Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Od Frozz
mhhory píše:
30 led 2019, 13:40
Pánové, ještě se zeptám a zřejmě blbě, ale blbý dotaz, taky dotaz :D
Pokud bych si opravdu pořídil leštičku na auto, a doma mám dvě auta na které bych ji využil. Má to vůbec smysl ? Kolikrát ročně je možné leštičkou auto přejet pastou ? Využíváte ji někdo na finální vosk nebo je lepší se s autem pomazlit ručně ?
Hoj, když se o auto staráš (!), tak leštit můžeš třeba jednou za dva roky, max. jednou za rok, ale to odstraníš fakt jen drobné poškození. Častěji to absolutně nemá smysl ani význam. Vosk určitě ručně, alespoň za mě. Je to takové to finální pomazlení a budeš rád, že na chvíli odložíš leštičku z ruky. ;-)
Od mhhory
No pokud je to tak jednou, dvakrat za rok tak to si necham radsi za 2ku jednou prelestit a voskovat budu tak i tak rucne.

Pokud vezmu porizovaci cenu za stroj a pastu, tak se mi to stale vyplati. Tak to je..
Od Eddiee29
Ted nevim jestli si nedelas z nás srandu ale proč by jsi proboha lestil auto jednou nebo dvakrát ročně? K auto se přece chováš tak aby jsi laku neublížil..
Druhá věc je prelesteni za ,, dvojku " to jako vážně? Máš někoho kdo to dělá za takové peníze?

Lidi si přečtou někde článek o lesteni a pak si strašně chtějí kupovat lesticky a dělat auta pro rodinu atd. Ale takhle to proste nefunguje a nikdy fungovat nebude, nejdříve by se měl člověk naučit základy péče o lak, jinak je proste to lesteni zbytecny. Za nějakou dobu zjistíte že jsou kotouce a pasty drahy, že musíte pořídit další věci na cisteni a dekontaminaci atd. Atd. a ze na tom nechcete trávit víkendy a ze nemate čas se starat o lak a stejně to pak končí v koutě...
Od mhhory
Eddiee29 píše:
07 úno 2019, 09:59
Ted nevim jestli si nedelas z nás srandu ale proč by jsi proboha lestil auto jednou nebo dvakrát ročně? K auto se přece chováš tak aby jsi laku neublížil..
Druhá věc je prelesteni za ,, dvojku " to jako vážně? Máš někoho kdo to dělá za takové peníze?

Lidi si přečtou někde článek o lesteni a pak si strašně chtějí kupovat lesticky a dělat auta pro rodinu atd. Ale takhle to proste nefunguje a nikdy fungovat nebude, nejdříve by se měl člověk naučit základy péče o lak, jinak je proste to lesteni zbytecny. Za nějakou dobu zjistíte že jsou kotouce a pasty drahy, že musíte pořídit další věci na cisteni a dekontaminaci atd. Atd. a ze na tom nechcete trávit víkendy a ze nemate čas se starat o lak a stejně to pak končí v koutě...
nerozčiluj se, v klidu...
jsem sice záčátečník, ale nikoliv amatér... O leštění něco znám, ale doteď jsem řešil vše ručně. A přeci jenom drobné korekce laku, viz. zimní kartáče automyčky a nebo nějaký ten hologram tam je. Proto jsem myslel, že bych se posunul dál a řešil to svépomocí. Bohužel mě je ten problém, že bych mohl auto leštit a přelešťovat každý týden (neberte mě za slovo, píšu mohl bych), a tak jsem myslel, že bych lak přeleštil pastou tak 4 - 6 krát do roka, ano chyba už to vím a jsem rád, že jsem se to tady dozvěděl.
Dále jezdím do Hradce Králové, a tam (pouze) přeleštění auta, chtějí 2 tis. Kč, bez vosku atd.. to si udělám případně ručně, navíc mě tam znaj, vím co dělají a jak to umí. Takže asi tak..
Ale každopádně díky všem, moje rozhodnutí jsem napsal a buď může být pro někoho inspirací a nebo opravdu se rozhodne ke koupi leštičky. Já to vyhodnotil tak, že nebudu investovat do leštičky x tisíc, která by ležela v garáži a radši nechám vydělat někomu jinému, kdo to umí a je to jeho denní chleba... :dance4:
Od Eddiee29
Promiň, ale amatér jsi a 95% co nas tu je, tak amatéři jsme, protoze nas to nezivi. Pokud jezdis do myčky na kartace, tak potom nechapu proc chodíš na detailing forum? Vždyť základ je nejezdit do mycky. To je přeci naprostej nesmysl lestit auto a pak s nim jet na kartace? Další věc že kdyby jsi měl něco načteno, tak prostě lesteni za 2 tisíce neexistuje, nebo to není lesteni v pravém smyslu slova.
Samozřejmě každého věc co jsi dela, ale tohle je k nepochopení...
soray se to líbí
Od mhhory
Eddiee29 píše:
07 úno 2019, 11:26
Promiň, ale amatér jsi a 95% co nas tu je, tak amatéři jsme, protoze nas to nezivi. Pokud jezdis do myčky na kartace, tak potom nechapu proc chodíš na detailing forum? Vždyť základ je nejezdit do mycky. To je přeci naprostej nesmysl lestit auto a pak s nim jet na kartace? Další věc že kdyby jsi měl něco načteno, tak prostě lesteni za 2 tisíce neexistuje, nebo to není lesteni v pravém smyslu slova.
Samozřejmě každého věc co jsi dela, ale tohle je k nepochopení...
V podstatě, máš bohužel pravdu, ano chápu a uznávám.
Od brabus
presne tak zadny kartac, jsou prece wapky. Jinak pokud ti to nekdo vezme za 2ku jeden stupen treba FG 400 daji se s tim slusny vysledky. A urcite pak nebudes chodit s baterkou a svitit na lak ...
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Kdoví, jakpak se povedlo čelní okno.[…]