Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Od miple
#62426
Tak dorazil Nilfisk 125. Teď jsem se ještě díval na trysku na auta a úhlovou na podvozek. Má to opodstatnění, nabo vystačím s těmi co jsou v balení? Píšou že ta auto není tak agresivní na lak. Asi má jemnější rozptyl. Máte někdo zkušenosti ? V příslušenství je rotační a paprsková.
Od Jelito
#62427
No a nemá jít právě do těchto hobby wapek voda studená, protože mají vodou chlazený motor. Třeba se pletu, ale mám pocit že to tak je u karchru.
Od HonzaD
#62428
úhlová na podvozek - supr pohodlná věc na spodní partie auta obecně, jen ta pro nilfisk nemá takový průtok (což tolik ani nevadí)
Od wildT
#62435
Jelito píše:
04 pro 2018, 19:10
No a nemá jít právě do těchto hobby wapek voda studená, protože mají vodou chlazený motor. Třeba se pletu, ale mám pocit že to tak je u karchru.
Naprosta vetsina hobby wapek ma maximalni teplotu vody na vstupu 40 °C (mj. prave tento Nilfilsk a vim ze ji ma i zakladni Karcher K2). To je zhruba teplota, ve ktere uz neudrzis ruku pokud ji tam strcis jen tak :D

Poloprofi Karcher K7 ma potom 60 °C limit, ale joshiki to kdysi psal ze nejaky jeho znamy do toho poustel dlouhodobe vodu primo ze solaru cca kolem 70 °C a taky se nic nestalo,
Od DjRaptor
#62570
DjRaptor píše:
09 led 2016, 17:55
Jsem si tak povzdychl že by se mi líbila přectava mít teplovodní wapku přeci jen mejt auto teplou nebo studenou je celkem rozdíl ale jelikož jejich cena je v celku astronomická tak jsem zkoumal jak si jí vyrobit a co by bylo třeba . Normální wapka má většinou 40 nebo 60 °C na vstupu, dejme tomu že použijeme tu na 60 a budem ohřívat na 50-55 °C. V létě by šlo použít sluníčka pro ohrání sudu nebo nádrže na cca 20-30 °C když bude jasno přes den a budeme nejlépe umývat k večeru . Takže v nejlepším možném případě musíme dodat vodě energii pro rozdíl teplo cca 25 °C . Takže aby jsme změnily teplotu vody z 25 na 50 °C při průtoku wapky 500 l/h na přímo potřebujeme průtokoví ohřívač s účinností dejme tomu 90% cca 15 kw (což je ranec) to na třífáz je cca 22 A na fázi a ješ neni vyřešen regulace teploty při vypnutí wapky . To už se fakt vyplatí Bojler s ohřevem z panelu :) Jen kdyby měl někdo podobné nápady :)
viz k nápadu s průtokovým ohřevem :dash:
Uživatelský avatar
Od Ondrej2005
#62581
Mám, vezmi si tady tuto s větším průtokem
http://www.kranzle.cz/vysokotlaky-cisti ... escription , pokud to chceš pro bezkontaktní mytí, tak ideálně větší průtok.

Pokud budeš potřebovat dokoupit nějaké rychlospojky, tak napiš. Něco mi doma zbylo. Šroubování je fakt otrava.. ale záleží na každém :-) Dále mám navíc vysokotlakou pistoli do které si můžeš zakoupit krátkou trysku na mytí podběhů nebo kolem auta když máš třeba z jedné strany málo místa, tak se krátká pistole hodí. Dá se použít s tryskou která je v balení a nebo extra krátkou co bych ti pak poradil.

Jinak s výrobcem KRANZLE nikdy neuděláš chybu. 4 kamarádi mají 2x staré stroje přes 20 let , třetí 10 a jeden 8 let stroje a všechny jedou do dnes. Jen bohužel pokud to někdo má na použití doma, tak je cena docela vysoká v porovnání v hračkami za třeba 5-10.000,- Kranzle jako jediní co jsem zjišťoval, tak mají přesný glycerinový manometr a tlak je reálný. U ostatních výrobců je tlak o asi 20-30% nižší než se uvádí v prospektech. Proto to byl důvod proč vzít drahý německý Kranzle.

Já mám verzi s rotační tryskou, hodí se to kolem baráku.. Pokud to máš jen na mytí aut tak vezmi verzi bez rotační trysky. Ale zase minulý týden jsem kámošovi rotační tryskou myl komplet orezlé plechové disky kol = hodně to pomohlo při samotné přípravě před nástřikem.
Od Sam78
#62582
Diky za radu. Už jsem ani nedoufal ze se nekdo ozve. To co píšeš o tom Kranzle mi v podstatě potvrdily i na UK fórech kde když jsem se ptal co za wap tak všichni do jednoho se shodli ze Kranzle. Absolutní špička. V UK mají záruku 10 let proti korozi super servis.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 50
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]