Sušení auta

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Takže, pár poznatků. Je jedno jestli suším vysavačem nebo fukarem na listí. Vždy je třeba dosušit ručníkem a kravál je +- podobný. Jen vysavač mi fouká víc, než LimoManův listífoukač. A to nemám úplně utěsněný spoje v hadici.

Pandu jsem vysušil krásně, skoro se dá říct, že dokonale, ale pořád miniaturní kapičky zůstávají. Pak jsem ji zlehka přejel mamutkem, aby mu to nebylo líto. Zádveří, zrcátka a různý spáry jsou suchý tak, jak se toho ručníkem nikdy nedosáhne. Při následným leštění Carnauba glazem jsem odnikud netahal vodu. Jsem se svým výtvorem spokojenej a budu ho používat :)

Pak jsem umyl citróna. Na něm není žádnej vosk. Po umytí není šance vysavačem velký rovný plochy (střecha a haubna např) usušit. Svislý díly jdou celkem dobře. Zádveří a spáry opět dobrý. Jen by je moh ještě někdo vyčistit...

Určitě bych neřešil jestli pořídit fukar nebo ručník. Pořádnej ručník je prostě potřeba a pozdějc můžete uvažovat o nějakým fukaru.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Rety píše:...Ten držák na rukavici je nějaký DIY nebo si použil takový ten drát co se prodává na grilování kuřat? Nebo na hajzlpapír :)...
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
LimoMan
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 01 črc 2013, 15:28
Bydliště: Praha

Fukarem fučim už nějakej ten pátek :D pán v mountfieldu mi na můj dotaz který je nejsilnější prodal jeden který fouká údajně 200 kmh no ale abych shrnul poznatky na navoskované auta je to solidní bezdotyková alternativa ke stěrce a ručníčkem se dosuší zbytky a je to pak už otázka minuty na nevoskovaná auta je to dobré jenom na místa typu prahy zrcátka spáry stěrače díry v alojích na šrouby a všechny místa odkud po dosušení vytéká voda na to je to super pomocník. Když mám čas a nespěchám tak po umytí stěrkou vemu okna, ofučim fukarem, dotřu ručníkem, projedu se kousek obrzdim kotouče a dotřu už opravdu jen pár zbloudilých kapek. ;)
Škoda Octavia liftback 1,9 tdi 66kw 2002 barva šedá stone
RS look, RS brzdy, Jom, 18ky BBS RC 336, vstřiky, jednotka, chip, kožený interiér, hudba, folie, diody

CLEAN Freaks
counterct
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: 30 bře 2014, 12:43
Bydliště: Plzeň

Kluci a jak susite rucnikem? A jak řešíte listy u oken, u zrcatek, spáry a podobne. Rucnikem se tam nedostanu a pak mi kape/tece voda...
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Na mnou nenáviděný sušení sem si už trošku udělal strategii..po umytí auta co nejrychlejc otevřu kufr a kapotu, aby co nejvíc vody odteklo svépomocí, pak vezmu velkej ručník, kterej jen lehce a opatrně přikládám, to co nenasaje dosuším potom detailngovym ručníčkem buď lehkýma tahama nebo přikládáním..

a vodu z lišt apod. se buď snažim vyfoukat co mi plíce stačí, nebo se na to vykašlu, nechám to vyschnout a pak to nakonec přelíznu detailerem..
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Mě teda sušení nebavííííííííí :( :(
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Používáte k sušení nějaký sušící sušící detailer (DJ Time To Dry, VP Citrus Bling, Raceglaze Clearmist...)?
Používám teď ONR ředěný od oka asi 1:30 pro lubrikaci nečistot a zvažuji že bych pořídil DJ Time To Dry. Má cenu dávát peníze za něco speciálně určené pro sušení?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na auta kde to uz nezvlada nanesena ochrana pouzivam ONR 1:50, pak voda z hadice a dosuzeni zbytku klasicky. Funguje to perfektne :)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Asi zůstanu u ONR, protože se mi zdá že DJ time to dry nepřinese nic nového. Jen to, že bude sušení o hodně dražší.
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

a ako susite tie horsie miesta ? pri spetakoch atd odkial vyteka voda mam pocit ze stale :ireful:
Odpovědět