Optimum Opti-Coat / Opti-Gloss

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kingswood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 10 kvě 2015, 21:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nenašel jsem tak zakládám. Ti z Vás co mají tyto permanentní sealanty na autě, jaké máte zkušenosti s kvalitou, údržbou a případně co používáte k nim?
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich
BMW E46 320ci http://love4bmw.wordpress.com

Obrázek
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Kingswood píše:Nenašel jsem tak zakládám. Ti z Vás co mají tyto permanentní sealanty na autě, jaké máte zkušenosti s kvalitou, údržbou a případně co používáte k nim?
tohle nemá se sealantem nic společného je to keramika.
udržba mytí carpro reset občas stačí chemická dekonaminace (pokud se zanese povlak)

jinak kvalitní to je a to dost je to vylepšená verze Optimum Opti-Coat 2.0

spotřeba je cca 7ml na jedno auto při jedné vrstvě.
Uživatelský avatar
Kingswood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 10 kvě 2015, 21:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vím, mám to na autě, ale myslel jsem že jsem ve správné sekci, v detailingu se nevyznám a začal jsem to řešit teprve nedávno protože začínám garážovat auto a začíná mít konečně smysl i pečovat více o lak.

Opti-coat 2.0 mi na auto dávala detailingová firma vloni někdy v únoru po dvoustupňovém leštění, na některých částech auta se následně dával znovu v květnu (lakovalo se).
Za ten rok jsem auto myl ručně nejdéle po 14 dnech, někdy každý víkend (pouze šampon, nějaký sheron následně meguiars) mikrovlaknovou rukavici ale jen s jednim kyblem. Na autě je to poznat, má nějaké mikroškrábance, ale není to jediný problém laku (vandal s klíčem, začínající rez na lemu dveří a kufru, osekaný lak od kamení a nějaké hlubší šrámy).

Co se týče vzhledu, pořád auto vypadá dobře (černá metalíza), především z dálky má lak dobrou hloubku. Z blízka bohužel mikroškrábance dělají svoje, k dokonalosti má lak velmi velmi daleko. Včera jsem po důkladném mytí zkoušel sheeting a beading a musím říct že jsem byl dost zklamaný. Po dešti se sice na autě kapky vytvoří ale nejsou vůbec hezky kulaté. Odvod vody při polití víka kufru taky nic moc, voda sice stekla, ale dost dlouho ji to trvalo (v podstatě se jedná o vodorovný povrch).

Přes léto se budu zbavovat té rzi a lakovat kapotu a střechu takže pravděpodobně nechám opti coat sundat z celého auta a znovu se k tomu vracet nebudu (možná časem když zjistím že cokoliv jiného je ještě horší), nic na něm nedrží, nemá to příjemný povrch a tolik mě to bohužel nepřesvědčilo.

Ten sheeting mám nahraný (i když kvalita nic moc) a dám ho o víkendu na youtube a pošlu link, jsem zvědavý na vaše názory ale představoval bych si to jinak, ale třeba jsem jen moc náročnej :)
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich
BMW E46 320ci http://love4bmw.wordpress.com

Obrázek
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Ono tomu Opti-Coatu možná nic není. Jen je zanešen "špatným" šamponem. Keramika by se měla mýt šamponem na ni určeným, který ji vždy vyčistí. Obyčejný šampon keramiku zanese a ta se pak tváří, že tam není...
Skus třeba CarPro Reset a třeba budeš velmi mile překvapen... ;)
Mýt by to chtělo ve dvou kýblech, byť by to bylo bez grit guadrů a nadělat mikroškrábance není problém ani na keramice, byť je o něco odolnější než lak chráněný voskem...
Uživatelský avatar
Kingswood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 10 kvě 2015, 21:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dva kýble jsou mi jasný, jak píšu, začal jsem zjišťovat co a jak až teď když garážuju auto, do té doby chodit 200m pod barak s dvema kyblema, na to muzu...
Sampon mam Meguiars s aktivnimi polymery (wash and wax - ten zluty), ten by to zanaset nemel ne? Reload je na Cquik a co jsem cetl tak ten ma trochu jine slozeni?
Ta keramika jde podle me poskrabat celkem snadno, neni to nic sloziteho, spis nez jako ochranu pred poskrabanim bych to definoval jako vrtsvu, ktera tam je navic, takze ty drobne skrabance nepujdou az do laku.
„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich
BMW E46 320ci http://love4bmw.wordpress.com

Obrázek
Uživatelský avatar
Piškot
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 11 dub 2014, 17:03
Bydliště: Stará Boleslav

Někde se to tu řešilo, že to může být Tím Megsem s voskem, že tu keramiku překryje a pak nepůsobí keramicky, ale jakoby po smrti.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kingswood píše: vloni někdy v únoru po dvoustupňovém leštění, na některých částech auta se následně dával znovu v květnu (lakovalo se).

vs

Z blízka bohužel mikroškrábance dělají svoje, k dokonalosti má lak velmi velmi daleko.
Nekde bude asi chyba. Pri spravnem myti a udrzbe by to podle me tak dve tri roky bez vyraznych mikroskrabancu melo v pohode vydrzet, i kdyz zalezi jestli to treba neni nejaky super mekky lak.

Jinak jak pisou ostatni, temer urcite ten povlak bude jenom zaneseny. Reset je sampon vhodny pro vetsinu tvrdych (keramickych, skelnych, nano, ...) povlaku - ve svete s nim myjou vsechno od ruznych keramik (CarPro, Gtechniq, Ceramic Pro, Kamikaze, Nanolex a spousta dalsich - ve vetsine pripadu jde asi o rebranding jednoho OEM povlaku se mi zda :D ) pres Opti Coaty a Optiglossy az po povlaky jako Hard Body atd atd.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

první chyba je v mytí (šampon) mequiars nemá žádný šampon na keramiku.
tyhle šampony jen povlak zanesou a pak nefunguje jak má.
tohle ti měl říct člověk co tito dělal. + doporučit a popsat udržbu.
já zakazníkům dávám přímo šampon na keramiku + drobné školení.

v první řadě vyčisti lak od plétavé rzi + lehce clay a uvidíš že pojede keramika jak má.
reload je na CQ ,ale není problém ho dát i na opti-coat. (ikdyž má jiné složení)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozhodně bude někdy chyba a to v šamponu!
Někde jsem po 2 měsících byl z povlaku hodně zklamaný, ale stačilo ho jen správně umýt tím, čím se to umývat má a doteď mi povlak funguje...už je to 7 měsíců
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Na keramiku a podobny veci jen sampony bez polymeru a vosku/lesku, je to sakra rozdil, kdyz se na to pouzije sampon typu reset nebo ironx soap.. Stejne tak, pokud je lak uz moc zaneseny, tak se muze tvarit, ze tam keramika ''neni'', staci ale umyt pripadne chem. dekontaminovat a bude to ve vetsine pripadu zase fungovat..

Sam mam na aute Gloss Coat od rijna 2014, stalo pres zimu venku, jezdim s nim okruhy, tzn. zavodni desky, a boky holt trpi a tvari se, ze tam keramika nefunguje, staci vzdy vyse uvedeny postup a funkcnost je zpet. Navic obrovsky plus Gloss Coatu je apliakce, neznam snadneji aplikovatelny povlak. Navic oproti CQUK/Finest/Gtechnic/CeramicPro/Modesta/whatever jde o jiny material, neni na bazi SiO2 jako vetsina skelnych povlaku, ale je na bazi SiC, coz je dle meho lepsi sloucenina.
Obrázek
Odpovědět