Chemical Guys - Body Wash&Wax

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
el.tomas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 16 čer 2015, 19:53
Bydliště: Plzeň

Ahoj, mám černou perleťovou metalízu a na lak jsem použil ChG V4 All In One Polish + Shine + Sealant 2x a na to Butter Wet Wax, pak jsem jezdil a po měsíci jsem to umyl ChG Body Wash&Wax, jedno víčko na 18 litrů a lak jakoby zmatněl - nebyl už tak pěkně hluboce tmavý, moc se neleskl a vylezly různé škrábanečky včetně swirls, které potlačil V4 :roll: :roll:

Nebyla by lepší změna šamponu třeba za Citrus Wash&Gloss? Nebo jak se s tím vypořádat? Dík za rady, docela mě to štve :think:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

To není šamponem změna ti nepomůže.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak zaprvé si to docela brutálně překombinoval. Třeba tu V4 už se často nemusí nic dávat. Nebo třeba jen vosk. Nevím co je to ten Shine a jaký sealant, takže s tím neporadím. Ale dosta často je že se sealanty dávají přímo na lak a ty si ho dal na už několik vrstev.
Citrus wash a gloss je docela agresivní šampon. Já používám na ničím nechráněné auta protože by to umyl.

Za mě takhle: Znovu a lépe!
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Tak za druhé, V4 je vše v jednom all in a seal. Takže vyleštil a nanesl seal v jednom kroku. A asi ten vosk za to může, že se tam neudržel. Sice chemici píšou, že na to můžeš použít co chceš, ale asi si to nesedlo. A ten šampon s voskem taky nebyl asi zrovna dobrej nápad, zase se to asi překrylo. Ale že by vylezly škrábance to se mi nechce věřit, když je měl V4 odstranit? Citrus klidně použij, v malým množství neublíží.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kluci ale ChG V4 All In One Polish je maskovačka jako všechny all in pasty/leštěnky :)
Prostě to slunce rozpustilo a umytím jsi sundání jen urychlil...běžná věc.
Jinak teda ostatní mají pravdu, jen bych retyho upřesnil-šampon při silnějším ředění může vytvořit roztok sundávající tutově vosky tj 1/640
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
el.tomas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 16 čer 2015, 19:53
Bydliště: Plzeň

Je pravda, že to byly ty šílený horka, když jsem s tim fáral. Takže tam dám znovu V4 a pak Butter Wet Wax a budu sledovat :sunny:

Šampon jsem bral tenhle, protože se mi líbilo že zabraňuje tvorbě swirls, zanechává na plastech a kovech lesk a tak + se mi hodí na mytí Winterkcháry.

Takže do budoucna by bylo lepší použít VSS a swirls vážně odstranit a pak jen Butter Wet Wax...? :?
Uživatelský avatar
el.tomas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 16 čer 2015, 19:53
Bydliště: Plzeň

Tak jsem zjistil, kde je chyba - dávkování šamponu. Na Nanowaxu měli úplně jiné info, než na obalu. Že já věřil popiskům na Nanowaxu :threaten:

Takže to bude třeba vzít leštičkou, aby se odstranily swirls a další škrábance, ale to až po jarní výměně dílů a lakování :)
Chemical guys europe

Chemical Guys - Body Wash&Wax není vhodný pro mytí auta, které jsou navoskovaná, pokud by jste použil vyšší ředění dochází k trvalému odstranění vosku. Váš problém je způsoben mytím auta na slunci, které následně nebylo sušeno správnou tehcnologii, a to vzduchem nebo microutěrkou s vysokou gramáži. efekt zmatnění a poškrábání (pouze optický poškrávání voskové části) může vyvolat nepatrný odlesk v laku...

doporučujeme pro mytí spíše MR. Pink nebo Glossworkz autoŠampón.
pro sušení používejte ofukovací zařízení Vortex nebo Woolly Mammoth Microfiber Dryer Towel.

oprava: smyjte veškeré vosky, které na aute máte pomocí vysokého ředění šamónu, například Body Wash&Wax, tedy 8víček do vědra s vodou, a tento proces prověďte Dvakrát. Můžete také použít jiné odmašťovače na alkoholové bázi.
Uživatelský avatar
el.tomas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 16 čer 2015, 19:53
Bydliště: Plzeň

Řídil jsem se info na webu. Ředění je uvedeno 1 víčko (30ml) do 20 litrů, na obalu šamponu je uvedeno 1 víčko (10ml) na 1 US galon (3,7 l). Šampon jsem vybral kvůli zabránění tvorbě swirls, kvůli lesku a vhodnosti pro černé laky - opět jsem čerpal z webu, protože z Gregovo videa, kde radil s výběrem šamponu, mi připadaly skoro všechny stejné.

Auto bylo provozováno v horku, ale umytí probíhalo v kryté garáži, kde auto chladlo a bylo několik minut kropeno chladnou vodou, aby povrch vychladl. Sušení proběhlo utěrkou na sušení Meguiars, ještě v boxu.

Po jarní lakovací kůře proběhne nový pokus, tak uvidíme.
Šampon teď budu zkoušet Meguiars Gold Class, do budoucna zvolím Mr. Pink.
Uživatelský avatar
vomy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 251
Registrován: 03 srp 2014, 15:51
Bydliště: Brno

Chemical guys europe: poškrábání voskové části? To jakože se poškrábala vrstva vosku? Já nevim, ale vzhledem k tomu, jak mikroskopická vrstva vosku na laku je, si tohle moc dobře nedovedu představit. :unknw:
Peugeot 407 sedan 2.0HDI 100kW
Odpovědět