Autošampon - dotaz

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Jinak používám tento vosk Poorboys Natty's Paste Wax - Blue.

Tak jaký šampon na mytí,abych nemusel po každém 3-4 mytí voskovat? :(
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

V bazaru mám v nabídce 2 šampony od ChG mrkni na to oba dva obsahují synt. vosky a Body odsahuje navíc přírodní vosk oba dva šampony patří ke špičce mezi šampony a co se týče ředění tak všeobecně většina šamponů od ChG jsou špička. :smoke:
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Ten Chemical Guys Extreme Body vypadá dle popisu jak pro mě dělaný...
Časem se nejspíše ozvu.....teď bych těch šamponů měl moc :) , ale moc děkuji za rady. :thumbup:
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

oxik píše:Přídám se s dotazem.. jaký šampon od grega se teď doporučuje na mytí voskovaných aut(konkrétně hybridem)? Mr Pink nebo spíš Wash and Gloss nebo jiný? Má Wash and Gloss stejnej účinej jako GW tzn leštidlama zakrývá vosk do prvního deště? :D
CG se pořád dušujou, že všechny jejich šampony jsou "wax safe", tak si vyber :D Jinak Mr. Pink nebo Citrus Daily Car Wash bude ideální, případně Wash & Gloss při ředění 1:2000. W&G a GW porovnat bohužel nedokážu.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Podle mě všechny CG šampony obsahují nějaké ty leštidla. Měl jsem Mr. Pink, Glossworkz a Citrus Wash&Gloss.

Mr. Pink - nejméně leštících složek, sladká žvýkačková vůně, hodně lubrikuje.

Glossworkz - je tu o něm hodně napsáno. Moje zkušenosti jsou takové, že má ze tří jmenovaných nejvíce leštících složek. Lubricita průměrná. Umývám s tím auta ošetřené syntetickýma voskama.

Citrus Wash&Gloss - silný, univerzální šampon. Používám na neudržované auta (ředění 1:800 - 1:1000), nebo na auta ošetřené syntetickýma voskama (ředění 1:2000).
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A co si položit otázku opačně? Jakému vosku/ochraně ten šajze šampon neublíží hmm :)
viz šampon reset-ten klasické vosky taky sundává a docela obstojně, přesto ho používám
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

joshiki: Podle mě Collinite 476s a Finish Kare 1000P bude s tím statečně bojovat. Dále sealenty jako je CarPro Reload, Hydr02, DJ SN acrylic spritz... Pak už jen keramika CarPro CQuartz CQUK, Optimum Gloss-Coat, DJ SN Infinity apod.
Ale tak otázka, proč si zbytečně oslabovat ochranu.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Joshiki :thumbup:

Na druhou stranu, jak píše Neozin - ten karcher šampon by stejně rychleji zeslaboval výdrž i syntetikám, takže proč ho používat.

Jinak už jsem to psal, na pravidelný mytí mám Mr.Pink a na neudržovaný auta, nebo před leštěním wash and gloss :thumbup:
Uživatelský avatar
Jonny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2014, 12:42

Zdravím chlapi co si myslíte i tomhle přípravku? Nevím sice co to je ale zajímá mne Vas názor. Nebude ta aktivní pěna ničit vosk atd? A jak moc dobře to bude mýt? Asi to bude dobrý na lehkou špínu jako je prach atd. No koukněte.... Podívejte se na video „Ultimate Snow Foam“ na YouTube - Ultimate Snow Foam: http://youtu.be/pUkhoAAmB60

Odeslano z Samsung galaxy NOTE 3
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud není pěna pH neutrál, bude žrát vosk. Tohle by bylo vhodné jen na nevoskované auta. Pěna sama o sobě není zázrak. Podle mě vhodná spíš na léto aby trošku odmočila mušky a další bordel.
Odpovědět