Hmyz

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

No koupil jsem to na umytí třeba jen lehce zaprášeného auta,ale popravdě pořád na to nemám odvahu.Používám to jen na jednotlivé mouchy nebo ptačí h...a.Píšou o tom že se to používá i jako detailer. Zkoušel jsem umýt kapotu auta který šlo do šrotu,bylo to čistý,lesklý,hladký,ale co se týče poškrábání,tam se nedalo nic poznat.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

fery: Dík za informaci. Koupím a vyzkouším.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nechce nekdo darovat nove auto s cernym klavirnim lakem? Ja ho budu dobrovolne kazdy tyden "umyvat" EcoSmartem a po roce muzeme vyvodit zaver jak moc je to setrne :mrgreen:
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

wildT: Tak šetrnější než klasické mytí to určitě nebude. Vlastně nic není tak šetrné jak klasické mytí. Ale na takové to, když máš auto 3-4 dny nemyté, je na něm tenký film prachu, to nemusí být špatné. Taky důvod, proč to chci, protože po každé tahat wapku, kýble, věci bla bla se mi né vždy chce.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

To asi jo, ale tohle jsem ja poresil osmotickou vodou. Prach splachnu, necham uschnout a mam hotovo za dve minuty :D
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Taky mě to vrtá hlavou něco pořídit,četl jsem to několikrát,ale ta voda z reverzní osmozy asi není úplně jako destilovaná.Nemáš možnost změřit tvrdost?Myslel jsem že řešení je myčka kde nabízejí změkčenou vodu ve všech programech.Vzal jsem vzorky a v proramu oplach čistou změkčenou vodou měla voda tvrdost 2,7mmol/l což je voda tvrdá jalo prase. V posledním programu mají opravdu tvrdost 0 ,ale zase v tom je nějaká chemie/sušící a leštící prášek,a má se to použít po předcházejícím programu voskování/.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pokud se to da nejak po domacku zmerit, tak bych to zmeril? Uplne nula to nebude, ale myslim ze se to bude dost blizit. Delal jsem jenom podomacku pokusy kdy jsem za primeho slunce na cernou metalizu nastrikal z rozprasovace tu vodu z osmozy a nezustalo po tom nic (mozna z par centimetru se dalo pozorovat nejake zbytecky, ale nebylo to nic oproti bezne vode kdera nechavala vodni spot viditelny z 10 metru :D Takze pro takovy domaci rychlooplach je to zcela dostatecne).
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Tak to musíš mít hodně tvrdou vodu.Já mám ze studny 1.5 a objevil jsem to náhodou pod lampou z 20cm ale u půl roku starýho auta mě to sralo a šlo to blbě pryč i Eccosmartem . Jinak na měření tvrdosti vody nic není,dělám to v práci 2x denně,jsou potřeba 3 chemikálie,ale teď si nevzpomenu jak se to jmenuje.
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Samozřejmě změřit Ti to můžu ale má to cenu posílat nějakou lahvičku poštou?
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

v mountifeldu kapkovy tester na tvrdost vody :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Odpovědět