Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
#62563
Mám rok nový vůz, koupený v listopadu 2017.
Na jaře 2018 jsem kompletně ošetřil exteriér i interiér vozu, tím myslím kompletní dekontaminaci laku včetně clayování a odmaštění (Verso) auta, leštění (Soft99 Micro Liquid Compound Set) a nanesení vosku (SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax Light), auto skoro vždy myji šampónem, (Kiwami Extreme Gloss ShampooSoft99), a po každém umytí a vysušení nanáším cca 2-3 měsíčně, (Detailer Meguiars Ultimate Quik ), je sice ještě zima, ale potřebuji poradit, jestli na jaře opět zopakovat celý postup??, popřípadě čím odstranit staré vosky, nemohu použít alkalickou pěnu, bydlím v P.D. a také jestli po dekontaminaci znovu leštit.
Předem děkuji za rady a podněty.
Naposledy upravil(a) Marián J. dne 02 led 2019, 22:06, celkem upraveno 1 x.
#62565
Proste klasicky zopakuj cely postup.

1) Myti
2) Dekontaminace
3) Priprava pod vosk (jinymi slovy take lesteni/lestenka/cisteni laku)
4) Voskovani

Pokud se nechystas aplikovat keramiku tak je uplne jedno, jestli tam naahodou nejake zbytky stareho vosku (ne)zustanou. Co se tyka nutneho lesteni, tak zalezi hlavne na tobe jestli se ti bude "libit" stav laku po dekontaminaci. Prebehnout to rychle nejakym cisticem laku/lestenkou/lestickou se hodi vzdy pro 100% odstraneni vsech kontaminantu.

PS: Clay samotny nemusi vosk dorazit uplne vzdy, viz zde.
Mazda 6 gh

Vypadá to pěkně :thumbup:

Work from samot0506

já chtěl koukat na auto, ale jak si to v mo[…]