Speciální přípravky na péči o plátěné střechy atp.
Od LadyTomcat
#63684
Zdravím,

našel by se tu někdo, kdo by poradil s pořádnější péčí o kabriolet? Je mi jasné co s lakem, koly, plasty, interiérem, ale v čem tápu je hlavně a) plátěná střecha včetně zadního okénka, které je asi plastové? Tedy hlavně čím čistit tak aby se to nezničilo, případně pak asi nějaký ošetřující vrstva/impregnace ideálně? a za b) jak vlastně čistit a vůbec umývat. Trochu se bojím, že když na to pošlu wapku, tak že to jednak nebude tak dobře těsnit kolem oken a jednak nevím jestli to není příliš drastický přístup na tu střechu. Případně řešíte nějak průběžné promazávání toho mechanismu, který tu střechu drží/sklápí?

Předem všem díky

P.S.: Přesouvám, omlouvám se, nevšimla jsem si, že už tu ta sekce je :)
Od HonzaD
#63685
Každé auto má tu střechu jinou, povětšinou je okno buď plastové (lidově slída) nebo bývají skleněná (s výhřevem). A budeme se celou dobu bavit o variantě plátěné (textilní) střechy. Ještě se dělává vinylová střecha (taková pogumovaná plachtovina připomínající texturu kůže), ale to už není zas tak často k vidění.

Zašlé plastové okno jde dobře oživit leštěnkou (nejlépe na plasty - např Meguiars PlastX). Před umýváním střechy, pokud má nějaké přehyby a zákoutí dovnitř, vyplatí se odchlípnout a vysát vysavačem.
Běžné mytí: klasicky lze šamponem s rukavicí - žádná věda.
Před impregnací nutné vyčistit poctivě - nejlépe nějakým APC nebo čističem na textil a v rozumné koncentraci. Čistič nemusí být nic spešl extra. Vyplatí se být poctivý a pěkně každý kousek vydrhnout středním kartáčkem (ten Colourlock na kožené sedačky je super), nedostupná místa i malým kartáčkem (třeba na zuby).
Na impregnaci mám rád 303 Fabric Guard - aplikace rozprašovačem, ale hodně oblíbené je Renovo - aplikace natíráním štětcem (takže jde v pohodě dělat venku).
Wapkou / hadicí dle selského rozumu - hlavně ne zblízka a ne z všelijakých úhlů vůči oknům. Jednoduše z větší dálky shora, to je v pohodě. Jestli ne, tak je střecha neseřízená a pravděpodobně teče dovnitř i při dešti.
Mechanismus střechy je fajn mazat a seřizovat, problém bývají obecně odtokové kanálky (pokud jsou) a vodící lanka. Všechno je individuálně dle typu auta.
Na tohle buď návody a manuály po internetu nebo osobně mohu doporučit lidi z iCabrio - jsou na východě Prahy, okolo servisu střech jsou borci (a bývají hodně v sezóně vytížení).
Od LadyTomcat
#63686
Tyjo, supr, díky moc! :) ještě se zeptám k tomi promazávání mechanismu - máš vyzkoušené něco konkrétního nebo prostě zvolit víceméně cokoliv?

U toho plastového okna - tjestli tomu dobře rozumím, tak v případě nějakých škrábanců to můžu v pohodě zbrousit smirkem pod vodou a rozleštit podobné jako s plastovýma světlometama?

A ještě vlastně jeden dotaz mě nápadá... ošetřuješ interiér něčím speciálním s ohledem na to, že se většinu doby jezdí bez střechy (tudíž víc bordelu a prachu)? Nebo prostě klasická sada sealantů na odpovídající povrchy?
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]