Konzultace prvního velkého detailingového nákupu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Martin3
Nováček

Ahoj, tak se zeptám jinak a ve hře nechám jen 2 levné :smile:
0. S jakými trochu funkčními produkty kromě Detailinshopu má někdo z vás zkušenost?
1. Jsou tady i témata o Sonaxu a Turtle... Která z těch značek je lepší?

Opakuji ještě nezodpovězené:
2. Když ten přípravek na vnější plasty použiji i na vnitřek, vydrží to déle a nebude to třeba mastné? Jinak použiji cockpit sprej
3. Co takhle nanášet leštěnku, vosk a oživovače plastů měkkým štětcem, místo pěnového/bavlněného aplikátoru, aby to zbytečně nesálo přípravek? A pak rozleštit mikr. utěrkou.
4. I když se to nemá.. Nepomohlo by voskování na přímém slunci, aby se vosk do laku vlastně "zapekl"? (Jako když se krémují boty :D )
yankee31
Registrovaný uživatel

kdysi dávno jsem si u jedné nejmenované firmy přeprodávající čínské náhradní díly koupil speedwax od turtle wax a působilo to na mě dojmem, že je to nějaký olej s vodou. ono to i tak vonělo, jako wédéčko a mělo to výdrž jednoho deště + se na to lepila spousta bordelu. a to bylo poprvé a naposled co jsem si nějaký takový výrobek pořídil. možná mají nějakou superautokosmetiku, ale já to nezjistím
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Jako neverim ze to myslis vazne...
To si jako myslis co? Prijdes na detailingovy forum a ptas se na ty nejvetsi sracky co se na auta daji sehnat? Jako vazne? Lestenka stetcem? Radsi si jeste neco procti, protoze v tom mas neskutecnej gulas a pokud se v tom sam nechces naucit, tak ti nikdo nepomuze. Pises ze je to o penezich, ale to prece neni pravda, kdyz si ted koupis to nejlevnejsi na trhu a potom lepsi, tak jak usetris? Proc tady asi vsichni tu lepsi kosmetiku pouzivame? Jako ze jsme blbci a verime reklamam?

Kdyz nepouzijes clay, tak si tou lestenkou roztahas ten bordel po laku a udelas si tam horsi veci nez mas ted.

Lestenku musis nanaset aplikatorem, nebo v nejhorsim pripade aspon hadrou, cim by jsi jako tu spinu odstranil, kdyby jsi to delal stetcem?

Vosk nemuzes nechat na slunci, protoze by jsi ho pak nerozlestil a zustalo by ti to matne...

Temata o sonaxu tady nejsou, jenom jeden vyrobek a to sonax briliant shine detailer, nic jineho tu nikdo nedoporucoval, takze budto blbe ctes, nebo nectes vubec...
Martin3
Nováček

To: Eddiee29
Dost jsem tady hledal a o Sonaxu je tu sice jen jedno téma, ale spousta zmínek v příspěvcích. A dokonce i o Turtle a ne vždycky negativní.
Třeba Helmut tady radí na dekontaminaci a první mytí Jar, který bych ani já nepoužil. search.php?author_id=2597&sr=posts
viewtopic.php?p=61021#p61021

Před dotazem jsem přečetl všechny tyhle články: https://www.detailingblog.cz/serialy/
Věřím, že dražší produkty mají mnohem lepší výsledky. Hned na začátku jsem psal, že chci zkusit levnou variantu a zázraky nečekám :pardon:
Ale chci udělat aspoň něco lépe, než 99% lidí, kteří auto jen myjí, maximálně voskují voskem z benzinky, který stejně smyjí šamponem s nevyváženým ph..
Navíc jsem nenašel jiné forum, kde by se řešila autokosmetika.

Tedy naposledy:
- Má tu někdo aspoň trochu pozitivní zkušenost se Sonaxem nebo Turtle?
- Když ten přípravek na vnější plasty použiji i na vnitřek, vydrží to déle a nebude to třeba mastné?
- Nanést tekutý vosk a oživovač jemným štětcem, aby ho to nesálo už je docela funkční řešení, ne?
brabus
Pokročilý uživatel

co mas za auto ?
BSD maniac
Martin3
Nováček

To: Brabus
Opravdu záleží na tom, co mám za auto, když se ptám obecně?
Aut je několik, bazar, +-15 let stará, plno hologramů. Takže z nich nechci dělat leštěnky, jen zlepšit trochu ochranu.
Naposledy upravil(a) Martin3 dne 05 kvě 2019, 22:59, celkem upraveno 4 x.
brabus
Pokročilý uživatel

tak na ty tvoje H.ovna jsem si myslel ze mas treba slapaci ....
BSD maniac
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Dost jsem tady hledal a o Sonaxu je tu sice jen jedno téma, ale spousta zmínek (jenom o BSD)v příspěvcích. A dokonce i o Turtle a ne vždycky negativní. ALE HLAVNĚ VŮBEC NE POZITIVNÍ!

Třeba Helmut tady radí na dekontaminaci a první mytí Jar, který bych ani já nepoužil. search.php?author_id=2597&sr=posts
viewtopic.php?p=61021#p61021

A hned mu tam vsichni píšou že to není dobré řešení.., ALE NA ZÁKLADNÍ ODMAŠTĚNÍ TO DOOPRAVDY MŮŽE FUNGOVAT. PÍŠU ODMAŠTĚNÍ, NE DEKONTAMINACI!

Před dotazem jsem přečetl všechny tyhle články: https://www.detailingblog.cz/serialy/
Věřím, že dražší produkty mají mnohem lepší výsledky. Hned na začátku jsem psal, že chci zkusit levnou variantu a zázraky nečekám :pardon:
Ale chci udělat aspoň něco lépe, než 99% lidí, kteří auto jen myjí, maximálně voskují voskem z benzinky, který stejně smyjí šamponem s nevyváženým ph..

A proto si teda ten vosk benzinky chceš koupit!! (turtle wax a tempo ty vole, to fakt ne!)
Navíc jsem nenašel jiné forum, kde by se řešila autokosmetika.

Tedy naposledy:
- Má tu někdo aspoň trochu pozitivní zkušenost se Sonaxem nebo Turtle?

Ne, všichni tu používají kvalitní kosmetiku, protože v začátcích chtěli ušetřit a stálo to za hovno, nebo doopravdy uvěřili radám zkušenějších a nakoupili rovnou kvalitní věci a ve výsledku tak ušetřili!

- Když ten přípravek na vnější plasty použiji i na vnitřek, vydrží to déle a nebude to třeba mastné?
Když si namažeš hubu zevnitř chladícím gelem, protože tě pálí, myslíš že to bude stejný jako když si namažeš bolavý koleno? Asi to má nějakej důvod, že je to nazvaný NA VNĚJŠÍ PLASTY!

- Nanést tekutý vosk a oživovač jemným štětcem, aby ho to nesálo už je docela funkční řešení, ne?

Ne nebylo,vosk se nanáší aplikátorem,popřípadě hodně vidlácké řešení je mikrovlaknová utěrka, stětcem by jsi ničeho nedosáhnul..

Věřím že máš spoustu nápadů, ale doopravdy věříš, že vymyslíš novej postup po tolika letech co se ty věci používaj?

Stejně si myslím že seš jenom někdo tady z fora a děláš si z nás jenom prdel, protože je to hodně velkej extrém co tu píšeš a vymejšlíš!!!
:dash: :dash: :dash:
soray
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Martin3 - Sonax , Turtle - zkušenosti jsou takové, že produkty těchto značek jsem zkoušel v době někdy před 15 lety. Nefungovaly tak, jak slibují a jak jsem očekával, práce s nimi je náročnější a ve výsledku poměr cena/výkon nic moc. Dodnes prakticky bez inovací, trochu se snaží jen Sonax, to mluví samo za sebe. Pokud nutně potřebuješ vědět, co z tohoto je lepší, nakup si to a udělej si názor sám.

Jinak bych všechny zúčastněné rád poprosil o zklidnění slovníku :thumbup:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Gossip
Nováček

Zdravim, mam v planu se nejak hobby starat o svoje auto je to 2015 moondust Focus s 18 koly z ST.
Nejake produkty uz mam doma tak je zvyraznim a pak pridam co bych rad dokoupil, rad bych poznamenal ze mam slevu na produkty valetpro a AF takze je uprednostnuju kdyz je moznost.

planuju koupit na lak (Tucne uz mam)
predmyti (brouci, bahno) - ValetPro Citrus Pre Wash
pena - Auto Finesse Avalanche Snow Foam
sampon - Auto Finesse Lather pH Neutral Car Shampoo
asfalt - Auto Finesse ObliTARate Tar&Glue Remover
rez - Auto Finesse Iron Out Contamination Remover
clay lub - Auto Finesse Glide Clay Bar Lube
clay - tady bych se rad optal co rikate na ty clay mitt? videl sem to pouzivat nejake detailery na yt a ze to setri hodne casu.. jinak mam zkusenost s clay barem od valetpro
odmastovac - CarPro Eraser
vosk - Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Light
prizivovani vosku - sonax bsd

S fussem to bude moje premiera, predtim sem voskoval jen s tekutym voskem od sonaxu a ten vydrzel tak dva tydny... V produktech neni nic na lesteni a to proto ze jsem cetl ze rucni lesteni stejne nestoji za moc a na strojove bych si sam netroufnul ( pristi rok mam v planu to nekomu dat).

To byl lak, ted ostatni produkty ktere bych rad pouzival:
APC - Auto Finesse Verso All Purpouse Cleaner (mam v planu to pouzit na motorovy prostor, koberce a sedacky)
venkovni plasty - Auto Finesse Revive nebo ValetPro Black To The Future
vnitrni plasty - Auto Finesse Spritz Interior Detail Spray
cistic kol - ValetPro Bilberry Safe Wheel Cleaner
vosk kol - Auto Finesse Mint Rims Wheel Wax
impregnace pneu - Auto Finesse Satin Tyre Creme Dressing
okna - Auto Finesse Crystal Glass Cleaner

Chapu ze tam spousta veci chybi ale snazim se to drzet budget friendly, protoze jsem opravdu hobby(vic toho mam nakoukano nez umyto) a delam to jen pro svoji radost a na mojim aute a nemam rozpocet 10k na kosmetiku.
Doma mam spoustu mf uterek/rucniku, rukavic, aplikatoru, stetcu, kartacu a vseho mozneho (prevazne z ali neco i znackove).
Aktualne budu kupovat wapku nilfisk 120 (do ted sem myl bez tlakove vody) a mam na ceste snow lance od MJJC. Ten citrus pre wash bych rad redil do rucniho tlakovace a strikal to proste vsude kde bude vetsi znecisteni jeste pred penou.
A to ze je tenhle fusso narocnejsi na aplikaci nez ostatni vosky jsem se dozvedel az po jeho zakoupeni tak snad to dobre dopadne :)

Planuju auto myt doma 1x do mesice a 2-3x na wapce.

A na co se vubec ptam? Jestli by jste mi doporucil nejaky produkt oproti tomu co jsem jmenoval a nebo zda mi tam chybi nejaky "must have" produkt.
Dekuji
Odpovědět