Chemical Guys Ecosmart RU

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Máte někdo zkušenosti s tímhle produktem na mytí bez vody? Setkávám se s tím čím dál tím více a Greg to používá snad na všechno. :D
Někdy se zdá, jako by už vodu nikdy nepotřeboval na mytí auta.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zkusenost sice nemam, ale behem nekolika let co myju auta jsem cim dal tim vic presvedceny, ze "objem (vody) nenahradis", zejmena pokud se mame bavit o setrnem myti aut.

Mam ale zkusenost s ONR (Optimum), na bezne myti neprilis spinavych aut je to ok, ale na vlastni maximalne opecovane auto bych s tim proste nesel, pokud by me okolnosti nedonutily (napr. v Kalifornii bylo letos strasne dlouho sucho a platil tam zakaz myti aut jen tak na ulici; a plytvani vodou obecne)... ale v tom pripade bych asi radsi jezdil spinavym autem. :D
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

S ONR mám taky zkušenosti (zrovna včera jsem s ním myl své auto). ONR myju pouze kdy mám auto lehce zašpiněné.
Tak určitě že vodu nenahradíš, ale v zimních měsících se moc nedá vymýšlet s vodou. :(
Asi koupím nejlevnější balení a vyzkouším.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jenze zrovna taky v zimnich mesicich je auto spinavy ne lehce, ale poradne...

A ted jsem koukal co to ten Ecosmart je, myslel jsem ze to je taky ONR, ale to je to "myti z rozprasovace". Shodou okolnosti jsem koukal nedavno na jedno z mala videii od ChG, kde to ukazuji na doopravdy spinavem aute (nejaky Dodge RAM 3500)... :D v tom videu ale zaznela jedna zasadni informace: "This car came to us for detailing all the way from Texas"... to jestli je pravda, tak jim bylo uplne jedno co sudlanim spiny po laku zpusobi za skody, protoze to asi hodlaji stejne cele lestit. Navic si nedokazu predstavit tu spotrebu uterek na jedno auto. :D

Ja tuhle zimu mam v planu jenom snowfoam/prewash/sampon (presne slozeni zatim porad vymyslim), napenit, nechat 5 minut, na wapce oplachnout demineraliozvanou vodou a hura domu. Kdyz bude delsi dobu hezky a sucho, tak myti klasicky (taky na wapce, doma mam wapku schovanou kvuli mrazum).
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

To máš pravdu. Že bych se na to vyprdnul, protože vlastně v zimě je to nepoužitelné a v létě/jaře je dostatečný prostor na klasické mytí.
Asi se spokojím s ONR v zimě.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

používám ONR a co mám vyzkoušené, tak bezpečný je, když se umývá šetrně dle návodu k použití.
Jsem s ním více než spokojený,přesto potvrzuju že je vhodný spíše na méně odolnou špínu tj ne mušky,hmyz a rozjeté silmáky :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ano, jenomze podivejte se (vsichni) jak vlastne zimni spina vypada: http://www.gtplanet.net/forum/threads/p ... ar.187628/

Nevim jak vy, ale ja bych si tohle kontaktne umyvat jenom z dvoy kyblu vody netroufl :D Natoz to utirat uterkou.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

právěže tahle špína je úplně light a to si nedělám srandu :D
stačí to jen nechat rozmočit pár minut a pak to jde dolů skoro samo
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Moje auto bylo včera špinavé tak jak je na obrázku. Naředil jsem 30ml ONR do 7-8L vody. 15ml ONR do 1L kwazaru. Druhý kýbl 12L čisté vody.
Postup byl takový, že jsem kwazarem rozmočil nečistoty a 2 kýblovou metodou umyl. Poté usušil a podle mě nedošlo k žádnému poškrábání laku. Nečistoty krásně pustili, protože mám auto navoskované. Na houbu jsem netlačil.
Nejšetrnější to není, ale furt lepší než jezdit do kartáčů apod.

Pro CG Ecosmart bych viděl uplatnění v situaci, že si doma umyl auto, přijedeš na sraz a chceš mít auto v 100% čistém stavu. Použiješ ekosmart.
Podmínka je, že nejedeš do lesa na sraz offroad terenních vozů :D
Přílohy
IMG_1756.jpg
IMG_1754-1.jpg
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

joshiki: Tak s tim nesouhlasim, ale tyden jezdeni v zime po dalnicich v mokro-sneho-mrazu v zadnem pripade neni light spina a to si pis, ze jsem ji pred mytim odmacel (pre-wash 1:10 v 40Cstupnove vode) a dokonce pred wapkou jsem mel prutokovy ohrivac vody na podobnou teplotu (auto (viz odkaz) bylo navoskovane 4756s). :) Nerikam ze to nejde vubec, ale ja bych to "nasucho" (ONR, Ecosmart) nemyl. :)
Odpovědět