Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Od MiRi8
Možná máš pravdu. Ale myslel jsem, že u úplně nového laku je CLAY dekontaminace zbytečná. Ono i tak nebylo moc co čistit :-)
Od Ondrej2005
Záleží. Já dělal několik funglovek a všechny byly totálně kontaminované železem.. Auta se převážení většinou na vlacích, takže asi tak..
Od Eddiee29
MiRi8 píše:Možná máš pravdu. Ale myslel jsem, že u úplně nového laku je CLAY dekontaminace zbytečná. Ono i tak nebylo moc co čistit :-)
Ja nerikam ale ze ten clay je potreba u novyho auta. Vetsinou staci jenom chemicka dekontaminace, hlavne pokud s tim vsim teprve zacinas, protoze clayem jde taky udelat nejaka skoda. Spis jsem to myslel, ze onr uz v sobe ma, da se rict primes vosku a jako podklad je uplne nevhodny. Stacilo umejt a dat vosk, popripade to necim odmastit gyeon prep, carpro eraser, IPA atd. A na to pak davat vosk.
Od HonzaD
Navíc spousta lidí si neuvědomí, že Prep / Eraser / jiný odmašťovák není všemocný, naopak i čerstvě nanesený polymerový detailer (jako je ONR) vůbec "sundat" nemusí, když má za úkol hlavně odmašťovat :) A tím čerstvě nanesený myslím třeba že byl použit jako lubrikaci pro clay nebo jako pomoc při sušení a podobně
Od martina4
Ahoj, tak jsem přečetl celou diskusi a začínám mit strach objednat Fusso. Mam cernou perlet a bojim se tech fleku. A to jsem chtel mit vosk s nejvetsi vydrží. Je to fakt tak tragicke?
Od yankee31
když se bojíš fleků, tak to nekupuj. kdybych se měl bát všeho, co se píše po diskuzích, tak už jsem si to dávno hodil
Od wildT
S dovolenim jsem to tady trosku procisil.

Fleky nejsou zadna hruza, jen proste musis byt pri nanaseni Fussa peclivejsi nez u jinych vosku, neni tak blbuvzdorny.

Ryco píše:
24 říj 2018, 14:27
Na detailingblogu je psán postup správně, nicméně všeobecně. Třeba u Collnite je z mé zkušenosti jedno jestli je lak s nebo bez podkladu, drží to pořád stejně, takže tady platí co je v návodu, leštěnka a neodmašťovat.
Vosk ti samozřejmě nevyplní a nezamaskuje nedostatky na laku. Pokud jde navíc o nové auto, které má lak v TOP stavu, umyj, dekontaminuj, umyj, odmasti a zavoskuj.
V tom clanku to na konci zminene je, ale trosku jsem to jeste zvyraznil (odstavec o odmastovani). Jinak ale neni pravda, ze vosk nevyplni a nezamaskuje nedostatky - prave naopak zrovna Fusso to umi dobre, ale vesmes kazdy vosk ti opticky zmirni vlasecnice a ruzne skrabance, jen ten efekt nevydrzi prilis dlouho.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 74
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]