Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Od Luksakes
Super, moc díky za vysvětlení. Anglicky moc neumím, tak si to ještě nechám raději přeložit 😃.
Hledám právě nějakou dobrou leštičku ,která vydrží a s kterou nebudu muset auto leštit brusnou pastou xxx hodin , ale s rotačky mám pořád respekt, aby mi neudělala hologramy😃. A dvě leštičky se mi kupovat taky nechcou.

Ale dle recenzí to vypadá že půjdu do ní.Myslím si že chybu asi neudělám.

Ještě jsem se chtěl zeptat jaké kotouče k ní koupit? Vzít od rupesu nebo jsou nějaké vhodnější? Kupoval jsem dříve od chg hex a nebyli špatné. Pasty používám většinou menzerna 400, 2500 , 3500.

Díky za každou radu😉
Od HonzaD
Tak jestli LHR15 můžeš mít zachovalou od kamaráda za lepší peníz (jak jsi psal), tak bych do toho šel.

A kotouče / pasty. Obecně zkoušej a testuj, co chceš, skvělých past i kotoučů je mnoho. (Nejen) pro začátečníky jsem popravdě na orbitkách s velkým kmitem zastánce systému Rupes (a ne, fakt z propagace té značky nic nemám :D )
Za prvé je BigFoot system odladěn na velký kmit a za druhé je vše barevně odlišeno.
------------------------
michal95 píše:
08 úno 2020, 22:44
Čau, rád bych zapojil do diskuze. Vybírám taky novou leštičku ale jsem začátečník. Zkoušel jsem zatím kamarádovu DJ DaddyPro. Chtěl bych se zeptat -
1) jaký je rozdíl mezi nuceným a nenuceným orbitem?
2) je nějaký rozdíl v excentrickém a DA pohybu?
Uvažuji nad koupí Rupes BigFoot LHR15. Je to vhodné pro začátečníky?
Díky
Jednoduchý orbit/kmit = Single Action (ta sranda za 6 stovek co neudělá nic, prakticky podobné jak obyč vibrační bruska)
Nenucený orbit/kmit = Random Orbital Dual Action (často jen DA, během excentrického orbitu se unašeč může volně protáčet)
Nucený orbit/kmit = Gear Driven Dual Action (často jen Gear Driven, rotace unašeče je hnaná zároveň s excentrickým orbitem)
=> Excentrický pohyb vlastně mají všechny, ale často se v hantýrce myslí excentr = nenucený orbit, i když to není pravidlem.

Opakem excentrického pohybu je rotační pohyb.
Lepší? :smile:
Od bob
Zdar, chtěl bych ke svoji Buff Daddy pro(8mm) přikoupit leštičku s vyšším zdvihem za účelem zrychlení práce. Měl bych jít do 15mm nebo 21mm? Jde s tou 21mm leštit jednokrokově ,udělá se s ní obstojný finiš? Moje představa je přejet to kde to pujde větším zdvihem a pak to doladit tou 8mm na kterou mám i menší unašeč..
Od bob
Dobrá, tak pokus číslo dvě. Byl by někdo té lásky a napsal jestli má smysl ke zdvihu 8mm přikoupit 15mm?
Od bob
Mockrát děkuju! Tak v tom případě asi zkusím 15mm. Rotačka už mi teda taky začala vrtat hlavou,že by to asi byla správnější cesta, ale mám z ní docela strach.
Od bob
Tak jsem zjistil ,ze mam v okoli profika a domluvil jsem s nim skoleni takze by z toho ta rotacka nakonec mohla asi vyplynout! Tak mam radost ,ze budu moct nekoho zasypat otazkama:) Rotacku jsem teda uz zkousel ,ale kdyz clovek uplne nevi co a jak tak jsem to doposud radeji smeroval na ty excentry.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
Škoda Fabia III Monte Carlo

Ahoj. 3. Prvni video je točené na kalkula[…]