Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ja dnes zkousel bild hamber auto foam a byl jsem snad jeste vic nadsenej jak ty.
Priste musim udelat taky ten tamponovej test...
Uživatelský avatar
petr.s
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 06 bře 2015, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Neozin: škoda, že jsi tenhle elaborát nenapsal do úterý, kdy jsem se rozhodoval a nakonec koupil obyč neutral pěnu, na kterou jsem čekal tak dlouhou dobu a asi jako všichni jsem si říkal, na co budu dávat o tři sta víc, když budou určitě obě skoro stejné. :smile: Ale asi jí taky potom zkusím, ředil jsi tedy 250 ml pěny do litru do pěnovače?
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Tak to ředění pěny to pěnovače mi tedy pořád nejde na rozum. V popisu u ValetPro Advanced Neutral Ph se píše ředění 1:30 do rozprašovače a 1:400 do pěnovače. Kdyby to bylo myšleno jak píše wildT, že je to vč. vody z vapky, tak co potom to ředění do rozprašovače? Tam se to přece již s ničím dalším neředí...A poměr 1:30 taky není špatný s ohledem na finance.
Nechápu, že výrobce nemůže uvést srozumitelný poměr ředění.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Neozin píše:...VP advanced foam jsem ředil doporučeně jak píše výrobce na etiketě. 1díl VP foam a 3 díly vody. Takto připraveným roztokem jsem zpěnil celé auto včetně kol. Pěna hustá jak šlehačka. Nechal celé 5 minut působit a pak důkladně spláchl wapkou...
To ředíš takhle brutálně? Důvod? Z 1 litru přípravku bys měl namíchat 31 litrů a ne 4 litry ne? Nebo jsem něco nepochopil?
Marty
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 úno 2016, 17:13

Chlapy a co říkáte na supermafrasol? :shok:
Doufám že mne za to neukamenjete,ale dokáže hodně špíny rozložit
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Eddiee29: Fakt jo? A je pH neutrální? Na DS si to ale nekupoval ne? Až dodělám všechny pěny co mám, půjdu do bilt hamber. :D

joshiki: Možná jo, ale ta pěna je fakt dobrá. Líbí se mi. Je to první zkušenost a rovnou milé překvapení. Nebo by to pak někdy chtělo nastříkat na jednu polovinu auta normální a na druhou tu advanced. :smile: To by možná bylo více vypovídající. Tak příště (snad nezapomenu :D ) Jsem už domluveny s jedním místním členem a bude i videodokumentace.

petr.s: Jo tak až doděláš tu pH neutral, tak zkus koupit advanced. Podle mě za to stojí. Ano, nalil jsem cca 250ml do 1L láhve a zbytek dolil vodou.

Kmoda: Důvod?... Bylo to napsané na etiketě? :pardon: Přikládám vyfocenou etiketu na kanistru.

Marty: Supermafrasol mám, používám pouze na čištění pneu a to v ředění 1:5. Hodně, ale opravdu hodně agresivní přípravek. Na lak auta jsem to zkoušel šplíchnout v ředění 1:5, a sundalo to i polétavou rez. Pak jsem se toho jednou vdechl, kdy jsem čistil fakt hodně zahnojený kola. Žádný příjemný zážitek. Ještě že se mi to nedostalo do očí. :crazy:
Přílohy
IMG_0343.JPG
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já myslel že to takhle ředíš do rozprašovače :D :D
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Mafrasol davam 15ml do litru vody na auta v praci. 1:5 to muselo udelat diru do karoserie ne?
Uživatelský avatar
petr.s
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 06 bře 2015, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem dnes poprvé vyzkoušel ValetPro pH Neutral Snow Foam. Srovnávat mohu pouze s ValetPro Snow Foam Combo2 a musím říct, že účinek je slabší, ale to je asi v pořádku, protože Combo2 je aresivnější a jako u všeho co je k něčemu šetrné (v tomto případě k vosku) musí člověk počítat se slabším účinkem. Jinak spotřeba dobrá, do litrové lahve jsem dal na zkoušku méně než je uvedeno, a to 250 ml a bylo to dostačující. Spotřeba 0,5l (již namíchaného, ne samotného) na dvě menší auta, pěna dobrá.
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Stále přemýšlím nad tím ředěním. Zkusím na to jít tedy od konce, tzn. vycházím z údajů výrobce, že při použití pěnovače je poměr 1:400 na výstupu z vapky. Jestliže tedy vapka dává např. 400l/hod, potom by byla spotřeba šamponu 1l/hod.
Nevím, jaká je spotřeba namíchané směsi v pěnovači. Máte někdo tento údaj (třeba 0,3l/min ap.)?
Potom by šlo dost dobře spočítat, jak naředit směs do pěnovače.
Díky za spolupráci.
Odpovědět