silikon v detailerech

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Car Pro Design
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2016, 17:07

nikdo to neřeší,protože tebe to nemusí zajímat,ty jsi dal auto do lakovny a jejich prací je to nalakovat,to že tam jsou oka není tvuj problém,ale jejich,oni se musí starat,řešil jsem to s lakyrníkem,taky už se mu to stalo,v plniči ani v barvě nebylo nic a v laku byly oka jak od mastnoty,musel to zbrousit az na puvodní lak,rozbrousit ten puvodní lak p 1000 a pak už to bylo ok
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Pánové tady např. výtažek přímo ze stránky menzerny - další dodavatel pro oem automotive stejně jako 3M. Není zajímavé, že také zdůrazňují, že jejich produkty jsou bez silikonu?
Přílohy
Bez_nazvu.png
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Stejně to neřeší tvůj problém když chceš detailer bez silikonu což je jenom asi
Raceglaze Clearmist Detailer, a nebo musíš zjišťovat přímo u výrobců i když mám pochybnosti že ti něco řeknou spíš to bude klasická PR omáčka. Jinak prvně si chtěl detailer tedka dost mluvíš o leštěnkách a tak, nechci hate, ale už se v tom stejně ztrácím.
Jinak když ses ptal u 3 lakoven to ještě nic neznamená u 10 bych to bral (měl jsem možnost viděl práci a zázemí lakovny dealera oblíbené automobilové značky, no zajímavé kousky jsem někdy viděl, ale lakýrnici byli stejně chytří a ukecaní jako rádio)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja se priznam, ze ja to treba fakt neresim. V lakovne si s autama zatim vzdycky poradili (za poslednich par let bych to videl na 5-6 lakovacich operaci, vesmes na autech osetrenych kdecim od vosku pres BSD po nejake radoby nano - Hard Body), takze ani nebyl duvod. A jinak tri vzorky v dotazniku jsou dosti nevypovidajici vzorek.
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Xander_Cage píše:Stejně to neřeší tvůj problém když chceš detailer bez silikonu což je jenom asi
Raceglaze Clearmist Detailer, a nebo musíš zjišťovat přímo u výrobců i když mám pochybnosti že ti něco řeknou spíš to bude klasická PR omáčka. Jinak prvně si chtěl detailer tedka dost mluvíš o leštěnkách a tak, nechci hate, ale už se v tom stejně ztrácím.
Hledám všechny produkty silicone free. Jen jsem uváděl příklad produktů, u kterých jsem si jistý, že jsou bez silikonu a že tak to má být. Detailer jsem zatím nenašel, proto jsem založil téma.
wildT píše:Ja se priznam, ze ja to treba fakt neresim. V lakovne si s autama zatim vzdycky poradili (za poslednich par let bych to videl na 5-6 lakovacich operaci, vesmes na autech osetrenych kdecim od vosku pres BSD po nejake radoby nano - Hard Body), takze ani nebyl duvod. A jinak tri vzorky v dotazniku jsou dosti nevypovidajici vzorek.
Ano, to ale nevylučuje, že produkty neobsahovaly silikon a tudíž s lakováním nebyl problém.

Car Pro Design píše:nikdo to neřeší,protože tebe to nemusí zajímat,ty jsi dal auto do lakovny a jejich prací je to nalakovat,to že tam jsou oka není tvuj problém,ale jejich,oni se musí starat,řešil jsem to s lakyrníkem,taky už se mu to stalo,v plniči ani v barvě nebylo nic a v laku byly oka jak od mastnoty,musel to zbrousit az na puvodní lak,rozbrousit ten puvodní lak p 1000 a pak už to bylo ok
Samozřejmě, že se to pak dá spravit, ale lakovna to určitě platit nebude, když jsi na auto něco napatláš a projeví se to až na poslední vrstvě.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

A proc by to mel platit nekdo jinej?
To je jejich problem, ze si radne nepripravili povrch, vubec te to nemusi zajimat
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Nechci to tu ještě více rozfoukávat,ale Eddiee29 má pravdu.

Když si budeš dávat auto do klempírny,tak jim budeš auto odstrojovat a připravovat taky?
Ty si zadal zakázku , a kdyby si měl s prominutím nas*áno na autě,tak ti to může být jedno.....je to jejich boj.
Nebo snad musíš do lakovny s umytým a připraveným autem na lakování?....pokud ano,tak potom by to bylo na tobě.
Prostě to byla jejich chyba,a berme to zase tak,že chybami se učíme všichni pořád......nikdo není dokonalý,ale pak by se k tomu měl taky každý postavit čelem.

Ale to bylo mimo téma- bezsilikonové detailery.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ve vsem najdes nejakou primes.... zmen lakovnu. Lakujem i po tempu. Jejich pripravar odflaknul podklad,nebo si nesedl lak s podkladama. Taky se nam to nekolikrat stalo. Jinak antisilikon od bodycka potom vzit nitrem a je vetsinou po problému. Faktoru pri lakovani je pokokot. Vedle toho je detailing "prochazka ruzovym sadem".
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

wildT píše:Ja se priznam, ze ja to treba fakt neresim.
Tohle totiž nikdo neřeší. Platíš za službu a buď ti má ten člověk říct - tohle nevím, nedělal jsem, zkusím, ale asi to nedopadne, tak to radši dělat nebudu anebo to umí a pak ho to vůbec nezajímá a poradí si sám.

To je jako kdybych měl na autě Cquartz nebo Mohs a v lakovně mě s tím vyhodili, že neumí odstranit křemíkový povlak... Stejně se to většinou zbrousí před lakováním a při nejmenším to vezmou 1000P aby se jim ta barva líp chytla.
Odpovědět