Popraskaný lak na hliníkové karoserii? - Caravan

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Jakub_123
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2020, 18:18

Zdravím pánové.
Mám takový delikátní problém, o to více, že se jedná o Caravan starý pár let s najetými 70tis. Bohužel, nejspíše nikdy nemytý a větší část svého života vystavený slunci.
V příloze je foto, jak vypadá lak karoserie, respektive lak na hliníkové části vozidla.
Myslíte, že by to šlo nějak zretušovat, vyčistit a zavoskovat, nebo je tento stav již nenávratně určen pro celolak?
Nějaké typy na pokusy/kosmetiku co s tím?
Velice děkuji.
Karavan Dejvák 2.JPG
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 488
Registrován: 17 úno 2016, 21:53

Zdravím,
nepotěším tě, podle fotky je hotovo. Tady jsou nějaké pokusy o záchranu kosmetikou naprosto zbytečné, tyhle "ptačí nožky" většinou znamenají, že je to vypraskané až na podklad.
Samořejmě to jde v domácích podmínkách zbrousit a stříknout, ale aby to alespoň trochu vypadalo, tak to chce celkem slušnou výbavu a zkušenosti. Jestli nedisponuješ ani jedním, asi bude paradoxně nejlevnější nechat rovnou přelakovat.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2849
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Na jaře jsem podobnou věc řešil. Po zkoušení všeho možného nakonec pomohlo vyčištění obyčejným Savem. Ne že by to vyřešilo popraskaný lak, ale vyčistilo to špínu z prasklin a již to nebylo viditelné. Pak se to zavoskovalo a od té doby zatím ok. Pokud bys to zkoušel, doporučuji nejdříve na méně viditelném místě.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět