsledek + nějaký ten pokus o "profi photo" :dance3:
Přílohy
DSC_1183.jpg
DSC_1201.jpg
DSC_1184.jpg
DSC_1192.jpg
DSC_1196.jpg
DSC_1200.jpg
DSC_1210.jpg
DSC_1232.jpg
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Tak klasicky, umyju auto a do 24h začne pršet :D Ne nebudu lhát, schválně jsem to nechal na dešti, abych viděl beading a sheeting Collnite :smile:
Přílohy
DSC_0037.jpg
DSC_0045.jpg
DSC_0021.jpg
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pěkně to prokouklo, pokud to bylo první leštění, tak slušný :thumbup:

Černou ti ale vůbec nezávidím... :smile:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Díky za pochvalu, ano bylo to první leštění :-)
Jo jo, černá je sice krásná, a když se to rozleští tak je ten rozdíl strašně vidět, ale stačí pár hodin venku a je to pod prachem, jeden déšť a kapota a střecha upatlané.
Nejvíce se obávám toho, že když to budu poprvé kontaktně mýt, tak nadělám mikro škrábance i přesto, že to předtím předmyju pěnou :cray:
Uživatelský avatar
shalibaba
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 19 kvě 2018, 13:06

Za mne také pěkná práce :thumbup:

Já se riziku škrábanců (i mikro) snažím předejít voskem a občas po umytí ještě přeběhnu detailerem s obsahem vosku. Pak je další mytí o hodně jednoduší.
Kvalitní autošampon je samozřejmostí, aby mikrovláknová rukavice lehce po laku klouzala.

Jinak černá metla je pěkná, ale jak píšeš - ta údržba - mohu srovnávat, starám se jak o stříbrnou, tak i o černou.

Tak ať Ti lak vydrží co nejdéle v pěkném stavu. 8-)
Uživatelský avatar
FLP
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02 dub 2014, 15:36
Bydliště: Praha, Nitra

Zdravím kolego, pekná práce :thumbup:
Nemáš problém so šúpajúcou farbou na plastových lemoch?
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Nene, problém nemám. V laku je mám teď 2 roky a čtvrt a jsou pořád ve stejném stavu v jakém byly když se to stříklo.
Je potřeba to udělat pořádně, pak se to nemůže začít loupat :-) . Zdrsnit, pořádně odmastit (hlavně pokud je to něčím nakrmené), plnič, barva, lak. Tuším že tam mám 2 vrstvy barvy a 2-3 vrstvy laku. Přesně si to už nepamatuji.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Tak to trvalo ani ne jeden měsíc, achjo, naštěstí nic co by nešlo opravit, jen ručně, něco tam zůstalo, leštíčka by to možná vzala, ale znechucen jsem nebyl ochoten ji vytahovat... Tomu se prostě člověk nevyhne, když zaparkuju na druhé straně kde je prázdná část parkoviště, stejně se vedle mě vždycky někdo postaví i když je kolem místa habaděj...
Přílohy
DSC_0585.jpg
DSC_0587.jpg
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Tak jsem dnes auto po 3ti kontaktně doma umyl (mezi tím oplachuju demi oplachem na wapce, jiný program nepoužívám) a celkem mě zaráží, že kolohnát na některých částech již po 2měsících po smrti. Slábnutí na střeše a kabotě jsem si všiml už při druhém mytí (cca 3 týdny zpět). Předmývám pěnou od BH a pak BTBM.
Absolutně nechápu čím to může být? Že by to nedrželo na LP, to asi ne...
Auto parkuju venku od cca 10:30 do 16h na slunci, že by tomu UV dávalo tak zabrat? Nejezdím teď nějak extra, nájezd tak 750km.
Nemyslím si, že bych při aplikaci udělal něco špatně, ale stav říká opak :aggressive:
Nějaký tip co by mohlo být špatně? Plánoval jsem voskovat v 10 měsíci, ale asi budu muset znovu už teď :(
Pro ukázku nějaké fotky a video https://youtu.be/USAnefl-AI8
Přílohy
DSC_0986.jpg
DSC_0985.jpg
DSC_0984.jpg
DSC_0983.jpg
DSC_0982.jpg
DSC_0981.jpg
Odpovědět