Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Od karel3501
#64034
Jsem v leštění nováček a chci se zeptat, jak se dá poznat kolika vrstvý je lak, napříkald jestli má clear coat. A jestli je normální, že se lešticí kotouč zbarví například na červenou od červeného laku. Díky za reakce :thumbup:
Uživatelský avatar
Od Kmoda
#64036
Kolik vrstev lak má asi těžko poznáš. Ale clear coat poznáš. Pokud se ti kotouč po leštění červeného laku zbarví do červena,tak tam asi težko je cler coat,tedy bezbarvý krycí lak..
soray se to líbí
Od HonzaD
#64040
Bohužel jsou mezery v českém názvosloví - takže když jsi nadhodil ty anglicismy: ;)
Počet "vrstev" (tj. layers), které zmínil Kmoda, tak záleží na lakovně a technologickém postupu. Počet vrstev = kolikrát je na dané místo lak během procesu z trysky nanesen.
Pravděpodobně ale myslíš počet "vrstev" v jiném smyslu. Přiznám se, že českou lakýrnickou automotive hantýrkou nevládnu, proto používám pro tento účel spíše "stupně" (tj. stages): tedy dvoustupňový lak (two stage) vs jednostupňový lak (single stage).

Dvoustupňový znamená, že barevná vrstva je překryta bezbarvou. Tedy při leštění odebíráme bezbarvou vrstvu (tj. clear coat) a ta není na kotouči dost dobře vidět. Toto je drtivá většina moderních laků.

Jednostupňový lak znamená, že se jedná pouze o barevnou vrstvu (trochu jiného složení, v podstatě obě složky namixované dohromady). Tedy při leštění barevné pigmenty zabarvují kotouč. Tato technologie je starší, náchylnější k oxidaci a degradaci UV zářením a také platilo, že je levnější na produkci.

Jediná 100% metoda rozpoznání, co je mi známo, je právě přenos pigmentu při leštění. Jinak kromě toho lze většinou poznat starší jednostupňový lak při větší i menší oxidaci podle toho, jak barva vypadá na světle a jak lak vypadá lehce mastný (např při otisku prstu).
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]