Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Eddiee29: Ne neudělalo to díru, ale je to fakt agresivní až moc. Bylo to pracovní auto, takže jsem si dovolil udělat takovou prasárnu. :D Na lak svého auta bych si to nikdy dobrovolně nedal.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Horac píše:Stále přemýšlím nad tím ředěním. Zkusím na to jít tedy od konce, tzn. vycházím z údajů výrobce, že při použití pěnovače je poměr 1:400 na výstupu z vapky. Jestliže tedy vapka dává např. 400l/hod, potom by byla spotřeba šamponu 1l/hod.
Nevím, jaká je spotřeba namíchané směsi v pěnovači. Máte někdo tento údaj (třeba 0,3l/min ap.)?
Potom by šlo dost dobře spočítat, jak naředit směs do pěnovače.
Díky za spolupráci.
No co chápu já,tak v pěnovači se to ředí zhruba 1:40. Na detailingshopu je třeba u Snow Foam Combo 2 napsáno "s nástavcem na hustou pěnu 1:5 (výsledný poměr je potom přibližně 1:200)",což by odpovídalo,že se naředí 1:5,nalije do pěnovače,ten to naředí ještě 1:40 takže je to výsledných 1:200?? Takže u Advanced Neutral Snow Foam by to bylo naředit 1:10,nalít do pěnovače který to naředí ještě 1:40 a máme tu výsledných 1:400?? Ale to jen hádám...
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Přikládal jsem tu fotku etikety advanced snow foam. Výrobce doporučuje ředit do pěnového nástavce 1:3 (1 díl přípravku a 3 dílce vody). Příště to zkusím naředit 1:4-1:5 jestli bude výsledek uspokojivý.
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kmoda píše:No co chápu já,tak v pěnovači se to ředí zhruba 1:40. Na detailingshopu je třeba u Snow Foam Combo 2 napsáno "s nástavcem na hustou pěnu 1:5 (výsledný poměr je potom přibližně 1:200)",což by odpovídalo,že se naředí 1:5,nalije do pěnovače,ten to naředí ještě 1:40 takže je to výsledných 1:200?? Takže u Advanced Neutral Snow Foam by to bylo naředit 1:10,nalít do pěnovače který to naředí ještě 1:40 a máme tu výsledných 1:400?? Ale to jen hádám...
Vytvořil jsem v duchu této teorie následující tabulku:
Přílohy
PIR.jpg
Naposledy upravil(a) Horac dne 25 dub 2016, 17:47, celkem upraveno 2 x.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ja to micham 300:700 a kdyz je to moc husty tak pridam vodu na foam lance, kazdej si to muze nastavit jak chce, podle toho jak vypada ta pena. Nekdy mam nastaveny prisati vody uplne na nulu a nekdy jsem treba na pulce. Nejde se ridit jenom tabulkama. V tomhle tom musis proste zkouset a podle potreby reagovat. Nekde je voda tvrda, nekde mekka. Ja treba davam destilku, nekdy dam teplou vodu, pak to treba dela lepsi penu, proste to chce experimentovat...
Uživatelský avatar
petr.s
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 06 bře 2015, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Tak mě tak napadlo, možná je to blbost, ale nezkoušel někdo dát plnou flašku pěny a přisávání nastavit na max z wapky nebo regulovat podle kvality pěny, jak by se to chovalo a jaká by byla spotřeba pěny? Aby to nakonec nevyšlo nastejno jako když se ředí a člověk by si nemusel lámat hlavu, jak správně naředit.
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Neozin píše:Přikládal jsem tu fotku etikety advanced snow foam. Výrobce doporučuje ředit do pěnového nástavce 1:3 (1 díl přípravku a 3 dílce vody). Příště to zkusím naředit 1:4-1:5 jestli bude výsledek uspokojivý.
To je v tom ale pěkný zmatek...Dle etiketky 1:3 do pěnovače a dle info u produktu 1:400 PIR, což by mělo teoreticky být 1:10 v pěnovači...
Jsem z toho "volaaký zmetený"... :unknw:

Edit: Ještě jsem našel informaci od výrobce VP, že při ředění 1:3 se udělá z jedné 1litrové faoam lance 3-5 aut. Takže v průměru 4 auta, tj, spotřeba 250ml ředěné pěny v poměru 1:3. Takže cena na jedno auto u VP Neutral je 10,80Kč a VP Advanced 16,20Kč.
PIR-VP.jpg
Naposledy upravil(a) Horac dne 25 dub 2016, 18:45, celkem upraveno 2 x.
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

No prietok wapky povazujme za viacmenej konstantny, ide o to, ze kolko prisava foam lance pri nastaveni na minimum a maximum, tym by si sa ozaj skorej dopracoval k vysledku. Chalani z detailingshopu nebudu vediet kolko prisava foam lance, reap. ako?

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Já se bojím, že to zbytečně moc řešíte.

Používám Combo2, naředím 1:3 do foam lance (250 ml pěna + 750 ml voda) a udělám s tím dvě auta. Nastavení foam lance jsem vychytal během prvních pár použití a teď už to neměním. Pěna je ve výsledku hustá. Asi teda ne jak Gregsterova mr*ka, ale nesteče to hned a to jde.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Já pořádně nechápu co se tu furt řeší. :D Poslední 2 stránky jsem si pročetl 2x po sobě abych pochopil. Když vycházím z etikety co je na Advanced snow foam. Tak jasně je tam napsáno že mám dát 1 díl ASN a 3 díly vody. Co řešit dál?

Myslím že by to výrobce nekomplikoval tak, že se to ředí, a pak dále zas ředí jak tvrdí Horac. Takže 2x ředění. :unknw: docela nesmysl.

Při ředění 1:3 mě lítala z pěnovače stejná pěna jak z videí od Chemical Guys. Hustá jak šlehačka. Přísav nastavený na max. Spotřeba 0,5L naředěné pěny.
Odpovědět