Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

amen :) nechci byt otrok svych aut, mam je na zabavu, jedno stoji venku, jezdim s nim tu a tam na okruh, cmouhy od odletavajicich kousku gum na bilym aute jsou fakt parada, nemluve o tom, co dela ted v zime treba kombinace nejagresivnejsich zavodnich smesi desticek a posypu s vodou na bocich, ani keremika nepomuze.. nicmene to jsou porad relativne snadno resitelny veci, dejme tomu max den prace s masinou po zime a bude to v topu. Drobny vlasecnice vznikaji bezne provozem a susenim/mytim, zde velmi oblibeny clayovani zpusobi mnoho skod a stejne, at se clovek stara sebevic, neuhlida to, proto si myslim, ze je dobry to tak neprozivat a mit na pameti, ze se to da snadno a rychle vyresit. I takovej Larry z Ammo to obcas neuhlida a kamerou chyti peknej odraz slunce na ty jeho 964 a "jsou tam"! Skrabance jsou holt bezny, my jsme tu od toho, abychom si s nimi poradili a starali se, a dejme tomu z toho i zili :)

Luky, s voskem se max stane to, ze prestane fungovat, pokud ale fungoval urcitou slibenou dobu dobre, zakaznik se, pokud byl spokojen, vrati.. Ver mi, ze je lepsi tu a tam, zadax v ramci udrzby, prelestit auto udrzovany voskovanim nez keramikou. Tim, ze se keramika skrabe zcela bezne, se tak zadelava akorat na pruser v podobe nespokojenyho zakaznika, kterej od toho bude za tu cenu cekat vic, sice se da keramika lestit, ale zacne to delat takovou vracejici se mlhu kolem toho lestenyho mista, ze stejne nakonec lestis celej dil, a pokud tam bylo vicero vrstev, jakoze by spravne melo byt, tak je tam zase musis aplikovat zpet = hodne prace, naklady navic, vice casu, zpruzenej zakaznik, kterej tomu dobrou reklamu zrovna neudela. Osobne vazne prestavam videt ty vyhody, co maji mit keramicky povlaky, i z byz hlediska to neni smart. Sice zarobis pri aplikaci, ale taky se muze stat, a stalo se i nam, ze s tim clovek spokojeny nebyl a chtel to zlestit a dokonce resil to, aby se zlestila jen keramika a ani o mikron z laku navic.. A duvod proc nebyl spokojeny? Prijel s tim domu a nelibilo se mu, ze se auto cestou zaprasilo, tak ten prach zacal utirat jelenici na sucho. :tease: :fool: Jenze davas nejaky zaruky, tak musis vyhovet, promptne, narusis si harmonogram, par lidi tim nastves, prachy vratis... Jako nechces tyhle veci resit, vubec :)
Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Trosku jsem tu diskuzi oddelil z tematu o Cure; kdysi se tady resilo presne to stejny (vim to protoze jsem tam rikal ze chci keramiku nebo neco co vydrzi rok, protoze voskovat kazde 3 mesice me zase uplne nebavi :D ) ale nemuzu to najit, tak jsem z toho udelal novy obecny pokec kde se o tom muze filozofovat. kdyz to najdu tak to k tomu prilepim... ale myslim ze i tehdy to byl nekde offtopic nebo to bylo v 150strankovym pokecu
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Pokud je zakaznik spokojeny, tak se urcite vrati a je pro tebe lepsi kdyz prijde 2x-3x za rok nez treba za 2-3 roky. A reaplikace keramiky je narocnejsi nez u vosku. Skrabance na laku budou stejne. Keramika se mu taky behem ty doby zanese od asfaltu a prachu z brzd a pak ti bude volat, ze mu to nefunguje a ze si mu rikal o min 2lety vydrzi.
Obrázek
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Jirko, diky za presunuti, tady to dava vetsi smysl. Se omlouvam, ze se vetsinou rozepisu moc do siroka :)

Luky, presne tak, sumasumarum, keramika ma vic zaporu nez kladu. Za me to ma supr podchyceny autozippo, voskovacky za ceny keramiky, spoluprace na spravnych mistech, kvalitni a slusnej byz, jen kdyby si swissvax vse vyrabel sam :blush: :pardon:
Obrázek
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já si zas nemyslím, že by keramika měla víc záporů, než kladů. A to jsem příznivce přírodních vosků :smile: . Ono hrozně záleží, co člověk potřebuje a očekává. Pokud někdo jde do keramiky s tím, že to bude zázrak a auto už pomalu nebude muset umývat, jak to tu v minulosti bylo občas prezentováno, tak je to velký omyl a je potřeba to zákazníkovi vysvětlit. Já jsem i dnes, kdy mám na obou autech keramiku přesvědčen, že lesku a odvodu špíny u kvalitní karnauby se málo co vyrovná. Ano, je to ale na pár týdnů (podle nájezdu). Keramika je ale zase super tam, kde je potřeba auto ochránit před agresivními vlivy. Vidím to na Smartu, který parkuje venku pod stromy a bohužel ani několik vrstev Concorsa ho neuchránilo od drobných poškození laku, způsobených odkapávající smůlou. Zrovna tak leštěná kola, kde bylo několik vrstev autobahnu, dostala od brzdového prachu docela naprdel. Proto, než budu mít garáž, jsem na obě auta natáhl Mohse, který zatím parádně drží a plní přesně to, co od něj očekávám.
Pak jsem se setkal i se zákazníky, kteří milují Wetcoat - snadnou a rychlou aplikaci. Cokoliv, u čeho by strávili více jak 15 minut je pro ně špatně, nemají čas. Je to jen o těch prioritách, člověk si to před nákupem musí srovnat v hlavě a podle toho volit typ ochrany.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Je to urcite hodne o pristupu, ocekavanich a podobne. Cloveku, ktery se o auta hezky stara, vydrzi keramika bezproblemove fungovat urcite dlouho. Bohuzel, jsou zakaznici, kteri si keramiku nechavaji aplikovat, moc neresi tu naslednou peci, i kdyz se jim to vysvetli, tak je tu porad prostor pro nepochopeni se a budouci problemy. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kluci, po X desítkách navoskovaných aut jsem se dostal s collinite do stavu, kdy už vidím dno plechovky :sorry:
Můžu a hrdě prohlašuju, že se jedná opravdu parádní vosk co se týče jak aplikace tak i výdrže, ale rád bych zkusil zase další...jenže co může být lepšího?
Nějaké tipy co koupit? Cenový strop do 2tis
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Napadlo mě zabrousit do sortimentu angelwax npř guardian, což cenově je trošku nad rozpočet :(
Případně bych ještě dal šanci fusso?
Když ten angel procházím, tak na disky bych zkusil bilberry?
Je lákavá výdrž a krásná i cena.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ja bych to fusso taky doporucil. Sice jsem ho dal jenom na 5 aut zatim, ale vsude to funguje a vydrzi to i supermafrasol. :P
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

A jakou jsi mel plechovku? Ja mam tu 250ml a mam spotrebovano zhruba 50-60%, ale nekolik desitek aut jsem s tim urcite nedelal a myslim si, ze s tim celkem dost setrim. :D

Jinak jakoze tady se blbe radi, napada me jenom FK 1000, precejen s Fussem nenavoskuju auto ve dvou vrstvach za 30 minut jako s Collinite a ta narocnost rozlesteni Fussa tomu taky moc nepridava, to je fakt spis ze kdyz uz ma clovek cas si s tim pohrat...
Odpovědět