Clay čištění

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pripadovak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 13 kvě 2013, 23:09
Bydliště: Slaný

Ale to děláš transportera ne?! :D :D
Alan
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 02 kvě 2015, 18:31
Bydliště: České Budějovice

Díky za komentáře. Abych tedy trošku objasnil důvod koupě této sady :D Chtěl jsem původně pouze leštěnku Ultimate Compound a tato sada mi přišla výhodná, tak jsem ji vzal (za míň odjinud).

Ale souhlasím s joshikim, že bude lepší se nejprve clayovaní pořádně naučit, nastudovat (zatím jsem toho ani moc nepřečetl a neviděl) a pak teprve se do něj pustit. Mám z toho velký respekt a teď bych tak akorát lak úplně dodrbal. Bydliště doplněno ;)
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Těch 25 gramů (samozřejmě, že claye :D ) Ti stačit může, ale za předpokladu, že budeš dělat něco menšího než Passata v kombajnu a taky že předtím použiješ nějaký produkt určený k chemické dekontaminaci (IronX, de-tar), aby se Ti clay méně zanášel.

Jinak k té sadě: Není úplně k ničemu. Pro začátečníka. Ale detailer místo lubrikantu a ještě takhle málo, je prasárna.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Já můžu říct, že mi s přehledem stačila půlka z 55g DJ BoB. Stejně to skoro nic nenachytalo - on i DJ ferrous dueller neměl moc práce na autě - takže bylo asi poměrně čisté. V podstatě bych řekl, že jsem s tim sundal jen pár asfaltových teček a trocha bordelu na spodcích předních dveří. Jinak to na clayi nebylo skoro vůbec znát.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Taky někdy pracuju s cca 25g claye (konkrétně Dj BoB clay) a nezdá se mi to nemožné, avšak s 50g clayem se dělá lépe.

Lubrikantů obvykle spotřebuju na středně velké auto cca 500-750ml. Není také vyjímkou spotřebovat klidně 2-3 litry lubrikantů. :D Posledně jsme s kámošem dělali jedno auto, a to bylo tak zanesene, že jsme ve dvojko to auto clayovali hodinu a půl a padlo 3L lubrikantů. Auto bylo předtím chemicky dekontaminováno. Nevím co to bylo za nečistoty, ale rez ani asfalt to nebyl.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

reálná spotřeba je těch 0,5 - 0,75l na normální auto, samozřejmě se může stát, že to bude peklíčko a jedeš za víc jak litr :D ale to se zase vyplatí pak mít tvrdej clay, práce je pak rychlejší :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

BigBang: Přesně to se mi stalo. První jsem na to auto vzal VP oranžový clay (měkký) s tím jsem se dost nadřel a furt to nepochytilo všechno a lak byl furt lehce drsný.
Potom na řadu šel DJ BoB clay, s ním to šlo lépe, ale furt to nebylo ono (kapotu jsme dělali ve dvojko asi půl hodiny).
Poté už jsem na to neměl nervy a vzal VP modrý clay a s tím to šlo všechno dolů. :smile:
maxipes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 12 kvě 2014, 21:42
Bydliště: Praha

Na ten VP oranzovy pozor, je to previt. Ak ho odlozite do igelitaku, tak sa tak nalepi, ze ho musite od toho igelitu odrezat. Vsimol som si, ze vyrobca to bali do dost tvrdej folie, asi vie, co robi. Nateraz som mal uspech s papierom na pecenie.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

BiltHamber má v plastové krabičce taky nějaký tvrdší lesklý papír (podobný papíru na pečení)... ;)
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Docela koukám, že tu všichni tak rádi clayujete bez následné korekce a leštění laku, clay vždy nechá nějaké stopy, ať už se člověk snaží sebevíc a lubrikuje. Pokud je lak ve špatném stavu, tak se tam pár stop navíc ztratí, ale stejně bych byl obezřetný. Je to super věc, ale primárně šlo o pomůcku pro lakýrníky, tak na to myslet a nedivit se pak. Známej si tak krásně dojebal hladký černý lak, protože se dočetl, že to je fakt dobrá věc.
Obrázek
Odpovědět