Úvaha BSD vs Vosk

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
BooCzech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 21 říj 2015, 11:44
Bydliště: Praha - Háje

Ahoj všichni, už nějakou dobu uvažuji, reps. mám v hlavě takovou menší úvahu kterou bych s Vámi chtěl skonzultovat/znát Váš názor :smile:

Jedná se mi o kombinaci Vosku ať už přírodního či syntetiky VS BSD detailer.

BSD má sám o sobě velkou výdrž na karoserii, jde mi spíš o jeho kombinaci s voskem např na efekt?! Pokud aplikuji např. glaze Black Light od chemiků + jejich karnaubu tak to v této kombinaci a v našem počasí nemá moc výdrž :/ a abych každé 3 týdny voskoval? Pfff musel bych se víc nudit :D , ale pokud bych na závěr aplikoval BSD?! třeba by se situace změnila a BSD by to celé uzavřelo a udrželo na povrchu daleko déle, popř. bych ješět BSD smíchal S V07 od chemiků což doporučují i někteří uživatelé na detailingworld.co.uk a velice si to chválí :thumbup:

Samozřejmě nejlepší zkouškou je přímá aplikace a porovnání na autě což bude ve výsledků asi jediná reálná možnost zjištění :pardon: , Proč to nevyzkouším rovnou? Akorát sem aplikoval 2. vrstvy Fusso které zatím velice překvapilo funkcí i efektem 8-)

Vaše názory na to jestli se do toho mám vůbec pouštět nebo už někdo v této oblasti bádal a zjistil co co já chci zjisti? :D Díky moc za postřehy/názory.
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Příroda se dává vždy až na konec, protože syntetika přírodu sežere. Takže když už tak Blacklight, BSD a pak karnaubu. BSD s V07 používám a je to super. Na rychlé přeběhnutí po mytí. Můžeš tím vzít v poho celý auto. Lehce se to rozleští bez šmouh, není to tak "tuhé" jak BSD.
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Takže BSD neaplikovat na auto s přírodním voskem?
Nebo jsem to blbě pochopil?
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Co ses dočetl v mém příspěvku?
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Že by BSD mělo jít pod přírodní vosk a ne na něj.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
BooCzech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 21 říj 2015, 11:44
Bydliště: Praha - Háje

Nějakou dobu jsem byl trochu mimo :D , náhodou, nezkoušel jsi výdrž BSD smíchaný s V07 optoti BSD samostatně?
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Nezkoušel, kromě zimy auto umývám minimálně jednou měsíčně a na tu dobu to stačí bohatě když je hlavní ochrana FinishKare. Takže to přetáhuji po mytí jen tak pro jistotu. V prosinci jsem dával i BSD/Reload a super beading i sheeting. Ale hlavně ten beading (jsem na to ujetej), něco úžasného.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jakoze BSD smichany primo s Realodem?
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Jj 1:1.
Odpovědět