jak zachranit vybledly naraznik ala tygr?

Oživení zašlých plastů, ochrana plastů a pryží exteriéru.
petercz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2013, 17:44

Neexistuje na podobně zašlé plasty nějaký přípravek s barvivem? Něco jako jsou přípravky s černidlem, ale tmavě šedé, rád bych zachoval originální vzhled. Zkoušel jsem už kde co, ale bez úspěchu, běžné přípravky už to barevně nesrovnají, horkovzduška pomohla na chvíli a pak to zašlo možná ještě více. Nástřik strukturou na plasty beru jako poslední možnost, většinou se po letech začne loupat.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

A zkoušel jsi po horkovzdušce to udržet "na živu" pomocí něčeho, nebo jsi to nechal bez ošetření jen tak? Zejména sealanty jako Gtechniq C4 Permanent Trim Restorer apod. by mohly pomoct, zvlášť jestli "běžné přípravky" jsou nějaké plastopajcy z benzinky. Dej kdyžtak fotku :)
petercz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2013, 17:44

Udržoval jsem gelem od Sonaxu nebo Optisealem, který používám na lak. Bohužel teď už na to moc nefunguje ani ta horkovzduška.
Přílohy
IMG_20200718_1438543_copy_1014x676.jpg
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Hmm, tohle je hodně, zvlášť jestli už horkovzduška nepomáhá. Možná někdo poradí něco jiného nebo někdo má nějakou super chemii...
Vzhledem ke struktuře plastu mě teď napadlo třeba jemně zbousit a pak znova horkovzduška + pořádný selant? Nevím, nezkoušel jsem.

Myslím si ale, že tohle bude nejrozumnější rovnou stříknout.
petercz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2013, 17:44

Zkoušel jsem to přejet scotchem, ale to také moc nepomohlo a nevím jestli zkoušet s nejistým výsledkem tu C4...

Asi nezbyde než to stříknout tou strukturou, pokud ještě někdo nepřijde s jiným nápadem, tip na nějakou co vydrží?
Uživatelský avatar
majxi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2016, 19:38

Nedostal ten plastový nárazník někdy ránu? Oni toho vydrží dost a vrátí se do původního stavu, pak to ale přesně takto vybledne a nejde to už ani horkovzduškou obnovit.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

petercz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2013, 17:44

Pokud vím tak ne, ono poprvé to šlo krásně a vydrželo několik měsíců, ale jak to znova vybledlo tak už je to špatný.
petercz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2013, 17:44

Tak jsem to stříknul strukturou (Motip Bumperspray antracit), tak uvidím jak to bude držet, zatím to vypadá dobře.
Přílohy
IMG_20200724_1923309_copy_1014x676.jpg
petercz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2013, 17:44

Doplním, že jsem ještě našel přípravek od Würthu, který se také dělá v odstínu antracit, ale není to nic levného...
https://eshop.wuerth-industrie.com/Barv ... 2-52OGk2sg
Odpovědět